Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/162 anonim ***** válasza:
37%
75# Az én gyerekemet nincs senki akit olvasásra tudja kényszeríteni. Sajnos volt olyan pedagógus aki ezt figyelmen kívül hagyta. Ki os mutatta az érzelmi impulzivitást. Onnantól kezdve nem állt szóba a tanárral. Iskola váltás lett. A tanárnak 5 éve utcán se köszön.
ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/162 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond a kérdező ócsárlásával, hogy azok akiknek nincs gyereke, nem értik meg, hogy mit jelent amikor egy 10-11 éves nem akar olvasni.


Egyrészt, elhiszem, hogy itt mindenki 10 éves korában az unalmas perceiben a lexikont lapozgatta, mert már az éretsségiig kitartó kötelezőolvasmány listából mindent elolvasott háromszor is, és le a kalappal, de nem minden gyerek egyforma.

Volt egy majdnem kitünő tanuló osztálytársnőm a gimiben, akinek mindene ötös volt, de az irodalom hármas lett, mert nem érdekelte. Nem izgatta a verselemzés, de egy fizika vagy matekdogát csillagos ötösre megírt, bioszon csak figyelt és már ötösre tudta az anyagot, a kémiát azonnal értette, stb.


Másrészt a kérdező mit ér el szigorral? A gyerek nem szeret olvasni, nem érdekli ez a könyv, nem tudja követni. Attól, hogy a kérdező ordibál vele, a gyerek nem fogja tudni elolvasni a könyvet. Ez nem egy mezei hf, amit 10 perc alatt összefirkant a gyerek, mert csak ki kell tölteni pár lukat, meg kell oldania pár egyenletet, hanem kb 200 oldalon át követnie kell egy történetet, értelmeznie kell, tudnia kell kiszűrni a lényeget és azt visszaadnia a tanárnak, az meg nem megy ha nem érdekli, nem fogja meg amit olvas, szóval hiába ordít vele a szülő, max leül, olvassa a sorokat, de fejben máshol jár.

ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/162 anonim ***** válasza:
13%
#84 Az a baj, hogy ahol egy 10-11 éves gyerek nem akar olvasni, ott már óvodás korban valamit nagyon durván elkúrtak a szülők. Magától nem ilyen érdektelen egy gyerek.
ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/162 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes, én huszonéves koromban tudtam meg, hogy apám 16 éves korában önszorgalomból olvasta A nyomorultakat. Nem nézett ennyire a fenekem alá anyám-apám, mégis kitűnővel végigjártam azt a hűderossz állami közoktatást. Ti valamit nagyon elcsesztek, ha a ti gyereketeknek már 10 évesen elment a kedve az olvasástól. Abban a korban kéne a világra legnyitotabbnak lennie a gyereknek.
ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/162 anonim ***** válasza:
25%
84-es, én is toporzékoltam, bőgtem ha ezeket kellett olvasni, mégis megtettem. Akkoriban volt a film változat vagy a rövidített. Engem sem érdekelt, én sem tudtam követni, de a szüleim megoldották mégis hogy tudni írjak egy olvasónaplót belőle. Osztályfőnököm aki az angol tanárom is volt egyben, 200 szót is feladott nyári szünetre, hogy szeptemberre tudni kell. A biosz tanáromnak meg virágokat kellett gyűjteni, növényeket, kiszárítani majd rajzlapra ragasztani, és oda írni milyen növény/virág, ezt is szeptemberre. Sokat nem értünk vele, nyűg volt, de megtettük.
ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/162 anonim ***** válasza:
4%
85, 86, 88, nektek van gyereketek?
ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/162 anonim ***** válasza:
58%
Semmi köze ahhoz hogy van-e gyereke valakinek vagy nincs. Ha valaki nem tudja rávenni a gyerekét a "kötelességére", ami csak a tanulás, az már régen elég rossz.... ez csak egy rohadt könyv könyörgöm.
ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/162 anonim ***** válasza:
58%
Aha csak egy rohadt könyv. Gyerekem 8 órát van iskolába. Utána este 8ig még házi. Utána jöhet a 200 oldalas könnyed olvasmány.
ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/162 anonim ***** válasza:
27%
#91 Ha este 8-ig tartott a házi akkor komoly bajok vannak.
ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/162 anonim ***** válasza:
26%
#90 Na, ezt ne merd mondani a mai generáció mimóza szüleinek. Az én apám is ezt mondta, hogy fiam, én sem adok ki szart a kezemből, neked egy kötelességed van, hogy tanulj. Elvárom, hogy azt rendesen csináld. És tudjátok mit? Maximálisan igaza volt.
ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!