Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "Isten"? Volt e olyan...

Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim ***** válasza:
77%

Jézus része Istennek, pontosabban: Isten Igéje. (János első fejezet végig tanulmányozásra ez ügyben.) Neki volt-e olyan kijelentése, ami ezt támasztja alá? Lássuk csak:

"aki engem látott, látta az Atyát."

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom: ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd oda a másik orcádat is." (felülírta a Tórát, amihez csak Istennek van joga.)

"És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az ÉN NEVEMÉRT, de aki mindvégig megáll, az megtartatik."

A tanítványok is Jézus nevében imádkoztak. Miért imádkozna valaki olyan személyhez vagy olyan személy nevében, aki nem Isten?

Továbbá megbocsátotta az emberek bűneit, amihez csak Istennek van joga, és azért is akarták elveszejteni őt a farizeusok, mert egyenlővé tette magát Istennel.


Tehát a kortársai számára világos volt, hogy Istennel tette magát egyenlővé. A korai apostolok számára is. Csak később merült fel ennek tagadása azok részéről, akiknek a gyomra nem tudta ezt bevenni mert Istent nem tudták mindenhatónak érzeni annyira, hogy a saját teremtő beszédéből gyermeket teremtsen magának. (Ádám a föld porából az okés.)

2011. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
85%
"én az atyában vagyok,az atya pedig én bennem"
2011. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 A kérdező kommentje:

Azért jó lenne ha oda írnátok a pontos helyet ahol az idézetek megtalálhatók a bibliában.

Hogy én magam is megtudjam nézni. Előre is köszönöm.

2011. dec. 18. 17:03
 4/162 anonim ***** válasza:
80%
János 14 6-11
2011. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/162 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!


Bár nem a kérdésedre válaszolnék, csak segíteni akarok. Ha nem tudod, hogy az idézet milyen igehelyre vonatkozik, honnan idéztek, javaslom, hogy használd ezt a honlapot, itt van kereső.


www.biblia.hu


Beírhatsz egy szót, vagy többet is, leszűkítheted a keresési helyeket és könnyedén megtalálod az idézetet.


Bocsánat az offért...


Üdv: L

2011. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 A kérdező kommentje:
Számomra ez nem OFF.
2011. dec. 18. 20:42
 7/162 anonim ***** válasza:
15%

Jézus a Biblia szerint nem volt Isten. Tényleg! És Ő maga sehol sem állította ezt magáról. Az állítólagos istenségével kapcsolatban csak és kizárólag "Isten Fiának" nevezte magát. (Más neveit most nem tárgyaljuk.)

Vannak persze hamis érvek, melyek szerint Jézus a nem bibliai háromság része, de ezek a szövegösszefüggés és a teljes Írás fényében könnyen cáfolhatók.


A példákat is, melyet előttem írtak:


"aki engem látott, látta az Atyát."


(János 6:46) "Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát."


Tehát hogyan értette Jézus azt, amit az első válaszoló idéz? Szó szerint tán? Szó sincs róla, hiszen a Mindenható Istent, Jézus Atyját csak Ő látta a földön élt emberek közül egyedül! Tehát amire ezt a verset fel szokták használni "bizonyítéknak", arra éppen nem alkalmas.


""Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom: ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd oda a másik orcádat is." (felülírta a Tórát, amihez csak Istennek van joga.)"


Meg annak, akit Ő elküldött, mint Szavát és ítélet végrehajtóját az emberek közé. Ugyanezt a hamis érvet szokták felhozni olyan formában is, hogy Istenen kívül senki sem bocsájthatja meg a bűnöket és mivel Jézus ezt megtette, tehát Ő a Mindenható Isten. Csakhogy Isten (pontosítsunk: Jahve, vagy Jehova a héber JHVH-ból) annak ad bűnmegbocsájtó képességet, akinek akarja. És bizony még emberek is kaptak ilyen képességet az első században.


(Lukács 21:16-17) "Ezenfelül még szülők, testvérek, rokonok és barátok is kiszolgáltatnak benneteket, és halálra juttatnak némelyeket közületek, és gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt."


"A tanítványok is Jézus nevében imádkoztak. Miért imádkozna valaki olyan személyhez vagy olyan személy nevében, aki nem Isten?"


"Jézus nevében" imádkoztak, de Kihez? A Mindenhatóhoz! Egy személy "nevében" vagy egy "személyhez" imádkozni két dolog. Mellesleg Jézust nagyon sok néven szólítja a Biblia, de Mindenhatónak sohasem. A "Jézus nevében" azt jelenti, hogy Jézus (mint egyetlen közbenjárón) "keresztül" vagy "általa", de nem "Jézushoz".


Ő maga mutatta a legjobb példát (és mint tudjuk, Ő a keresztények fő példája ebben és minden imádati kérdésben), hogy kit kell kizárólag imádni. Ő maga is az Atyjához imádkozott, akit Ő az "egyedüli igaz Istennek" nevez, és ha Ő az "egyedüli", akkor nem Jézus, igaz?!


