Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/162 anonim ***** válasza:
62%
#20 Szerintem nem a #12-es a tapló bunkó, hanem egyrészt te, másrészt a kérdező, harmadrészt sajnos ebből a szegény gyerekből is az lesz.
ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/162 anonim ***** válasza:
69%
Utáltam a Pál utcai fiúkat, de még is elolvastam. Utáltam az Egri csillagokat, mégjs elolvastam. Utáltam a Kőszívű ember fiait tiszta szívemből, mégis elolvastam. A kötelesség kötelesség. Az olvasónapló nem gyerekkínzás. A tanárnőnek k_rvára igaza van. Ez így fog menni majd a kissrác munkahelyén is. Ott nincs olyan hogx jaj de hát olyan unalmas a munka. Nem. Csinálni kell.
ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/162 anonim ***** válasza:
60%
És akkor mi van, 19-es? Akkor az illetők már nem tudnak dolgozni, nem mosogatnak el maguk után, lógnak a villamoson, kitör a III. világháború, vagy mégis milyen baj származik belőle, ha valaki nem tudja 2024-ben, milyen regény hőse Nyilas Misi?
ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/162 anonim ***** válasza:
88%

A tanár egy fsz, de ez a feladata, hogy tanuljon.

Egy ötödikes gyerek csak érti már, hogy egy könyv miatt nem érdemes megbukni.

ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/162 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a fiam elmondása alapján a tanár tényleg a legapróbb részletekig belemenően mindenbe belekérdez szóval sumákolni eséls sincs. Egyébként meg nem nagyon izgatja a nőt ugyanis hogy ki bukik meg és ki nem ugyanis nekem a piacon azt is mondta hogy tavaly a 20 gyereket 7.es évfolyamból pótvizsgára küldött mert nem olvasták el a kőszívű ember fiait időben és addig szórta az eggyeseket mire már nem tudtak javítani. És azt is büszkén mesélte hogy hozzá mennek be a fogadóórára a legtöbben. Tehát valahogy rá kéne vennem a fiamat hogy záros határidőn belül olvassa el a Pál utcai fiúkat mert így biztos bukni fog. Egyébként viszonylag jó tanuló. Csak olvasni utál.
ápr. 7. 15:50
 26/162 anonim ***** válasza:
74%

Leulsz vele es hangosan felolvastatod vele.

Nem ertek egyet a kotelezokkel en sem, de ha ezt keri a tanar, akkor ez van.

En vagyok a szulo, ha a fiam ilyen link es meg hazudott! is rola akkor marpedig “odacsapok” es megcsinaljuk egyutt es kesz.

Nincs foci, tv, tokom tudja mi, amig kesz nem lesz.

ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/162 anonim ***** válasza:
10%
Aki a kötelezőket összeszedi, kiadja és a tanár aki komolyan veszi... Lógniuk kéne.
ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/162 anonim ***** válasza:
79%

"Az a baj, hogy hogy a fiam elmondása alapján a tanár a legapróbb részketekig belemenően mindenbe belekérdez, szóval sumákolni esélye sincs"


Miért olyan nagy feladat elolvasni egy kicseszett könyvet? Nem fog bele halni ha elolvassa. Vagy hangoskönyv. Ha oedig az se és tényleg bukik, akkor az az ő hibája, és majd TALÁN tanul belőle. Ne legyél már ilyen papucs szülő

ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/162 anonim ***** válasza:
78%
Pitagorasz-tétel? Hajlandó megtanulni? 2500 éves, na AZ régi!
ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/162 anonim ***** válasza:
69%
"Nincs olyan, hogy unalmas munka". Hogyne lenne. Az olyat ott kell hagyni, nem szenvedtetni magunkat. A birka nép miatt tart ott ez az ország, ahol tart. Emiatt a "ha egyszer kell, akkor kell" szemlélet miatt. Egyébként 1 olvasmány miatt nem is buktathatja meg a tanár, mert az egész éves tananyagból adja a jegyeket. Ha a tananyag 90%-ából jó jegye van (valószínűleg egyben számolják a nyelvtannal), akkor a 10% miatt nem lehet megbuktatni.
ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!