Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 anonim ***** válasza:
41%
Na most venném ki az ADHD-S gyerekemet ebből az iskolából. Azért mert egy tanár úgy gondolja részletesen kell tudni egy könyvet az embertelen. Ez kínzás.
ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/162 anonim válasza:
95%
Kérdező, csak azt ismételgeted, hogy a tanár nagyon belekérdez, és hogy nincs más megoldás, minthogy a gyereknek el kell olvasni, de ő nem akarja. Ez azért nem stimmel, mert ha el is olvasol szorgalmasan egy könyvet, akkor sem tudsz belőle minden részletet felidézni, főleg ha nem kötött le. A kötelező olvasmány nem azt jelenti, hogy szóról szóra meg kell tanulni egy 200 oldalas könyvet, hanem elolvasni és a lényegre emlékezni. Szóval (ha igaz a kérdés), nézzétek meg filmen, olvassátok együtt esténként. Vagy szerezzél be diavetítőt és nézzétek meg diafilmen. A gyereked gondolom nem tudja, mi az, a haját eldobja, ha meglát egy olyan készüléket, így talán megragad benne egy-két jelenet.
ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
100%
Itt van egy cikk a kötelező olvasmányok szakmai megítéléséről, már ha van türelmetek mind a 11 percet végigolvasni. [link]
ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
94%
Hangoskönyvben hallgassa meg a fiad.
ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 anonim ***** válasza:
69%

Én is a mentegetést látom. 36 éves leszek, én is rühelltem ezeket a könyveket, de mégis elolvastam, nem haltam bele. Ember lettem mégis. Olyan modern technikák vannak már, amik nekünk a kanyarban sem volt még. Ott a hangoskönyv, rövidített változat, youtube videók, akármi. Ha már most mentegeted és ráhagyod, a büdös életbe nem viszi semmire. Rengeteg dolog van az ember életében amit utál csinálni, mégis meg kell. Mit fogsz csinálni? Felrúgod majd a főnökét mert Tádéka utálja az adott feladatot? Egyetemen (már ha eljut odáig), lebaxod aaz oktatót mint a pengősmalacot mert Tádéka utálja xy tárgyat, és még vizsgázni kell belőle? Megölne a szégyen ha a gyerekem egy ilyen nulla tárgyból állna bukásra.


Mai fejjel se olvasnám el a Kőszívűt, a Pál utcai fiúkat, az Édes Annát stb, de meg kellett csinálni, mert a tanáraim művelt embert akartak nevelni belőlünk, a szüleink meg nem picsogtak nekik mert olvasnunk kell ezeket. Szép is lett volna...

ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/162 anonim ***** válasza:
79%

Inkább megbukik, mint elolvasson egy könyvet?

Életre való lesz.

ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 anonim ***** válasza:
41%
Nem olvastam végig a válaszokat, de tanárként mondom, a kötelező olvasmányoktól rosszabb nincs. Ezzel a régi elavult baromsággal utáltatjuk meg az olvasást az új generációval. Nem értem miért kell Zabhegyezőt olvasni, vagy Csokonai verseket meg egyébeket, amikor ezek korban és világnézetben nem illenek hozzánk.
ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/162 anonim ***** válasza:
56%
#57 Tanárként elég szomorú, ha így gondolod. Jó, hogy ilyen tanáraink vannak, akik nem fogják fel, miért kötelező a kötelező. Igazán jó kezekben vannak a gyerekeink.
ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/162 anonim ***** válasza:
9%
Ja, és amúgy sem Zabhegyezőt, sem Csokonait nem kell olvasni. Milyen tanár vagy te, a tantervet sem ismered?
ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 anonim ***** válasza:
80%
Én nem haltam meg az iskolapadban amikor Ady verset tanultunk vagy Arany Jánost, Kafka Átváltozás novelláját pl. nagyon szerettem. Hemingway-t is, Az öreg halász és a tenger a kedvenc könyveim egyike azóta is. 55-voltam.
ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!