Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "Isten"? Volt e olyan...

Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/162 anonim ***** válasza:
70%

Tanú! Figyelj, mert többször nem írom le.


Most az imádatodat valószínű abban különbözteted meg a Krisztus és az Isten közötti imádattól, hogy eleve az Atyához, ahogy te hívod Jehovához imádkozol. Igaz?


Miután új ég és új föld lesz, nem lesz többé sátán, halál, hanem megváltva az Úrral leszel, azaz nem kell imádkozni hozzá, mert az Isten sátora lesz az emberekkel, akkor hogyan különbözteted meg az Isten iránti imádatot, Krisztus iránti nem imádattól, mikor meghajol a te térded előtte is, mivel ő az úr, a király. Akinek minden hatalom az ő válán nyugszig.


Mi az Isten imádatának és Krisztus tiszteletének szemmel látható különbözősége? Konkrét cselekedeteket írj le. A "kutyát sem érdekli" a filozofálgatásodban sem az angyalok, sem a sátán, engem csak most te érdekelsz és a tanúk érdekelnek, illetve Krisztus tisztelete és Isten imádása. Tudsz felelni is, vagy csak mellébeszélni tudsz a "jó" szokásotokhoz híven...

2012. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/162 anonim ***** válasza:
91%

Az ez is Isten, az is Istenre egy mellékes megjegyzésem lenne.


Ézs 44,8 "Ne féljetek és ne rettegjetek! Hát nem mondtam-é meg és nem jelentém előre? Ti vagytok tanuim! Hát van-é rajtam kivül Isten? Nincs kőszál, nem tudok!"

2012. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/162 anonim ***** válasza:
0%

71-es!

Ha azt gondolod, hogy nincs benne az előző hozzászólásomban a válasz, akkor olvasd el még néhányszor...

Mivel a stílusod nem nyerő, visszafoghatod magad nyugodtan.

Még egyszer utoljára: szerinted az imádatot kizárólag külsőségek - mint az ima és az egyébként sem FELTÉTLEN szó szerint vett "leborulás" bizonyítja és jelenti??? Vagy az imádat ezektől független is lehet? Nem a Tanúkat kéne kritizálni, hanem válaszolni kéne a kérdésre és meg lenne a válaszod.

2012. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/162 anonim ***** válasza:
21%

Mit gondolsz nem cselekedeti imádáson kívűl? HOgy minduntalan az a valami jár a fejemben, az mondjuk imádás?

Akkor én imádnám a gyerekeimet a feleségemet, a ház körűli teendőimet? Mire gondolsz. Az új Jeruzsálemben, te leborúlsz Krisztus előtt mint tisztelet jeleként, és leborúlsz az Isten előtt az imádás jeleként. Gondolatban a "Jehova" az Isten, és gondolatban Krisztus a király.

De leborúlhatnál Magyarország első embere előtt is ilyen alapon. Akkor nem több a miniszterelnök a szemedben és a tetteidben, mint Krisztus?


Nem tudok válaszolni a kérdésedre, mert nem értem a kérdésedet. Valószínű addig nem is fogom érteni, míg nem válaszolsz az enyémre.

2012. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/162 anonim ***** válasza:
0%

Te szó szerint gondolkozol és mereven ragaszkodsz a hajbókoláshoz. Ez egy kultúrafüggő szokás (volt) és a Biblia azért fogalmaz így, mert akkor ezt a szokást a tiszteletadás jeleként is jól ismerték.


"De leborúlhatnál Magyarország első embere előtt is ilyen alapon. Akkor nem több a miniszterelnök a szemedben és a tetteidben, mint Krisztus?"


Te egyoldalúan a leboruláshoz kötött ceremóniához kapcsolod az imádat ilyen külső megnyilvánulását. Ha Magyarországon ma is ilyen divat szerint mutatnánk ki a magas rangú emberek előtt a tiszteletünket, akkor is nyilvánvaló különbséget tennénk BELÜL a miniszternek és Jézusnak adott tisztelet között. De nem abban tennénk különbséget, hogy az egyik nem teremtmény, hanem abban, hogy Jézus a megváltónk, aki a vallásos vezetőnk Isten (Jehova) Királyságában, de a miniszterelnök csak egy politikus a sok közül, aki nem menthet meg. Nyilván való, hogy ha külsőleg egyforma módon kellene is kinyilvánítani a tiszteletünket, belül Jézusra más okból néznénk.


Ez ma a földön is kultúrafüggő. Van ahol a leborulás egyáltalán nem jelent imádatot, van ahol meg (főleg a múltban) igen. Ahol igen, ott Jehova Tanúi nem borultak le pl. egy istenített császár előtt a tömeggel.


Gondolod, hogy az angyaloknak külön szertartásos formulái vannak a Jézusnak adott tisztelet és a Jehovának adott imádat közötti megkülönböztetés céljából, mintha Jehova a külsőségekben látná az imádat hitelét és elfogadhatóságát??? Ez a gondolkozás emberi, még akkor is, ha a Biblia használ olyan szavakat, melyek az akkori kultúrában jól ismert leírásai voltak a tisztelet vagy az imádat KÜLSŐ megnyilvánulásainak.


Gondolod, hogy mindezen külsőségek nélkül Jehova nem tud különbséget tenni az imádat és a tisztelet között?

2012. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/162 anonim ***** válasza:
21%
Akkor? Hogy teszel majd különbséget te magad?
2012. jan. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/162 Mulder614 ***** válasza:
6%

(Máté 28:18)

Ez a vers jól kiemeli hogy Jézus kapta a hatalmát.Tehát van egy felette álló személy, aki nem más mint a teremtő Isten.Tehát nem lehetnek egyenrangúak.

