Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/162 anonim ***** válasza:
93%

Én általános iskolában minden kötelező olvasmányt elolvastam, de a Kőszívű ember fiait nem voltam képes. Azzal azt csináltuk, hogy anyám elolvasta, bejelölt bizonyos részeket, amiket el kellett olvasnom ahhoz, hogy a dolgozatot meg tudjam írni, vagy felelésnél ne legyek teljesen készületlen, a többit pedig elmondta nekem. Később gimiben az Anna Karenina volt a mumusom, azt pedig megnéztem videón, meg beleolvastam az elejébe és a végébe.

Nem tudom, mit csináltam volna, ha mindkettőt kénytelen lettem volna elolvasni.

ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/162 A kérdező kommentje:
Én is beláttam hogy muszáj lesz elolvasnia mert tényleg nagyon vaskalaposnak tűnik a tanárnő. Ma nagy harcok árán hajlandó volt leülni és felolvasott 20oldalt (ez több mint 2 órás művelet volt) viszont olyan volt mintha egy lyukas dézsába öntenénk vizet mert felcserélte a szereplőket éa kb alig-alig emlékezett valamire. Most már ott tartok hogy én olvastam fel neki 10oldalt,de csak mered ki a fejéből és kb szintén semmire se emlékszik annyira nem érdekli. Már gyomorgyörcsöm van mert megnéztem a a házi feladatos füzetét és májusra fel van adva még egy könyv.(összes 2 kötelező erre az évre, csak a 2.félévben van számonkérés). A filmet megpróbálom vele megnézetni hátha az segít. De màr teljesen ki vagyok bukva, főleg hogy egyébként 4 es felett van az átlaga(összes tárgy) és egy jófejű gyerek.
ápr. 7. 19:20
 73/162 anonim ***** válasza:
85%
Egy speciális iskolába kéne íratni, ahol nincsenek elvárások, szabadabb a légkör. Montessori oktatás vagy franc se tudja mi a neve ezeknek, de vannak ilyen sulik.
ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/162 anonim ***** válasza:
70%
51-es Súlyos adhd-val küzdök, mégis elolvastam minden kötelezőt. Pedig akkor még nem voltak gyógyszerek
ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/162 anonim ***** válasza:
85%

#74 A világot nem lehet Montessori-vá alakítani.

Egy ismerős lánya olyan általánosba járt, ahol minimális volt a követelmény, szülők verték a mellüket, hogy brillírozik a kicsi, szinte zseni.

Bekerült középiskolába, a túlélésért küzd, ami a tanulmányait illeti. Hiányoznak az alapok.


Nekem a Candide huszonéves traumám, alig vártam, hogy végezzek vele, de a gyerekkel végig szenvedtem, azóta együtt szídjuk, azt is, aki beemelte a kötelezők közé :)

ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/162 anonim ***** válasza:
79%
Nem a gyerek irányít!
ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/162 anonim ***** válasza:
73%

67.


Én például Frank Herbertet, Asimovot és hasonlókat olvastam, a kötelezőkből pedig egyet sem.


Nem nagyon szeretem azt az irodalmat, ami a szolgalelken és a megalázkodáson kívül nem erősít mást a gyerekben.

ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/162 anonim ***** válasza:
95%

72, az Anna Karenina nagyon jó példa!!!


Én 32 évesen olvastam, az elejétől a végéig és nem volt bajom vele, de 32 éves voltam. 14-18 évesen szerintem a feléig sem jutottam volna el.

ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/162 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mit tehetsz, azt nem tudom.


Én direkt az ilyen esetek megelőzéseként tettem el a régi, aprólékos olvasónaplóimat meg a füzeteimet.

Ha újra iskolás lehetnék, nem olvasnám el egyiket se. Pedig én még olvasni is szerettem s szeretek most is.


Amúgy örüljetek, hogy nem úgy kapja az egyeseket, hogy még el is olvasta. Csak mert az ilyen feleltetéseknél sokszor pont nem azok kapnak rossz jegyeket, akik másolták a tartalmat egy nappal előtte, s friss nekik, hanem azok akik elúnták rajta az egész életüket, s már mire a végére értek, elfelejtették az elejét.

Én szinte így jártam A kőszívű ember fiaival. Annyi szerencsém volt, hogy a tanárnő megkérdezte, hogy melyik a kedvenc részem, s arra azt mondtam, hogy mikor ketten korcsolyáztak el a farkasok elől, s a végén az egyik alatt beszakadt a jég. Más semmi nem maradt meg. Semmi.

Még kész szerencse, hogy aztán a másik már olvasóélményt is kért a tartalom után, s miután minden egyes alkalommal 8+ oldalon keresztül ecseteltem, hogy miért volt sz.r az egész mű (csak szebb szavakkal), bekén hagyott, mondván, hogy ha ilyen mélyen gyűlölöm, biztos elolvastam.

ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/162 anonim ***** válasza:
37%
Waldorfból rengetegen mennek pedagógiai, mérnöki és egészségügyi pályára, sokkal nagyobb a versenyképes diplomaszerzés aránya, mint az állami sulikban.
ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!