Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt szoptatás...

Miért csinálja ezt szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Vergődik, tekereg, kínlódik, ordít közbe-közbe, haját tépi, ruhám tépi, markol, mar... Miért lehet ez? Valakinek hasonló tapasztalata? Én sehogysem tudok rájönni az okára. A baba 28 hetes és hónapok óta kínlódás a szoptatás.
2014. ápr. 17. 15:13
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom én. De aligha fogok szakembert keresni, mert már nekem ehhez se erőm, se kedvem, se idegem, se bizalmam/reményem hozzájuk nincs. Vagy legalábbis kevés. A gyerekemen úgyse tudnak változtatni :(
2014. ápr. 22. 15:00
 22/36 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, nekem valamiért az az érzésem, hogy eléggé el vagy keseredve... bár korábban azt írtad, hogy rendben érzed magad.

Nem szeretnék olyan kérdést feltenni, ami érzékenyen érint téged, de biztos, hogy nem valamilyen lelki oka van a dolognak? Vagy legalábbis olyan oldala is. (Bár igaz, hogy mindennek van ilyen vetülete is...) Az utolsó kommented elég nagy kiábrándultságra utal, legalábbis számomra. És főleg az, hogy úgy érzed, már nem is tudsz/akarsz ezzel foglalkozni... Ennyire nehéz? :(

Mit érzel tulajdonképpen? Szomorúságot? Fájdalmat? Haragot? Kedvtelenséget? Kilátástalanságot?

2014. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Igen, Stefix, jól látod, megint mindezt érzem, amit írtál. És a stressz is visszajött rám a hajnali órákban... (pár napja még tényleg jobban voltam, biztos akkoriban szopizott a baba szívesebben). A lélektani vetületben én nemigen tudok hinni (szerintem a baba nem sokat érezhet meg ilyen dolgokból, mert pl mikor sírok, akkor ő nevet, hisz azt se tudja mi van, neki az biztos vicces dolog); esetleg még az olyat elhiszem, hogy a születése utáni itthoni dolgok hathattak rá akkoriban rosszul (hisztik a tesó részéről, én is idegeskedtem), de azóta már sokkal nyugisabb időket élünk. Kezdem tényleg azt hinni, hogy ő szimplán nem szeret szopizni (újszülöttként is 5-10 perc alatt lerendezte az evést, 12 dekát is megevett ennyi idő alatt akkor), illetve hogy csak az a baja, hogy nem bírja kivárni a tejleadó reflexeket (ha azonnal jönne a tej és sok, biztos nyugisan teletömné vele magát és végre "szabadulhatna"). Viszont vannak alkalmak, hogy nagyon menne cicire (és teszem is), illetve elaltatásra is azt használjuk; és mikor nyugodt (mert álmos vagy félálomban van), akkor szívesen "rajta van". Fura.
2014. ápr. 22. 17:38
 24/36 xStefix ***** válasza:

Igen, érdekes ez. Mondjuk az biztos, hogy vannak babák, akik inkább csak evésre használják a cicit, mások meg egész nap rajta lógnának... és végül is minden baba folyamatosan fejlődik, változik is, úgyhogy bárhogyan fordulhat még a kocka idővel. :) De azt tuti, hogy ha mindig az ő éppen aktuális kedve, igénye szerint szoptatod ot (hol így, hol úgy), azzal rosszat nem teszel, sőt! ;)


Remélem, hogy nem az én kérdéseim kavarták fel benned újra a rossz érzéseket..! Bár talán nem véletlen, ha mégis így van.. talán ennek is célja van..

Most mit szeretnél? Kérdezzek még tőled? Vagy inkább másról írnál? Vagy megkaptad a válaszokat, amiket kerestél?

2014. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Nem, ne izgulj, nem te kavartál fel :) Most már szinte egészen biztos vagyok benne, hogy a babám csak türelmetlen a cicin. Ezért is nem akar szerintem szopizni sokszor (akar is meg nem is egyben) Csak sajnálom, hogy nincs neki benne annyi tej, amennyit szeretne, és nem olyan gyorsan jön, ahogy jó lenne. A napokban is próbáltam legalább este pürékkel "jóllakatni", hogy ne idegeskedjen a cicin, meg ne félüres gyomorral térjen nyugovóra, de nem érdekli a kanalazás, mindig cicit akart (persze idegeskedett is azért rajta). Folyton a cumisüvegezéstől rettegek, mert ha nem lesz elég tejem (most se volt) és kanalasat nem eszik, akkor végül muszáj lesz cumiból adni tápszert, attól félek. (Mert ugye cicin akar elaludni, de abból édeskevés kaja jön)
2014. ápr. 23. 20:09
 26/36 anonim ***** válasza:
Nem akar ez a csöppség kanalazni, a ciciben pedig nincs mindig elegendő. Eddig értem. De most te nem adsz neki azért cumisüveget, nehogy rászokjon???? Ne mondd, hogy nem adsz neki inkább enni!?!? "Vergődik, tekereg, kínlódik, ordít közbe-közbe, haját tépi, ruhám tépi, markol, mar... Miért lehet ez? Valakinek hasonló tapasztalata? Én sehogysem tudok rájönni az okára. " - ezt írtad...nem lehet, hogy nagyon-nagyon-nagyon éhes?
2014. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Etesd már meg azt a szerencsétlen gyereket.
2014. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
á, a fent leírt tüneteket már egy ideje nem is csinálja (és különben is csak szopi közben szokta. Ha nem szopizik éppen, akkor nyugodt és vidám). Cumisüvegből pedig nem akart enni, hiába adtam neki tegnap.
2014. ápr. 24. 09:33
 29/36 A kérdező kommentje:
Egyébként szépen tud enni a baba kanálból és kanalas üvegből is, sokszor evett már úgy. Szóval ha éhes lenne, feltételezem, hogy elfogadná ha újra kanálból (akár tápszert is) kapna enni, nem cumiból.
2014. ápr. 24. 09:42
 30/36 anonim ***** válasza:
Tehát szopi közben kínlódik,ordít,vergődik, alig gyarapszik - ezt te írtad, kanálból még alig eszik hozzátáplálást - csak kóstolgat. Közben te tiszta ideg vagy, sírsz szoptatás közben, plusz van egy pici 3 évesed. Bele vagy fáradva, nem viszed sehová sem. Nézd, valami baja van,az idegeid nem bírják ( sokan vannak így, nem szégyen) akkor ige is segítség kell. Nem itt! Orvos. Mutasd meg, mondd el. Egy BABA A TERMÉSZETES KÖZEGÉNÉL A CICINÉL NEM KÍNLÓDIK! normális esetben. Ennyi. Most olvasd el, hogy miket írtál itt...és te is rájössz, hogy van valami baj(ocska). Semmi komoly - szerintem, de valami van. Orvos kell.
2014. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!