Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "Isten"? Volt e olyan...

Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/162 anonim ***** válasza:
92%

Engem nem kell győzködnöd, ugyan azt vallom, de...


Ennek a kérdésnek én abban látom a kivetnivalóját, hogy azt állítja a válaszoló, hogy hogyan lehetett volna csak egy kicsit is kisebb a "hármasság" egyik tagja, mint az angyalok, hiszen az Atya is és a fiú is és a szent lélek is feljebb való az angyaloknál. Ezért írtam az idézetet, mert márpedik a fiú letette a hatalmát, szolgai formát öltve megüresítve magát és alárendelve teljes mértékben az Istennek önmagát. Nem gondolotam volna, hogy egyetlen mondat korrigálásával még másnap is erről fogok beszélni valakivel...;-)

2011. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/162 munyamunya ***** válasza:
18%

Kedves előző válaszoló!


Szerintem félreérthetted azt a kérdést. A 37%-os válaszoló épp arról beszélt, hogy Jézus NEM volt Isten, hiszen kisebbé lett téve az angyaloknál is. Az a bizonyos kérdése költői volt.

2011. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/162 anonim ***** válasza:
77%

08:13

Ennyi erővel azt is lehet mondani,hogy miért hallgatja meg Isten az anygyalok tanácskozását a mennyben ha mindent tud előre?

Pont azért mindenható mert le tudja alacsonyítani magát:D

Amúgy csak arra válaszoljatok már,hogy lehet kisebb rendű a szülött a szülőnél?

Mer ugye Jézus az Atya egyszülöttje ,mindenki mást csak teremtett az Atya.Ha te szülsz gyereket az ugyanolyan ember mint te, nem kevesebb , a te tulajdonságaidat adod belé stb.

2011. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/162 anonim ***** válasza:
82%

Jézusról nincs olyan feljegyzés a Bibliában, melyben pontosan azt mondta volna, “Én vagyok Isten”. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy nem állította, hogy ő Isten. Például Jézus ezt mondta a János 10:30-ban: “Én és az Atya egy vagyunk.” Elsőre ez nem úgy tűnik, mint annak kijelentése, hogy ő Isten. Viszont figyeljük meg a zsidók reakcióját az állítására: “Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.” (János 10:33). A zsidók megértették, hogy Jézus Istennek mondta magát. A következő versekben Jézus nem javítja ki a zsidókat, nem mondja, hogy “Nem teszem magam Istenné.” Ebből is látszik, hogy Jézus valóban Istennek mondta magát, amikor azt állította, hogy “Én és az Atya egy vagyunk.” (János 10:30). Van még egy példa a János 8:58-ban, itt Jézus azt mondta a zsidóknak: “Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.” Ezt hallva a zsidók köveket ragadtak, hogy megkövezzék Jézust (János 8:59). Miért akarták volna megkövezni őt, ha nem mondott volna olyasmit, ami számukra istenkáromló, konkrétan azt, hogy Istennek mondja magát?


. A Zsidók 1:8-ban az Atya így szól Jézusról: “A te trónusod örökké megáll, ó Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.”


A Jelenések könyvéből egy angyal azt parancsolta János apostolnak, hogy egyedül Istent imádja (Jelenések 19:10). Az Igében számos helyen Jézust imádják (Máté 2:11; 14:33;28:9,17; Lukács 24:52; János 9:38). Ő viszont soha nem szólt rá az emberekre, amiért dicsőítették. Ha Jézus nem Isten lett volna, akkor megmondta volna az embereknek, hogy ne dicsőítsék, mint a Jelenések könyvében az angyal mondta. Sok más igerész érvel még Jézus isteni volta mellett.


Mt 14,33:" A hajóban lévők térdreborulva imádták,ezt mondták neki:valóban Isten fia vagy!"

2011. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/162 anonim ***** válasza:
88%
„... és Isten vala az Ige ... és az Ige testté lett”.
2011. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/162 munyamunya ***** válasza:
29%

Kedves 33-as válaszoló!


Nem az a kérdés, hogy mire képes az Isten (ahhoz nem kell mindenhatónak lenni, hogy lealacsonyítsam magam, ezt nap mint nap számtalan ember megteszi), hanem hogy Jézus esetében egy olyan személyről beszél az Írás, aki már a földi születése előtt "kisebb" volt az Istennél, hiszen az Atya kente fel őt társai fölé - akikkel addig nyilván egyenrangú volt - és akit Isten tett Úrrá és Krisztussá, aki Istentől nyerte meg a Szent Szellemet, stb.


Az Isten választottai, a szentek abban kell higgyenek, hogy ""Jézus A KRISZTUS (Felkent), az Istennek FIA"", nem pedig abban, hogy ő maga Isten volna.


A család felépítése jól bemutatja - ideális esetben - hogy milyen az Isten országának rendje. A család feje a férfi, akinek a gyermekek engedelmességgel tartoznak, és ez a sorrend sosem cserélhető fel, sem nem lesznek egyenlőek, a gyerekeknek mindig előljárójuk a szülő. Ugyanígy az Atya mindig felette áll a Fiúnak, ahogyan a Fiú mindig előljárója, feje az egyháznak. Avagy egy másik levélből idézve: ""Azért senki se dicsekedjék emberekkel. Mert minden a tiétek. Ti pedig Krisztusé, Krisztus pedig Istené.""


