Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "Isten"? Volt e olyan...

Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/162 anonim ***** válasza:
88%
Ha meghajol minden térd Jézus előtt, akkor te is köztük leszel. kedves 36%-os kérdező.
2012. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/162 anonim ***** válasza:
29%

Írnál egy példát, kedves tanú, mikor Dániel leborúlt volna Nabukodonozor király előtt? Vagy keresztelő János, vagy Krisztus bárki előtt is? Vagy mit is mond az angyal Jánosnak a Jelenések könyvében kétszer is, mikor leborúl előtte? Ez annyira természetes dolog lenne?


Te hogyan fejeznéd ki imádatodat (persze hamis imádatodat) egy ember előtt? Leborúlnál gondolom, igaz? És hogyan máshogyan még? Bármit, amit mond, tulajdonképpen készpénznek veszed, és lesed minden szavát. Kihagytam valamit? Vagy hogyan még? Ugyanis Krisztusnak minden térd meghajol, minden amit mond, igaz. Akkor te hogyan próbálod meg nem imádni Krisztust? Rendben, nyílván az Atyához imádkozol, de üdvösségünk után nem kell imádkoznunk hozzá, akkor miben különbözteted meg az Atya iránti imádatodat, Krisztus iránti nem imádatodtól? Konkrét cselekedetet akarok "hallani". Kíváncsi vagyok.

2012. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/162 anonim ***** válasza:
6%

"Ha meghajol minden térd Jézus előtt, akkor te is köztük leszel. kedves 36%-os kérdező."


Úgy ahogy mondod, de Jehova nem fog meghajolni!


A kedves utolsónak: írnák én, de ma semmiképpen. Ha viszont utánanézel, te is találsz elég olyan leírást, ahol egy magas rangú ember előtt ugyanezzel a szóval írják le a leborulást. Még a tanítványok is tették ezt tiszteletük kifejezéseként.

2012. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/162 anonim ***** válasza:
83%

A lényeg ez:

"Akkor te hogyan próbálod meg nem imádni Krisztust? Rendben, nyílván az Atyához imádkozol, de üdvösségünk után nem kell imádkoznunk hozzá, akkor miben különbözteted meg az Atya iránti imádatodat, Krisztus iránti nem imádatodtól? Konkrét cselekedetet akarok "hallani". Kíváncsi vagyok."

2012. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/162 anonim ***** válasza:
14%
Bocsánat, de Jézus tökéletes lény, a világegyetem második leghatalmasabb személye volt az égben, mégis Jehova ("az Öregkorú") szolgájaként említi a Biblia - emberként is tökéletes maradt, imádkozott Jehovához és az égbemenetele után is "Isteneként" beszél Jehováról Biblia. Nem hinném, hogy Jehova és teremtményei kapcsolatrendszere valaha is lényegében változna, alapvetően mindig tudnunk kell, mint Jézusnak, hogy hol a helyünk ÉS NEM VAGYUNK/LESZÜNK EGYENRANGÚAK az egyetlen létező Mindenható Istennel, Jehovával.
2012. jan. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/162 anonim ***** válasza:
58%

Ha sátán e világ istene, őt az írásaitokban elismeritek hogy isten.

Akkor Jézust akit azért küldte az atya, hogy a sátán munkáját lerontsa, aki nyíltan meg mondta, hogy én és az Atya egy vagyunk. Akkor szerinted Jézus nem Isten?

2012. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/162 anonim ***** válasza:
54%

Gyengébbek kedvéért, nem tudom, hogy egy egyszerű kérdésre megint miért nem lehet válaszolni.


"A lényeg ez:

"Akkor te hogyan próbálod meg nem imádni Krisztust? Rendben, nyílván az Atyához imádkozol, de üdvösségünk után nem kell imádkoznunk hozzá, akkor miben különbözteted meg az Atya iránti imádatodat, Krisztus iránti nem imádatodtól? Konkrét cselekedetet akarok "hallani". Kíváncsi vagyok.""

2012. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/162 A kérdező kommentje:
66. hozzászóló. Épp ez a kérdés. Számomra egyértelmű hogy Jézus a Teremtő fia. S minden hatalmat amit kapott azt az Atyától kapta. Ergó nem Isten. De a Teremtő után ő a leghatalmasabb.
2012. jan. 17. 05:25
 69/162 anonim ***** válasza:
14%

"Ha sátán e világ istene, őt az írásaitokban elismeritek hogy isten.

Akkor Jézust akit azért küldte az atya, hogy a sátán munkáját lerontsa, aki nyíltan meg mondta, hogy én és az Atya egy vagyunk. Akkor szerinted Jézus nem Isten?"


Ezt a hamis érvet ezeken az oldalakon - sőt tán ebben a kérdésben is - számtalanszor megválaszoltuk már.

Kezdjük a végével: Ha tovább olvasol és a szövegösszefüggéseket is megvizsgálod, nem csak a János 10:30-as versét ragadod ki a szövegösszefüggéséből, akkor nem leszel olyan, mint amivel általában éppen minket vádoltok igaztalanul!

Láthatod, éppen ti vagytok rendszeresen olyanok, akik KIRAGADTOK egy igerészt és bizonyítéknak használjátok pl. a háromság védelmében.


Tehát nézzétek meg, hogy később mit mondott Jézus a János 17:21, 22-ben. Ott világossá teszi, hogy milyen egységre gondolt az Atyjával!!! Még mielőtt a szavakon lovagolna valaki: Jézus minden esetben a görög 'hen' szót használta az 'egy' (dolog), 'egység' leírására.


Ami a kérdést magát illeti:

Sátán valóban e világ istene, mint ahogy egy személynek is lehet a hasa az istene. Az "Isten" szó a Bibliában NEM TULAJDONNÉV, hanem cím vagy rangjelző szó. Ilyen értelemeben Jézus is egy isten vagy az "Erős Isten", de sohasem a "Mindenható Isten", mely címet kizárólag Jehova birtokolja. Jézusra sohasem mondja az Írás, hogy "mindenható".


Tehát azért, mert egy címet vagy nevet több személy is birtokol a Bibliában (sok példa van erre), nem fognak (háromság) istenséget alkotni egymással.

2012. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/162 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 64; 67-es válaszoló!

Az ima csak egy földi kifejezése az imádatnak. Szerinted az angyalok és Jézus attól, hogy tökéletesek és látják a Mindenhatót, nem imádják Őt?

2012. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!