Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rohamosan hizok, kezdem...

Rohamosan hizok, kezdem utalni magam. Biztassatok, ugye lemegy szopi utan?

Figyelt kérdés
:( Ugy el vagyok keseredve... Mindenemrol csung a narancsboros haj... Es mig masok fogynak szoptatas alatt, en hizok(de bevallom, eszek is rendesen, kenyeret, pektermeket, sort iszok - feltem a tejcsit)... Normal testsulyom 56-58 kg. Terhesseg elso 8 heteben bevizesedtem, 8 kilo jott ram... Majd trrhesseg vegeig 78 lettem... Es 73(!)al jottem haza... Kicsit lementem 69-re, de most mar a 75-ot surolom... semmi ruham nem jon ram, fajnak a labaim a sulytol, es hat... a szex sem a regi, rosszul erzem magam a boromben. Szopit nem akarom abbahagyni, akarom, hogy legyen tejem... de mit csinaljak hogy fogyjak?? Masok hogy fogynak le szopi alatt? Siman genetika? 3 honapja szultem... Segitsetek valahogy! :(

2015. jún. 30. 07:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%

Hát én nagyon gyorsan leállnék a kenyér-pékáru-sör-cukros lötyi vonalról, mert szoptatás után úgyse leszel olyan kitartó, h ezt a sok túlsúlyt leadd, ahhoz nagyon fegyelmezett életmódot kell élned hosszú hónapokig vagy évekig. Jah, ha sokáig lóg még rajtad a narancsbőrös háj, akkor sajnos a fogyás után sem leszel feszes, ugyanúgy lógni fog mindened.

Édes péksütik helyett zabkása gyümölcsökkel, lassan felszívódó szénhidrátok, jó tömör barna kenyér. Abból megeszel egy szeletet és jóllaksz, míg a fehér kenyérből letolsz fél kilót és éhes vagy utána egy órával! Házilag süss korpás kekszet, zabkekszet. sör helyett víz-víz-víz, napi több liter...egy nem szoptató felnőtt számára kell 2,5 liter víz naponta, aki szoptat, annak 4 liter legalább. Persze, h nincs tej, ha csak a minimum vízmennyiséget viszed be vagy még azt sem. Főzz tartalmas leveseket csirkehússal, zöldségekkel, jó kis raguleveseket, gulyást, zöldborsólevest egy pici nokedlivel, palóclevest, csókakői kolbászlevest, ezek mind tartalmas levesek, nem kell melléjük kenyeret enned.


Vegyél barnarizst, süss rakott dolgokat! A meleg italokból hagyd ki a cukrot, mindig tegyél bele egyre kevesebbet, míg végül teljesen el tudod hagyni.

Ne is tarts otthon bolti kekszeket, csokit, rágcsálnivalókat, ez mind szénhidrát, de nem a jó fajta, ezek csak üres kalóriák, semmi értékes nincs bennük.

Nem az a lényeg, h sokat egyél, hanem hogy értékes dolgokat egyél.

2015. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Jah, amúgy jók még a müzlik is, de ne az édes, cukros, csokis gabonapelyhekre gondolj, hanem az igazi müzlire. Finom még a köleskása, a hajdinakása, ezeket lehet sósan is, édesen is enni. A köleskása tetejére lehet tenni egy kanál házi lekvárt, mézet. Tessék, kaptál ötleteteket szénhidrátbevitelre, ami nem fehér kenyér és bolti péksüti. számodra a megoldás nem a diéta. hanem az életmódváltás.
2015. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Aha csak ha ettől nem lesz teje, mert elapad??


Aki le akar fogyni az le is fog a szoptatás után.