Természetesen egy embernek a leszármazottja maga is ember lesz, ahogyan Szellemtől valóban szellem születik. Mivel mi is Isten Szellemétől születünk újjá a bemerítkezéskor, ezért joggal mondhatjuk, hogy ugyanazt a természetet kapjuk meg mi is, ami a Krisztusban volt. Emiatt egyenlőek lennénk az Istennel? Ha a válaszod igen, akkor nem bibliai a hited. Ha a válaszod nem, akkor el kéne gondolkodni Jézus istenségén is.

2011. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/162 anonim ***** válasza:
79%

17:31

Az Ige jehovások általi félremagyarázásának korrigálása:

[link]

2011. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/162 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom, hogy Isten nem kever dolgokat, ebbe talán minden keresztény egyet kell, hogy értsen.


" Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem."


Krisztusé minden tisztelet, térdhajlítás, ő az, ki megváltott vére által, ő az, ki közvetít Isten és ember között, a bűntelen bárány, Júda nemzetségéből származó oroszlán. Ő az, ki eljön, mikor vége lesz ennek a világnak. Ő Isten teremtésének kezdete. Soha nem utasított vissza imádatot, de nevezhetnénk tiszteletnek is. Ha megjelenik előttetek, ugyan az illeti meg, mintha Isten maga állna előttetek. De nem Isten. Ha isteni hatalma van is, az Atyától van az. Az Atyának hatalma nem mástól van, Krisztus hatalma igen. Ha ti eljöttök hozzám, és Isten nevében, Krisztus nevében gyógyítasz előttem, halottat támasztasz fel, nem foglak imádni, hanem imádni fogom a teremtő Istent, ki a hatalmat neked adta.


Krisztus az Úr! Mindenek ura!


Nem kell semminek venni Krisztust ezért, mert a hatalmat kapta, mert ő az egyedüli út számunkra. Ez azért nem semmi...


Üdv: L

2011. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/162 anonim ***** válasza:
82%

17:39

Igen beszéljél még félre...

Ámde a FIÚRÓL így: A te királyi széked ÓH ISTEN örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája

-Ez egyértelműen Jézusról szól.

"Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett."-ez vonatkozhat másra

Nem tudod kimagyarázni amiket EGYÉRTELMŰEN IRTAM KORÁBBAN.Minden józan ember belátja ,hogy kiforgatás amit műveltek.

Az atya felette áll a fiúnak de AZOZOS A TERMÉSZETÜK (isteni)mivel Istenből született.Istenből csak Isten születhet.Ennyi.Mi közvetlenül nem Istenből születtünk hanem az Ige által születtünk újjá,isteni természet részeseivé lettünk, de nem váltunk Istenné.

2011. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/162 munyamunya ***** válasza:
8%

Kedves 34-es válaszoló!


Írod: //A zsidók megértették, hogy Jézus Istennek mondta magát. A következő versekben Jézus nem javítja ki a zsidókat, nem mondja, hogy “Nem teszem magam Istenné.”//


Debizony kijavította őket!

""Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok? Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható), Arról mondjátok-é ti, a kit az ATYA megszentelt és ELKÜLDÖTT e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy AZT MONDÁM: Az Isten FIA vagyok?!""


A zsidók érdekes módon Pilátusnak azt mondták: ""Nékünk törvényünk van, és a mi törvényünk szerint meg kell halnia, mivelhogy Isten FIÁVÁ tette magát."" Vagyis értették ők jól, hogy kinek mondta magát Krisztus, és pontosan azért akarták megölni, mert nem hittek benne, nem tudták elfogadni, hogy egy tanulatlan, egyszerű származású, nekik ellentmondó valaki lehetne a Messiás király.


A ""mielőtt Ábrahám lett, én vagyok"" kijelentés is arra utalt, hogy Jézus nem földi ember, hanem szellemi lény, méghozzá az a bizonyos elohim (isten), aki Ábrahámhoz is szólt, Mózeshez is beszélt. Ez a valaki az apostolok tanítása szerint a Krisztus volt, de ezt nem bírták elfogadni a farizeusok.


A Zsidó levél elején nincs "oh" szócska, az eredeti görög szöveg így hangzik:

ho thronos sou ho theos eis

az trón tied az Isten van


Vagyis: a te trónod az Isten. Nem szól "egyik" isten a "másikhoz" úgy, hogy "Ó, Isten!"


Ami az imádást illeti, Dániel előtt is leborult Nabukodonozor, Elizeus előtt is földre borult a sunemita asszony, és Krisztus ígérete szerint a szentek előtt is le fognak borulni a Sátán zsinagógájából sokan. Minden igaz imádásnak végcélja Isten, ezért ha Isten embere, aki az Ő nevében jár el, előtt borul le valaki, az nem szeg törvényt. Az angyal előtt Jánosnak azért nem kellett leborulnia, mert egyenrangúak voltak, "szolgatársak", az angyal/küldött nem volt előljárója Jánosnak.

2011. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!