Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
 131/162 Darius- ***** válasza:
77%
131 - Na én megeszem a kalapom, ha te Arvacskat nem a filmen láttad és elolvastad. Árvácska meghalt a végén a könyvben. Anna Karenina- teljesen értelmetlen, hogy valaki öngyilkos lesz, nem követendő példa, mindig van kiút. Elolvasni lehet, de minek. Inkább tanulja meg a tartalmát vagy olvasson el random mód részleteket. Mindenre az sem emlékszik , aki elolvasta, ha vissza kérdezik.Persze van, amelyik jó. A romantika korszak művei elég jók.
ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/162 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet closeolni egy kérdést? Rakjatok ki kérdésbe és ott vitassátok meg a könyveket.
ápr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/162 Darius- ***** válasza:
36%
130- A legtöbb ember nem szereti a tragikus filmeket, könyveket. Semmi köze ennek ahhoz, hogyan boldogul az életben. Nemcsak gonosz és kegyetlen a világ. Annak az, aki érzékeny mindenre. Mindenki tudja, hogy halandó, ahhoz nem kell elolvasni semmit. Nem egy könyv elolvasásan múlik az, ki hogyan boldogul majd. Aldozzuk fel magunkat vagy legyünk öngyilkosok, mint ők? Tudod mikor. Nekem ezek nélkül sikerült feldolgozni a tragédiákat, amik engem értek többek közt motiváló tartalmak olvasasaval. Ez lehet tanulmány is, na azok a hasznosak és jók.
ápr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/162 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Moderátorok!


Átkerülhetme a kérdés a gyerkvállalás/nevelés kategórián belül az iskolák alkategóriába?


Ha nem, kérdező, akkor ne feledd, legközelebb a gyerekvállalás/nevelés kategórián belül az iskolák alkategóriába írj, ha a gyerekedről kérdeznél.


Ebbe a kategóriába (amiben most vagyunk), bár szülő-gyermek kapcsolat a neve, olyanok járnak akiknek gondjuk volt a szüleikkel, utálják a világot, maguk nem nemzettek gyermeket, tőlük is kapsz választ!


Abban a kategóriában a szülők mellett tanárok is vannak, különböző tanulási technikákat megoszthatnak veled.


Jelentem, hátha a moderátork átteszik.

ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/162 anonim ***** válasza:
100%
#134 Jaj, basszus, tényleg. Besétál a házba, hogy lássa az anyukáját. Ez tökre kiesett. Na, látszik is, hogy annak az elolvasása nem életem kedvenc két órája volt.
ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/162 anonim ***** válasza:
96%

Jegyzeteltesd ki fejezetenként. Amit olvasol és közben kézzel jegyzetelsz, jobban megragad. Szépirodalom helyett kezeld úgy, mint egy szakkönyvet, amit a vizsgára tudni kell. Utálni fogja minden percét, de más megoldást nem látok.


Minden öcsém szívből gyűlölt minden kötelezőt, de mégis képesek voltak annyit összeolvasni a tankönyvből meg a rövidített verzióból, hogy meglegyen a jó jegy. Pedig gimiben mindannyiunknak ugyanaz az elborult tanára volt. Semmilyen előnnyel nem járt, hogy én végigolvastam a könyveket. Nekem mondjuk néhány kivételtől eltekintve tetszettek, de én akkoriban nagyon sokat és sokfélét olvastam, nem ütött el az érdeklődési körömtől nagyon, amit feladtak. Mondjuk olvasónaplót sosem írtam, a tanáraim szerint baromság volt. Viszont 3.-tól 6.-ig vagy egy hónapot szántak a közös feldolgozásra, olvastunk részleteket közösen és megbeszéltük, kapcsolódó feladatokat kaptunk leckének. Senki nem halt bele egy 150-200 oldalas regénybe.

ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/162 anonim ***** válasza:
98%
Menj el a gyerekkel a Vígbe, nézzétek meg együtt. Nem teljesen olyan mint a könyv, de szerintem van rá esély hogy kedvet kap az elolvasásához.
ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/162 anonim ***** válasza:
97%

Talán segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Amúgy meg betenném neki már az elején a filmet.


Az szép és jó, hogy így meg úgy "művelődik" a gyerek, meg kohy ez a kötellése, s egyéb baromsagok, de hogy a büdös életben nem fog egy könybet a kezébe venni miután végigszenvedte magát a málészájú Nyilas Misin vagy picsogó Fanni, az is biztos.

Nagyon nagy műveltséget előlegeznek meg a kötelezők, meg kell hagyni... Emlékszik a gyerek pár névre, s annyi. Egész életében csak ezekkel marad.


Előbb adnám a kezébe a Szent Johanna gimit egy gyereknek, pedig azt már akkor is agysejtpusztítónak találtam, mikor még a célközönségében voltam, mint bármelyik múltszázadi "nagy" művet.

Nem az a baj, hogy régiek. Az a baj, hogy sz.rok és régiek. Most valaki ilyeneket írna, a kiadók elhajtanák.

ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/162 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg olyan mindenbe belekérdezős a tanár, mint ahogy írod, akkor egyszerűen alkalmatlan a pályára.

Fizikai képtelenség minden részletre emlékezni. Még úgy is, ha ÉRDEKEL valami. Legyen az könyv, film, akármi. Egyszerűen nem figyelsz rá, nem tartja az agyad fontosnak.


Írok egy példát:

Párommal két hete néztük meg a Castlevania: Nocturne-t. Én az elmúlt 2 hetet részben azzal töltöttem, hogy néha már képkockánként elemzem (+storyboard meg key art és minden), leginkább a rajzolása miatt.

Tegnapelőtt vettem észre, hogy:

- Erzsébet követőnek a ruháján a napfogyatkozás szimbólum mellett néha vannak hieroglifák(?) is.

- Mikor napfogyatkozást idézett, a háttérben volt egy egyiptomi obeliszk.

- S azért olyan fura az arcszerkezete legtöbbször, mert kicsit mindig felfelé néz.


Pedig 2 cseszett hete ezzel foglalkozok. S szerintem még vannak ilyen részletek, amik max akkor fognak feltűnni, ha kijön a második évad, s az után újranézem az elsőt, akkor már új információk birtokában.



Érettségire amúgy bőven elég egy jól megtanult olvasónapló (már ha egyáltalán ez az 5.-es olvasmány érettségi követelmény).

ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/162 anonim ***** válasza:
68%
Olvasónaplopó oldalt ajánlom, elég részletes olvasónapló
ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!