Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus "Isten"? Volt e olyan...

Jézus "Isten"? Volt e olyan kijelentése ami esetleg ezt támasztja alá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 -a- ***** válasza:
76%

Üdv!

FELTÁMASZTOTTA ÖNMAGÁT


"A kérdező kommentje:

Ha Jézus maga a testet öltött Isten. (ahogy némelyek gondolják)

Akkor halála után ki támasztotta fel?"


4.2 FELTÁMASZTJA ÖNMAGÁT

JN2,19 ’’RONTSÁTOK LE E TEMPLOMOT,ÉS HÁROM NAP ALATT MEGÉPÍTEM AZT.”

ITT A HALÁLÁRÓL ÉS A FETÁMADÁSÁRÓL BESZÉL JÉZUS. ÖNMAGÁT TÁMASZTJA FEL, MERT HATALMA VAN A HALÁLON IS. EMBERI TERMÉSZETÉBEN MEGHALT, ISTENI TERMÉSZETE ALAPJÁN FELTÁMASZTJA ÖNMAGÁT.(ISTENI TERMÉSZETÉBEN NEM HALT MEG,AZ NEM HALANDÓ.)

JT-K SZERINT AMIKOR JÉZUS MEGHALT, CSAK AZ EMLÉKE LÉTEZETT TOVÁBB ISTENNÉL A FELTÁMADÁSÁIG. ÍGY VALÓJÁBAN NEM IS LÉTEZETT. AKI PEDIG NEM LÉTEZIK, AZ CSELEKEDNI SEM TUD, NEM ÉPÍTHETNÉ MEG ÖNMAGÁT.

JN10,18 ’’ÉLETEMET…VAN HATALMAM ISMÉT FELVENNI AZT.”



Eredeti kérdésedhez:

1.1 ISTEN

A BIBLIA TÖBB HELYEN IS ISTENNEK MONDJA A FIÚT, AMIT ÁLTALÁBAN A SZENTHÁROMSÁG ELLENZŐI IS ELISMERNEK (JT-KELL HINNED A HÁROMSÁGBAN?/28./2.HAS.), A ’’KÉRDÉS” AZ, HOGY EZ HOGYAN ÉRTENDŐ.

JN1,1 ’’ÉS ISTEN VALA AZ IGE’’ (=k,K,Ö,C; Ú-isten (KISBETŰVEL, JELZŐI ÉRTELEMBEN)

SZÖVEGKÖRNYEZET SEM ARRA MUTAT, HOGY JELZŐKÉNT KELLENE ÉRTENI. ’’KEZDETBEN VOLT”, NEM PEDIG LETT, VAGY TEREMTETETT. A TEREMTETETT VALÓSÁGOKRA, MÁR A ’’LETT’’ SZÓT HASZNÁLJA : (3.V). AZ ISTENNÉL VOLT , A VILÁGTÓL FÜGGETLEN , AVILÁG ELŐTT VALÓ, HISZ ( 10.V) ’’ÁLTALA LETT A VILÁG”, (3.V) ’’MINDEN ÁLTALA LETT”. ’’NÁLA NÉLKÜL SEMMI SEM LETT, AMI LETT”, NEM MONDJA HOGY KIVÉVE ŐT,VAGY RAJTA KÍVÜL MINDEN MÁS.

JN1,18(C)-’’AZ EGYSZÜLÖTT ISTEN, AKI AZ ATYA KEBELÉN VAN’’(=K,C,Ö,Ú; k-EGYSZÜLÖTT FIÚ)

A KORAI JELENTŐSEBB IRATOKBAN, AZ ”EGYSZÜLÖTT ISTEN” SZEREPEL.

ÉS9,6 ’’ERŐS ISTENNEK, ÖRÖKKÉVALÓSÁG ATYJÁNAK’’ (ÉS10,21)

RÓM9.5 ’’KRISZTUS ÖRÖKKÉ ÁLDANDÓ ISTEN’’ (=k,K,Ö,C, Ú-MÁSHOGY PONTOZZA)

JN20,28 ’’.. MONDA NÉKI: ÉN URAM ÉS ÉN ISTENEM’’

NEKI MONDJA!! HA ’’CSAK PUSZTA FELKIÁLTÁS” VOLNA, ARRA NEM EZT A KIFEJEZÉST (’’MONDA NÉKI”) SZOKÁSOS HASZNÁLNI, HANEM A ’’MONDTA”, VAGY ’’FELKIÁLTOTT”-AT. A ZSIDÓK ABBAN AZ IDŐBEN ISTEN NEVÉT NEM A MAI KÖZNYELV SZERINTI FORMÁBAN (CSODÁDÁLKOZÁSRA, MEGDÖBBENÉSRE), ÉS GYAKORISÁGGAL HASZNÁLTÁK. (2MÓZ20,7) EBBEN AZ IDŐBEN NEM IS MONDTÁK KI A JHVH NEVET, AZ ADONÁJJAL HELYETTESÍTETTÉK.

