Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukak, miert a jatszoteren...

Anyukak, miert a jatszoteren kell pisiltetni a gyereket, megmagyaraznatok?

Figyelt kérdés

Egy jatszoter mellett lakom. Korulotte lakohazak mindenhol. Feltetelezem a jatszoter lakoi kozul senki nem lakik 5 perc setanal messzebb, megis egesz nap kisgyerek nemiszerveket latok, ha kinezek az ablakon, mert mindenki itt pisilteti a kerites mellett a gyereket!

Nem lenne egyszerubb hazasetalni vele? Vagy pelenkat adni ra, ha nem birja visszatartani? A szemetes is pl bent van ott a fuves reszen, ahova pisilnek, tehat nem kozvetlenul a jarda mellett, szoval ha ott akar valaki kidobni valamit, ki tudja hany gyerek pisijebe lepked bele.

Oszinte valaszokat varok! Miert nem mentek haza wc-zni???


2020. júl. 28. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 A kérdező kommentje:

Meg mondjuk ha nem jatszoter mellett laknek, honnan tudnam, hogy ott pisilnek, ember. Jatszoterek altalaban a lakohazak kozott vannak eldugva, ahol altalaban az jarkal, aki ott lakik a kornyeken, legalabbis nekem nem sok egyeb jatszoter ugrik be, ami forgalmas helyen lenne, bar biztos van erre is pelda.

De ha el is setalnek neha fel perc alatt 1-1 mellett, nem hiszem, hogy tudnam, hogy minden nap ott pisiltetik a gyereket a keritesek mellett.

Azert gondolod trollkodasnak, mert nem ertek egyet a “gyereknek mindent szabad” elvvel, amit itt a tobbseg kovet ugy latom, ez inkabb rolad allit ki egy bizonyitvanyt, hogy nem akarsz tul sokat foglalkozni a nevelessel, hanem ugy vagy vele, hogy majd kinovi biztos. Grat.

2020. júl. 28. 18:54
 32/84 A kérdező kommentje:
30 Ja bocs, nem tudtam, hogy van valami szabaly, hogy ebben a beszelgetesben mit lehet irni es mit nem xD
2020. júl. 28. 18:55
 33/84 anonim ***** válasza:
49%
Azért nem mennek haza, mert nem mindenki olyan marha szerencsés, mint én, hogy a ház előtt van a játszótér.
2020. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
86%

#34 Nekünk is 15 perc séta. Mivel tudom, hogy most szokik le a pelusról, ezért nem több órát vagyunk ott és többször megkérdezem kell-e pisilni.

De 2-3 órát simán kibír, ha otthon elment és ne literszám issza a kubut és társait.

2020. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 A kérdező kommentje:
34 Ok, de feltetelezem aki ide jar, nem 6 villamosmegallonyira lakik innen, vagy igen? Emberek atbuszozzak a fel varost kisgyerekekkel, csak egy jatszoter kedveert? :D
2020. júl. 28. 19:02
 36/84 anonim ***** válasza:
38%

"Ha nem tudja visszatartani, akkor nem szobatiszta, ergo pelenka kell ra."


Nem ezt jelenti a szobatisztaság.

2020. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem túlzás ez a "gyereknek mindent szabad" kijelentés. Én még sosem láttam idősebb gyerekeket a játszótéren pisilni, azt meg valahogy meg tudom érteni, hogy egy 2-3 éves nem tud rohamtempóban hazasétálni, ha épp hirtelen pisilnie kell.

Ha lenne gyereked, tudnád, hogy a kicsik legtöbbször az utolsó előtti pillanatban szólnak, amikor már nem tudsz velük percekig sétálni. Idővel pedig tudják tartani, és nem kell nekik az utcán pisilni.

Egyébként nem értem, hogy ez sok embernek miért ilyen óriási ügy. Én nem szoktam felnőtteket sem látni, hogy az utcán pisilnek. Az nem zavar, hogy a kutyák minden utcasarkot összevizelnek, és az tényleg büdös? De ha egy kisgyerek egy bokorban pisil, az aztán szörnyű.

Ennek ellenére szerintem a legtöbben nem úgy indulnak el, hogy oda pisilünk, ahol éppen ránk jön, de előfordulhat, hogy muszáj.

Valahogy nem tudom elhinni, hogy a te ablakod előtt folyamatosan pisilnek a gyerekek, neked pedig muszáj ezt fullban nézned.

2020. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim válasza:
72%
Miért kell így nekiugrani? Lehet, hogy troll éppen de a gond valós. Sajnos kedves 23. ez nem így megyen, hogy ne költözz játszótér közelébe, mi se tettük, ám fél éve ideraktak egyet az ablak alá, két négyemeletes között:( el tudjátok képzelni, falak a hangot visszaverik, egész nap a kölkök visítozását hallgatjuk. Ha meleg van urambocsá nyitva az erkélyajtó, tényleg megkeseríti az életünket. A párom éjszakás után nem tudott aludni, hála már másik helyen melózik, se TV-t nézni, se dolgozni rendesen... Nálunk is van két kislány a családban, a húgom soha nem pisiltette őket közterületen, csodálkoztam, hogy ez sokaknak evidens, de gyerekből vannak, ők is visítoznak néha, ez okés is, megértem, de itt.. fetrengenek a földön, dobálják szét a kaját, botokkal verik a fémcsúszdát, azt is barom találta ki a biztonság jegyében, napon tűzforró, gyerek úgyse tudja használni rendeltetésszerűen csak ütögetni, dörömbölni, gondolom a tervezőnek sincs gyereke. Szóval a másik oldalt is meg lehet érteni. Mi is költözni fogunk, ez az egyik ok, és sajnos előre látom, hogy kizárólag kisgyerekesnek fogom tudni eladni a lakást. :/ Nem lehetett elérni semmit ügyvéddel sem, pár lakó próbálta, mert a közös képviselő gyerekei is itt játszanak, természetesen ők nem itt laknak, szépen megboltolták az Uniós felújításkor merthát jól mutat.. sajnos sok ilyen van a környéken emiatt.
2020. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
32%
Ha lesz gyereked megtudod. Szted 2 gyereket felpakolok es hazaindulunk egy pisi miatt? Es nem, nem 5 perc a jatszoter. Es nem is mindig a legkozelebbire megyunk. Szobatiszta a gyerek, nem adok egy 4 evesre pelenkat. De orakat ott vagyunk, kellhet pisilnie. Inkabb az a baj, h nincsen minden jatszo mellett zarhato, tiszta wc. Anyukaknak is kellhet ugyanis. Amugy meg akkor a kutyasok is vigyek haza a kutyaikat pisilni. Mi mindig elvonulunk ha ugy van, fa moge, sarokba, stb.
2020. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

Nyilvan nem folyamatosan, csak gyakran. Foldszinten lakom, az ablak elott van egy keskeny jarda, annak a tuloldalan van a jatszoter, a jarda es a kerites kozott egy keskeny foldes, fuves resz, oda hozzak ki pisilni a gyerekeket.

Masik kedvencem, ez mar nem pisiles tema, mostanaban vettem eszre, hogy van egy anyuka aki lejon neha a kisgyerekekkel es es kisebb termetu kutyaval a jatszora, a kutyat kikotik a fahoz a kerites mellett, ok meg bemennek jatszani. Nem tudom, mennyi idot szoktak bent lenni, nyilvan ezt sem stirolom folyamatosan, csak eszreveszem neha, hogy mar nincs ott a kutya, de ezt is megmagyarazhatna valaki, hogy ennek mi az ertelme, mert szerintem eleg bizarr ez is.

2020. júl. 28. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!