Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/162 anonim ***** válasza:
100%
Csokonai verset nem kell olvasni?? Na ne :)
ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/162 anonim ***** válasza:
95%

Minden kötelező olvasmányt megvettek nekünk, természetesen nem olvastuk el magunktól. Anyu előtt kellett hangosan olvasnom, de kb. semmit se fogtam fel az Egri csillagokból. A kőszívű ember fiait meg még filmen se bírtam megnézni, pedig majdnem minden március 15-i ünnepség előtt azt kellett nézni iskolában.

8. osztályban viszont a tanár adott egy listát, amiből ki kellett választani egyet. Tamási Áron: Ábel a rengetegben-t választottam, kedvenc könyvem lett, sőt kiolvastam az egész Ábel trilógiát.

Légy jó mindhaláligot biztos nem olvastam volna el.

Amúgy szerintem nem jó életkorban olvastatják ezeket a könyveket. Pl. középsuliban Kertész Imre Sorstalanságát feladtam, mert nem értettem meg, hiába akartam olvasni. Rá 10 évre pedig 3 nap alatt kiolvastam, nem tudtam letenni és nagyon kedvencem lett. Illetve az érdeklődési körtől is függ. Ha lehetne választani minden évben 10 könyv közül különböző műfajokban, különböző szerzőktől, biztosan népszerűbbek lennének a kötelezők. De így, hogy ráerőltetik az emberre azt az egyet, ami már nagyanyámnak is kötelező volt, semmi értelme. Mindenkit más érdekel, más témában, más írói stílusban szeret olvasni. Szerencsére középsuliban is ilyen listák voltak.

Én beszélnék a tanárral, hogy lehetne-e más könyvet. Amúgy egy ilyenért nem buktatják meg szerintem, mert csak egy témakört nem tud, nem egy egész anyagot.

Illetve kérdem én, az a sok ostoba ember, aki napi szintem fb-n kommenteket ír, vajon hány kötelezőt olvasott el és mindenkinek csak 5-6 elemije van közölük?

ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/162 anonim ***** válasza:
33%
50. el kell keserítselek, a kötelező olvasmányok rendszere sokkal régebbi, mint a kommunizmus...
ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/162 anonim ***** válasza:
26%
#61 Pedig ki lehet bekkelni érettségiig nélküle. És nem kell fejből megtanulni.
ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/162 anonim ***** válasza:
94%
#62 Na jó, A kőszívű ember fiai tényleg erős. Szerintem amúgy az egyik legjobb magyar regész, de valóban nem 13 éves gyerek kezébe való. De az sem hal bele, ha elolvassa. Legkésőbb 16-17 éves korban meg elég szomorú, ha nem önként olvassa. Mi 16 évesen Anna Kareninát olvastunk, nem volt kötelező, csak akartuk.
ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/162 anonim ***** válasza:
33%
Jól van. Legyetek továbbra is birkák. Ha van kötelező, olvassátok kényszerből el.
ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/162 anonim ***** válasza:
31%
Te leszel a birka, ha az meghaladja az értelmi képességeid, hogy ilyen alapműveket elolvass. Tudod, az aggaszt legjobban, hogy ha ezeket nem olvasod el, akkor mégis mit olvasol? Gondolom, semmit. Micimackót 8 évesen. Csak sajnos a Micimackót is újra kéne olvasni felnőttként, hogy értsd is a mondanivalóját. De te önként úgy döntöttél, hogy hülye maradsz.
ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/162 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem amikor az emberek a műveletlenségükkel kérkednek. Én pl majdnem mindent elolvastam, ami kötelező volt és most is elolvasnám őket, ha kéne. Volt néhány, amit nem olvastam, mert tényleg halál unalmasak voltak. Egyébként a hangoskönyv lehet megoldás, az nagyon kellemes. Régebben sokszor hallgattam hosszabb autókázás közben.
ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/162 anonim ***** válasza:
100%

Na én olyan voltam kicsinek, aki nagyon nem olvasta a kötelezőket. Egyszerűen nem kötött le.


A filmes ötletet pártolom. A Harry Potter az én időmben nem volt kötelező, akkor még csak az első pár könyvet adták ki. Talán 1-4? 🤔

Na de divatban volt, szóval megkaptam az 1. könyvet, beleolvastam, untam, félreraktam.


Majd később az 1. film megjelent és betették kazettán nekem. Annyira tetszett, hogy otthon azonnal kézbe is vettem a könyvet és olvastam tovább.

ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/162 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a kötelezők java depresszív volt. Árvácska, egy árva lány akit össze-vissza aláznak és vernek. Légy jó mindhalálig, egy fiú akit úgy kihasználnak és kikészítenek, hogy elmenekül az iskolából. Pál utcai fiúk, egy kisgyerek segíteni akar a barátainak és az életével fizet...
ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!