2012. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/162 anonim ***** válasza:
83%

12Hálát adok a Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki megerősített engem, mert megbízhatónak tartott, amikor szolgálatra rendelt. 13Jóllehet előbb őt káromló, az övéit üldöző és erőszakos ember voltam, mégis irgalmat nyertem, mert hitetlenségemben tudatlanul cselekedtem. 14De bőségesen kiáradt rám a mi Urunk kegyelme a Krisztus Jézusban való hittel és szeretettel. 15Igaz az a beszéd, és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött el a világba, hogy a bűnösöket üdvözítse, akik közül az első én vagyok. 16De azért könyörült rajtam, hogy Jézus Krisztus elsősorban énrajtam mutassa meg végtelen türelmét példaként azoknak, akik majd hisznek benne, és így az örök életre jutnak. 17Az örökkévalóság királyának pedig, a halhatatlan, láthatatlan egy Istennek tisztelet és dicsőség örökkön-örökké. Ámen.



Pál első levele Tímóteushoz, első fejezet



Azt gondolom, nem kell különösebb kommentár, hogy Pál apostol Jézus Krisztust éppen úgy tiszteli és imádja, mint a halhatatlan, láthatatlan egy Istent, akit valamiért eszébe sem jut, hogy Jehovának nevezzen, (de ne érts félre, nekem nem gond ha Istent Jehovának nevezed) de az üdvösség a Jézus Krisztusba vetett hitben van, és ezen nincs mit vitatkozni.



A Jézusba vetett hit reményt ad. (és üdvözít)

2012. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/162 anonim ***** válasza:
6%

"Azt gondolom, nem kell különösebb kommentár, hogy Pál apostol Jézus Krisztust éppen úgy tiszteli és imádja, mint a halhatatlan, láthatatlan egy Istent, akit valamiért eszébe sem jut, hogy Jehovának nevezzen, (de ne érts félre, nekem nem gond ha Istent Jehovának nevezed) de az üdvösség a Jézus Krisztusba vetett hitben van, és ezen nincs mit vitatkozni."


A Biblia HITELES szava sehol nem írja, hogy Jézust imádni kellene! Sőt, nagyon is világos különbséget tesz kettőjük között az imádatot tekintve, mint az idézett részben is.


De néz csak meg az első verset is: "Pál, Istennek, a mi Megmentőnknek, és Krisztus Jézusnak, a mi reménységünknek parancsa alatt Krisztus Jézus apostola..."


Pál itt egyértelmű különbséget tesz a két külön lény (nem csak személy) és tisztségük között. De Pál világos különbséget tett abban is, hogy ki az egyedüli igaz Isten, és az nem Jézus Krisztus:


(1Korintusz 8:5-6) "Mert még ha vannak is, akiket "isteneknek" neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok "isten" és sok "úr", számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Tehát kétségbevonhatatlan, hogy EGY (mindenható) Isten van, és az nem Jézus!


Jézusról azt mondja a Biblia (még fent az égben, a földi élete előtt), hogy "szolgája" az "Öregkorúnak" (Jehovának). És valóban: még csak az sem a saját akarata volt, hogy a földre jöjjön és őszintén elmondta azt is, hogy mindent az Atyjától tanult és csak azt teszi, amit Jehovától lát! A feltámasztását és kinevezését is neki köszönheti, sőt minden hatalommal végrehajtott cselekedetét Istennek köszönheti Jézus. Ő ezért hálás is volt és példát hagyott abban is, hogy imádta az Istent - vagy gondolod, hogy ezt a legfontosabb példáját nem kell szó szerint vennünk? Nem csak a földön függ Jézus a Mindenhatótól, hiszen "Istenének" nevezi Jehovát az égben lévő Jézus esetében is a Biblia.

2012. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/162 anonim ***** válasza:
0%

Ja igen:

"12 Hálás vagyok Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki erőt adott nekem, mert hűnek tekintett azáltal, hogy kijelölt egy szolgálatra, 13 noha korábban káromló és üldöző és arcátlan ember voltam. Mégis irgalmasságot tanúsítottak irántam, mivelhogy tudatlan voltam, és hitetlenségben cselekedtem. 14 A mi Urunk ki nem érdemelt kedvessége azonban mértéken felül bőséges volt, a Krisztus Jézusba vetett hittel és az iránta érzett szeretettel együtt. 15 Megbízható és teljes elfogadásra méltó az a beszéd, hogy Krisztus Jézus azért jött a világba, hogy bűnösöket mentsen meg. Ezek között legelső vagyok én. 16 De azért tanúsítottak irántam irgalmasságot, hogy Krisztus Jézus általam mint a legfőbb eset által mutathassa meg minden hosszútűrését, példaként azoknak, akik belé fogják vetni hitüket az örök életre. 17 Az örökkévalóság Királyának pedig, a romolhatatlan, láthatatlan, egyedüli Istennek, tisztelet és dicsőség legyen örökkön-örökké! Ámen."


Az ÚV. fordítás szerint.


"de az üdvösség a Jézus Krisztusba vetett hitben van, és ezen nincs mit vitatkozni."


Azért küldte Jehova Jézust, hogy így legyen. Higgyünk a váltságáldozatában, de maga Jézus mondta, hogy akkor juthatunk csak Isten Királyságába, ha cselekedjük Isten akaratát. Isten akarata pedig az, hogy a Fia tanítását és példáját követve örök életünk lehessen.

2012. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!