Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
 151/162 anonim ***** válasza:
16%
#150 Kérlek szépen, sorolj fel nekem 10 könyvet, ami nem baromi szomorú, és tanultál is belőle. Kérlek.
ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/162 anonim ***** válasza:
0%
#150 Hm, lehet, hogy nem árta újra elolvasnod a Pál utcai fiúkat, mert tanulhatnál belőle pl. az összetartásról, a bajtársiasságról.
ápr. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/162 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetsz? Vegyél egy ajándékcsomagot a tanárnőnek és iskolán kívül add át neki.
ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/162 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy pont az a jó a régi könyvekben, hogy növelik a szókincset és a kifejezőkészséget. Jobban meg lehet érteni a történelmet is, ha olvasol egy sztorit, ami akkor játszódik. A diákkönyvtár sorozatban szokott lenni szómagyarázat a végén, vagy lábjegyzet a nehéz, idegen nyelvű vagy korspecifikus szavakhoz. Illetve minden gyerek kezében ott a telefon, belepötyögi amit nem ért, és a gugli kiköpi neki a szócikket az értelmező szótárból. Ez akkor sem volt nagy ügy, amikor a papíralapú szótárt kellett használni, most meg pláne nem kellene annak lennie. Ez is a tanulás része.
ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/162 anonim ***** válasza:
20%
#154 olyan szavakkal növelik a szókincset, amiket ma már senki sem használ. Akkor mi értelme? a nyelv folyamatosan újul, változik... Jókai szókincse kétségkívül gazdag volt a maga idejében, de képzeld el, hogy Jókainak milyen érzés lehetne olvasni egy mai young adult regényt? Ő se értené, nem szívesen olvasná és nehezére esne a mai modern technikával kapcsolatos fogalmak kiszótározása.
ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/162 anonim ***** válasza:
20%

#155 " a nyelv folyamatosan újul, változik" Igen, ezért nem változott 1984 és 2015 között a helyesírási szabályzat, mert annyira újul. A magyar nyelv éppen nagyon is jól kézben van tartva, felügyelve van, régen kikiáltották, hogy a pesti/dunántúli a magyar, minden más csak tájszólás, és tartja is magát ehhez az akadémia, nem vagyunk olyanok, mint az írek, akik kétharmad ekkora országban 30 nyelvjárást gyakorolnak. Az irodalmi magyar nem változik folyton, sőt.


És igenis pl. ott van a j-ly helyesírása. Nem egy tanulható dolog. Mondjuk én már gyerekkoromban is hallottam, ösztönből jött, soha nem hallott szónál is eltalálom, melyikkel kell írni, de a többség ezt pl. úgy tanulja meg, hogy OLVAS, és aztán egyszer csak reflex lesz belőle. Aki nem olvas eleget, egy naplóbejegyzést nem tud megírni normálisan. Lásd facebook idősek. 8. általános után nyugdíjig nem kellett írniuk, sokan nem is olvastak, láthatod, facebookon milyen förtelem mind a fogalmazás, mind a helyesírás. Ha elolvastak volna évente két szépirodalmi regényt, nem ez lenne a helyzet. Gyerekkorban meg főleg kulcsfontosságú ezeket kialakítani. Nem azért olvassa a gyerek Az egri csillagokat, mert minden apró utalást észre kéne vennie, meg hogy minden pillanatát élvezze. Hanem mert egy 12 évesnek igenis ki kell bírnia azt, hogy egy nyár alatt elolvas egy 600 oldalas könyvet, és fel is fogja a nagy részét.

ápr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/162 anonim ***** válasza:
83%
#155 - amilyen kérdéseket és válaszokat itt látni lehet, sok emberre ráférne. Egy összetett mondatot nem tudnak sokan összehozni, sokszor még az alany-állítmány egyeztetése is probléma (sajnos még úgynevezett újságíróknál is, rengeteg online magazin kritikán aluli szövegeket ad közre). A választékos beszéd sok területen fontos, azt is úgy lehet elsajátítani, ha néha mást is olvasunk, mint a most divatos, jól-rosszul lefordított amerikai ponyvákat. Többek között erre is való a kötelező olvasmány közös feldolgozása, hogy a tanár segítségével ezeket a régiesebb szavakat is megértsék a diákok. Idegen nyelven sem csak olyat olvasunk, amit már eddig is tudtunk, mert úgy nem fejlődünk, miért ne lehetne évente egyszer az anyanyelvünkön is valami nehezebbet, igényesebbet olvasni?
ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/162 anonim ***** válasza:

#156 az irodalmi magyar is változik. Hasonlítsd össze pl. a Szigeti veszedelmet egy Vámos Miklós művel! ugyanaz az szókincs? ugyanazok az a nyelvi hatások?

1984 é 2015 között a helyesírás szabályzata nem változott, de ennek mi köze a nyelvfejlődéshez? akkor is számtalan szó épült be a nyelvbe, ugyanúgy a mai napig főleg a számítástechnika területén. Az, hogy erre nem volt kidolgozott helyesírási előírás, attól még a magyar nyelv változott, bővült és fejlődött. Szerintem manapság már az emberek 90 %-a nem mondaná meg, mivel mivel foglalkozott egy bognár vagy egy bodnár, mert ezek a mesterségek már nem léteznek. Éppúgy 30 éve nem voltak influenszerek, youtuberek, meg coachok.

ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/162 anonim ***** válasza:
19%
Szigeti veszedelmet vicces idehozni, nyelvújítástól vagy még inkább 1844 után beszélhetünk "hivatalos" magyar nyelvről...
ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/162 anonim ***** válasza:
15%

Beszélitek a semmit.

Nem ezen múlik az élete, kb. úgy viselkednek a tanárok mintha urak lennének ők határozzák meg mit kötelező mit nem mert ha nem ilyen-olyan bünti.

Jobb lenne alábbhagyni a nagyarcból.

Ilyen gyagyás alakkal mint az a tanárnő szép szóval nem érsz semmit. Nézzétek meg a filmet kb.ennyit tehettek.

ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!