"Tehát a kortársai számára világos volt, hogy Istennel tette magát egyenlővé."


Ez sem igaz! Sohasem tette magát Istennel egyenlővé. A zsidók ebben is (mint sok másban) hamisan vádolták. Jézus világossá tette az ilyen vádakra, hogy Ő nem a saját akaratát cselekszi, hanem azét, aki elküldte Őt és hogy nem tehet önmagától semmit - tehát azt erősítette, hogy NEM TETTE egyenlővé sohasem magát Istennel, csakis Isten alázatos alárendelt Fiának nevezte magát.


Magam részéről biztos vagyok abban, hogy a Biblia nem tanítja a háromság semmilyen formáját. Ez van.

2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/162 anonim ***** válasza:
84%

"Mellesleg Jézust nagyon sok néven szólítja a Biblia, de Mindenhatónak sohasem."


Mt 28,18 "És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. "


?????


A többi mondataidat nem is boncolgatnám.


Üdv: L

2011. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/162 anonim ***** válasza:
15%

"Mt 28,18 "És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.""


Nincs igazad! Kitől adatott "minden" hatalom neki? Aki neki adta, az magát is alá rendelte-e Jézusnak? Nem, Jézus később is "Istenének" nevezte a Mindenhatót, akinek alá volt rendelve.

Nyilvánvaló, hogy a "minden" itt sem abszolút értelmű szó, hanem az emberiséget érintő égi és földi szervezetek feletti hatalmat jelent.


Dániel 7:13-14: "Néztem tovább az éjszakai látomást, és íme, egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg."


És ezt is fel szokták használni a háromság bizonyítására:

"Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni." (Máté 17:27)


Itt is csak az a hiba, hogy ha a háromságos kapcsolatukat bizonyítaná a "senki sem ismeri..." szöveg, akkor a végén lévő "és mindaz, akinek a Fiú ki akarja nyilatkoztatni" szöveg megcáfolja ezt. Mert ezek szerint másnak is lehetősége van megismerni Istent úgy, ahogy Jézus ismeri.


Akkor még sincs valami speciális, kiváltságos háromságos kapcsolatba Istennel Jézus (a származásától eltekintve), amilyen ne lehetne más is, akinek Jézus kinyilatkoztatja?!


És figyeld meg ezt: Efézus 1:16-17 "Továbbra is megemlítelek benneteket imáimban, hogy Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene, a dicsőség Atyja adja meg nektek a bölcsesség és kinyilatkoztatás szellemét az ő pontos ismeretében"


Tehát nem Jézus, hanem az Ő Istene! De figyeld meg mit ír Pál egy kicsit utána:

Efézus 1:19-21 "Ez az ő ereje hatalmasságának munkálkodása szerint való, amellyel a Krisztus esetében munkálkodott, mikor feltámasztotta őt a halottak közül, és jobbjához ültette az égi helyeken, sokkal feljebb minden kormányzatnál, hatalomnál, erőnél, felsőbbségnél és minden névnél, melyet említenek, nemcsak ebben a világrendszerben, hanem az eljövendőben is."


Nyilvánvaló, hogy a Mindenhatóhoz képest viszonylagos a kapott hatalma.


Fil 2:10-11 "... hogy a Jézus nevében minden térd meghajoljon: az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére."


Itt is egyértelmű, hogy mindezt a Mindenható dicsőségére kapta Jézus.

2011. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 munyamunya ***** válasza:
39%

Jézus egyetlen kijelentése sem támasztja alá, hogy ő maga AZ Isten lett volna. Mindenkor, folyamatosan a Fiúnak, Isten Fiának, küldöttjének nevezte magát. A farizeusokat is kijavította, amikor azok azzal vádolták, hogy Istenné teszi magát:


""Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok? Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható), Arról mondjátok-é ti, a kit az ATYA megszentelt és ELKÜLDÖTT e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten FIA vagyok?!""


A zsidók éppúgy nem értették az ő kijelentéseit az Atyával való egységről, ahogyan ma sem értik sokan:

""én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek /.../

- az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem /.../ mert az én Atyám nagyobb nálamnál.

- szeretem az Atyát és úgy cselekszem, a mint az én Atyám parancsolta nékem

- a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében

- Atyám, eljött az óra /.../ A miként te hatalmat ADTÁL néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki ADTÁL. Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek TÉGED, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

- Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem ADTÁL, hogy EGYEK legyenek, mint MI! /.../ Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk /.../

hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk /.../ Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek""


Ezek a Felkent szavai arról az egységről, melyet bennünk és köztünk is munkál az Örökkévaló, ami által eljuthatunk mindnyájan arra az állapotra, ami a teremtés végcélja, hogy Isten legyen minden mindenben.

2011. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!