Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt szoptatás...

Miért csinálja ezt szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Vergődik, tekereg, kínlódik, ordít közbe-közbe, haját tépi, ruhám tépi, markol, mar... Miért lehet ez? Valakinek hasonló tapasztalata? Én sehogysem tudok rájönni az okára. A baba 28 hetes és hónapok óta kínlódás a szoptatás.
2014. ápr. 17. 15:13
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
És a laktózérzékeny baba minden szopi alkalmával "cirkuszolt", vagy nem mindig? És éjjeli szopizáskor is?
2014. ápr. 18. 18:50
 12/36 xStefix ***** válasza:

Na épp ezért óvatosan az ilyen felvetésekkel....

Kérdező, ha ilyesmire gyanakszol, mondom, IBCLC-s konzultáció!

Beszéltem már olyan anyukával, aki anélkül váltott laktózmentes tápszerre az egyébként gondmentes szoptatásról, hogy bárki valóban hozzáértővel is beszélt volna erről... Persze mindenki maga dönt, tudom én is, csak érdemes ilyenkor is körültekintőnek lenni. Sőt, ilyenkor pláne "kell". Annyi fontos kis részlet lehet, amik befolyásolhatják a döntést..


Kérdező, mi mindent vettél eddig végig, mint lehetséges ok?

2014. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Igazából nekem sincs sok ötletem. Egy felvetés: egy szopis tanácsadó mondta, hogy talán gótikus szájpadlás miatt lehet (neki volt efféle tapasztalata), mert akkor megerőltető a babának a szopizás és ez bosszantja. Hát nem tudom... Tény, hogy eléggé "mély" a babám szájpadlása (apjának is, nekem nem) adott helyen
2014. ápr. 19. 17:25
 14/36 anonim ***** válasza:
A laktózérzékeny baba anyukája vagyok. A legtöbbször "ez" volt. Figyeltük, hogy mitől, írtam a napirendjét, a megevett ételét,de nem volt összefüggés...vagyis nem találtam,mert mindenre gondoltunk, csak a tápszerre nem! Többször vittem orvoshoz (oltás, betegség) mindig puffadt volt a hasa valamennyire, ezért espumilsan cseppet írtak. Adtam is neki - valamit talán segített, de nem szüntette meg a 'verekedést'. Egyszer amikor ismét üvöltős, büfizős-hasfájós-pukizós rohama volt megmértem a lázát , mert olyan hidegnek tűnt és 35,5 volt. Észnélkül rohantunk vele....akkor egyértelmű lett a dokinak, hogy nem elég az espumilsan és a sok haspufi és verekedés, éjjeli óránkénti felsírás a hasától van. 4 hónap napi kínszenvedése múlt el egy csapásra. Nem volt kivizsgálása.....azt mondták, hogy csecsemőkorban ezt nem lehet vizsgálni, a laktáz cseppek pedig ilyenkor már kevesek, tehát laktózmentes táp legyen. Miért baj az? Káros? Közben szopizik még ( a cicitejben sok a laktóz) de bizonyos mennyiséget még le tud bontani. Ha megeszik 1 túrórudit, cicizik és joghurtot is eszik, akkor is visít és ver...akkor tudom, hogy sok laktóz ment neki! Kitapasztaltam, hogy mennyit bír enni, amitől teljesen jól van. Bocitejes főzeléket is kapott már. Minden ok volt.
2014. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
14 es vagyok, folytatom. Közben a doki el akarta apasztani a tejem, de mondtam,hogy az az utolsó lehetőség,a amit engedek. Nem volt rá szükség! Napi 4szer szopizik és csak 2 alkalommal kell 90 ml pótlás a tápszerből. Most jön a foga, így ezekben a napokban nem hajlandó csak cicizni és tápszert enni, így most több mindkettő, de amint kibújik a fog, ismét főzelékezik.
2014. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

És a tápszert miből adod a babádnak hogy nem szokik le a ciciről mellette?

Testhőjét végbélben mérted? És a 35,5 az már a levont 1 (?) fok utáni eredmény?

2014. ápr. 21. 13:33
 17/36 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből adom. Hol 2-es, hol 3-as cumival. ( több üveg van, mikor melyik kerül a kezembe) Először mindig cicivel kínálom. Amikor mindkettőből szopizott, utána jöhet a cumisüveg. De az már nem mindig kell neki....Nem tudom, de nem szokik le a ciciről. Talán szerencse, vagy túl nagy már ahhoz, hogy leszokjon. Hogyan haladsz a piciddel? Változott valami? Változtattál valamit?
2014. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ja, a hőmérsékletet - mivel nem hittem a szememnek- többször megmértem. A popsiban 36,0 volt! A fül hőmérőn 35,5!!! De érezhetően hűvösebb volt az egész gyerek. Bepánikoltam. De a doki mosolygott, mondta, hogy tipikus tünet... kérdezz ám nyugodtan! Tudom mit érzel, én hónapokig sírtam szopi közben, mert azt hittem, hogy idegrendszeri károsodása van a picimnek. Már rémeket láttam :(
2014. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszi az információkat :) Hát az én kicsimnek szerintem nem fáj a pocija (csak mostanság szerintem éjjel néha kicsit: nem sír, csak mocorog, emelgeti a lábát, s ha masszírozom a hasát, akkor megnyugszik, nem ébred fel), egész nap vidámnak mondható. Szopi közben egy kicsit megy a "show" (éjjel pedig nyugodtan szokott szopizni, mert félálomban van), de mostanság nem vészes; ő türelmetlenkedni szokott, azért is idegeskedik szerintem. Egyébként nem változtattam semmin és sajnos nem is jöttem rá semmire... :/ Szerencséd van a babáddal, hogy nem hagyja el a cicit az üveg kedvéért (mióta használjátok?); az enyém biztos rögtön azt preferálná,mert annál nem kell kivárni, mikor indul meg a tejci
2014. ápr. 21. 19:38
 20/36 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akár a laktózzal van gondod, akár a szájpadlással, mindkettőben tudnak neked segíteni a szakemberek.

Nem baj, ha mások is leírják neked a tapasztaltaikat, de továbbra is azt mondom, hogy ez nem olyan témakör, amiben egyénileg fel lehetne állítani a diagnózist, se neked, se nekünk.


Ha semmilyen ötleted nincs és semmi nem változik, hiába teszel bármit, akkor pláne érdemes lenne egy alapos beszélgetést végigvinni, minden részletre kiterjedően. Erre szerintem egy ilyen fórum már nem alkalmas, pl. mert nagyon lassú és körülményes lenne.

2014. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!