Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/162 anonim ***** válasza:
25%

Egyetértek az előttem lévő válaszadókkal. Ha el kell, akkor el KELL. Ha nem akarja, akkor mehet a pofon neki, nehogy már egy taknyos ötödikes döntse el mit akar. Engem is így neveltek, nem haltam bele.

Mondjuk a szüleimmel megszakítottam a kapcsolatot.

ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/162 anonim ***** válasza:
80%

Tipikus hergelő, vitagerjesztő kamu :D


1. Azért van az olvasónapló, hogy aki azt megcsinálja, már át tud menni egy ilyen feleleten, ha nem is 5-re.

2. Ha már az egész osztály lefelelt (van aki 6x), nincs az a kérdés, ami már ne hangzott volna el.

3. Aki elhiszi, hogy egy ált. iskolai tanár arra megy, hogy a legapróbb részletekkel szivassa rendszeresen a gyerekeket, az még nem látott tanárt.

ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/162 anonim válasza:
39%
A neten lehet találni rengeteg jó összefoglalást. Illetve ajánlom a "holnap témazáró" nevű csatornát youtubeon. Egy jó adag kötelező olvasmányról csinált videókat (ugyan a srác aki csinálja engem például kicsit idegesít, az kétségtelen, hogy nagyon jól összefoglalja a dolgokat). De eleve érdemes youtubra beírni az éppen aktuális olvasmány címét, általában lesz valami használható a találatok között. Vagy a zanza tv segíthet még esetleg
ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/162 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi vaskalapos, NDK-s mentalitású szülőt hordott ide a szél, te jó Isten...
ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/162 Grizesteszta ***** válasza:
79%

#40: Igazad van, ha én lennék az anyuka helyében, én is megkeresném az igazgatót és elmondanám a problémáimat- a tanár előtt. DE: a gyerekkel elolvastatnám azt a cuccot. Ugyanis egy ilyen fajta 'szülői lázadás'- pláne más szülőket is felbujtva- csak előre lehet eredményes, utólag már nem, ugyanis a többi szülő is megszenvedte azt, míg a saját gyereke elolvasta...


Én 27 éve mentem el az önkormányzathoz és panaszoltam be az ált. iskolát, mondván, hogy szabálytalan, amit csinál, tehát kötelezzék a szabályok betartására. Utána viszont erősen figyelnem kellett, hogy ha az igazgató -miattam- szívatni akarja a gyereket -pláne 1 évvel később a tesóját- akkor résen legyek és én verjem vissza a támadást. Viszont abban az esetben a gyerek 'ártatlan' volt, itt meg nem 'ártatlan' ( vagy makacs vagy olvasási problémája lehet) de nem akarja azt megtenni, amit az osztálytársak jelentős része megtett. Szóval szerintem itt MOST csak az elolvasás lehet a megoldás, de UTÁNA lehet beszélgetni a módszertanról, a tantervről, a teljesítés módjáról és arról, hogy cél-e az olvasás megutáltatása...

Sok sikert neked a választott pályádon, nem lesz könnyű, de tiszteletreméltó, ha tanárként akarsz dolgozni.

ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/162 anonim ***** válasza:
40%

Nehogy már a makacs gyereknek kitaláljátok, hogy kell megúszni egy olvasást.és egy napló megírását.

Ez a szülő nevelési kudarca.

ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/162 Grizesteszta ***** válasza:
21%
#41: Van gyereked? És Te is így neveled, ahogyan téged neveltek?
ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/162 anonim ***** válasza:
70%
A kötelező olvasmányok azért sz@rok mert kötelezők. Ne neveljenek már a gyerekből katonát, valahogy 2-essel menjen át azt kész.
ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/162 Grizesteszta ***** válasza:
89%

#46: Amikor a gyerek elkezdi felérni a tűzhelyet, ezerszer elmondod, hogy 'vigyázz, forró! Nem szabad!' és nem engeded, hogy megégesse magát. Itt meg nem engeded, hogy megbukjon, de utána- nyugodt körülmények között, a stresszt nullára redukálva- elmagyarázod, hogy mit, miért, hogyan,mit akar a tanár elérni- akár rosszul is-, miért van a kötelező, miért kell elolvasni, stb.


Pont az a szülői nevelés kudarca, ha egy pofonnal oldom meg a dolgot vagy eltűröm, hogy az egyébként jó képességű gyerek megbukjon.

Tőled is megkérdezem: van gyereked? És mit tennél az anyuka helyében?

ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/162 anonim ***** válasza:
29%

#46 őskorban élsz b+


"Kötelező olvasmány" dolog is egy komcsi időkből származó hülyeség.

Főleg hogy olyan könyvek vannak amit egy átlag gyerek totál nem fog érteni.

ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!