2015. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
4 hónapos a fiam és még szoptatom. 3 hónapos koráig nm fogytam egy dekát sem. 1 hónapja kezdtem el odafigyelni a dolgokra mert kezdtem depis lenni, hogy hogy nézek ki. 1 hónapja rendszeresen edzek heti 3-szor, nem eszek fehér kenyeret, cukor helyett nyírfacukrot használok, zöld teát iszok, húsok közül csak csirke húst eszek, édességet, sütit kb. heti 1-2 szer eszek, ezek mellett sok gyümölcsöt és zöldséget eszek.1 hónap alatt semmivel nem lett kevesebb a tejem, viszont fogytam 1-1,5 kg-t. De ez én vagyok, lehet tényleg genetika, ha más nem szoptatás után tuti lefogysz, persze csak ha tényleg le akarsz és dolgozol azon,hogy elégedett legyél magaddal.Kitartás!
2015. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
23- as, akkor te most meg akarod magyarázni, h tej csak az egészségtelen sz.aroktól lesz és az értékes, tápanyagban gazdag ételektől meg elmegy? Na ne röhögtess már. Olyan vagy, mint az egyik ismerősöm, aki meg volt győződve, h neki csakis napi több tábla tejcsokitól van teje. Igen, valószínű, hogy csakis attól, sőt már nagyanyáink is napi több tábla Milkát nyomtak le a szoptatáskor. Elhiszem, h a cukros-zsíros táblacsokitól több teje volt, de kétlem, h kipróbált volna más verziót is, így hát hónapokig tömte magába a csokit, meg is lehet nézni, hogy néz ki most. Iskolás a gyereke, de még nem fogyott le, nem tud állítólag.
2015. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

folyt.:


A tejtermeléshez elsősorban folyadék kell. A tej minőségét meg az határozza meg, h mennyi fehérje, kálcium, ásványi anyag, vitamin állt rendelkezésre az anya szervezetében. Ennyit arról, h mi lehet a Milka csokival termelt tej és a tápanyagdús étkezéssel termelt tej között a különbség.

2015. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem lett elmítve, hogy csokit-sütit ès társait kell zabálni.

Nagyon fèlre èrtetted amit írtam.

2015. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Egyébként egy szóval nem mondta, hogy amíg nem evett péksütit, kevesebb lett a tej, azért eszi, mert félti a tejet.


Nyugodj meg kérdező, nem kell ennyi szart összeenni, a tej mennyiségét nem a szoktatós sör meg a kenyér határozza meg, hanem a kereslet, meg a kínálat.

2015. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem is biztos, hogy genetika.

Első gyerek után nagyon lefogytam, jól szopott a gyerek, viszont nagyon sokat sétáltam vele, mert csak akkor aludt, ha babakocsiban tologattam.

2. gyerek alig szopott, és nem volt már időm annyit sétálgatni, viszont sokat kellett ennem, mert rosszul voltam különben, és igen, a kenyeret kívánta még a terhesség alatt is, gyümölcsöt hiába ettem, nem ért semmit. Vele 10 kg felesleg maradt rajtam szülés után, és szoptatás alatt még híztam.

Az a ciki, ha a párod emiatt elhidegül tőled. Ha ez nem áll fenn, akkor most hagyd egy kicsit ezt a témát. A szoptatás időszakában nem kell senkinek bombanőnek lennie, ilyenkor a baba érdekeit kell nézni.

Én is próbálkoztam, de hiába, tornászni nem volt időm, még aludni sem. Felhívtam pár fogyókúrás céget, de egyik sem merte bevállalni, hogy szoptatás alatt egyem a termékeiket. Úgyhogy türelem, majd ha már nem szoptatsz könnyebb lesz. Ha nagyobb lesz a gyerek, tudsz majd tornászni, és én nagyon ajánlom pl. az update termékeket, én fél év alatt 15 kg-t lefogytam tőle, de persze szoptatás után.

2015. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor a babád majd elindul és napi 24 órában kell kergetned, mert bajba sodorja magát és sokat mentek majd játszóterezni, le fogsz fogyni. A sok szénhidrátot meg tapasztalatom szerint nem is igazán a szoptatás, hanem a kialvatlanság miatt kívánja az ember, így legjobb, ha evés helyett alszol, amikor csak teheted. A szex meg... sok nőnél csak akkor áll vissza a libidó, amikor már nem szoptat és/vagy újra menstruál - ennek nincs köze a kövérséghez.
2015. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!