HA PEDIG JÉZUSNAK MONDTA, ÉS Ő EZT NEM UTASÍTJA VISSZA, AZ MUTATHATJA ISTENSÉGÉT.

ZSID1,8 ’’KIRÁLYI SZÉKED ÓH ISTEN ÖRÖKKÖN ÖRÖKKÉ”

AP20,28 ’’..AZ ISTEN ANYASZENTEGYHÁZÁNAK LEGELTETÉSÉRE, MELYET TULAJDON VÉRÉVEL SZERZETT.”

(Ú-TULAJDON FIÁNAK VÉRÉVEL) GÖRÖGBEN NINCS A ’ FIÁNAK’ SZÓ, A TÖBBI FORDÍTÁSBAN SEM.

8. MT1,23 ’’ ÍME, A SZŰZ FOGAN MÉHÉBEN, FIÚT SZÜL, AKIT IMMÁNUELNEK NEVEZNEK" - AMI AZT

JELENTI: VELÜNK AZ ISTEN.”

9. FIL2,6 (Ö) ’’.. MERT Ő ISTEN FORMÁJÁBAN LÉVÉN NEM TEKINTETTE ZSÁKMÁNYNAK, HOGY

EGYENLŐ ISTENNEL..”


A további dolgokból is látható a Fiú isteni természete :(nem másolom be az egész kifejtését, mert túl hosszú lenne)

1.1 ISTEN

1.2 IMÁDJÁK

1.3 IMA HOZZÁ

1.4 TÖKÉLETES

1.5 KÉPE

1.6 EGYENLŐ


2. NEM TEREMTMÉNY

2.1 NEMZETTE

2.2 EGYSZÜLÖTT

2.3 NEM ANGYALI TERMÉSZETŰ


3.ÖRÖKKÉVALÓ

3.1 ÖRÖKKÉVALÓ

3.2 VILÁG ELŐTTI

3.3 VAGYOK

3.4 IDŐT IS TEREMTI

3.5 NEM VÁLTOZÓ


4. MINDENHATÓ

4.1 MINDENT TEREMTETT,AMI LETT

4.2 FELTÁMASZTJA MAGÁT

4.3 HATALMA, MINDENHATÓ

ÉLETE VAN ÖNMAGÁBAN

4.4 BŰNBOCSÁTÓ

4.5 MINDENTUDÓ

4.6 FENNTARTJA A MINDENSÉGET

4.7 MINDEN ŐÉRETTE TEREMTETETT

4.8 ÉN PEDIG MONDOM


5. CíMEI

1. ISTEN EREJE, BÖLCSESSÉGE, FIA

2. HASONLÓAN: IGAZSÁG, URAKNAK URA

SZENT, ÚR,…


6. ’’ÓKERESZTÉNY ÍRÓK” 1-2.SZÁZAD


7. ZSINATI HITVALLÁSOK

1. NICEAI (325)

2. NICEA-KONSTANTINÁPOLYI (381)

8. NEM KERESZTÉNY FORRÁSOK

2012. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/162 anonim ***** válasza:
5%

Kedves folyamatosan kiabáló előttem szóló!


Izrael férfiai, halljátok meg e szavakat: a názáreti Jézust, a férfit, akit az Isten nyilvánosan megmutatott nektek hatalmas cselekedetek, előjelek és jelek révén, melyeket általa tett közöttetek, ahogy magatok is tudjátok, 23 ezt a férfit, akit az Isten elhatározott szándéka és előretudása szerint kiszolgáltattak, ti törvénytelen emberek keze által oszlopra szegeztétek, és végeztetek vele. 24 Az Isten azonban feltámasztotta őt, feloldva a halál kínjait, mert lehetetlen volt, hogy az továbbra is fogva tartsa őt.


Szerinted ezt honnan idéztem? A legújabb James Bond-ból? Megmondom: a Cselekedetek könyvéből! (Cselekedetek 2:22-24)


De ez azon túl, hogy egyértelműen világosság teszi, hogy ki, kit támasztott fel, még más területen is bizonyítékkal szolgál. Egy másik hamis tanítás a pokol szó szerinti "kínjai" mely egyes, magukat megtévesztő módon "kereszténynek" beállító egyházak szerint valóságos "kínzóhely", mások pedig kezdik eloltani a pokol "tűzét" és csak "állapotnak" titulálják.


De mit olvasunk itt Jézussal kapcsolatban, hogy milyen volt neki a halál állapota? Azt írja itt a Bibliaíró, hogy "... feloldva a halál kínjait". Jézust a halálban "kínozták" volna, vagy "kínos" volt neki a halál?


Tudjuk, hogy erről szó sincs, de akkor nem lehet, hogy amikor más esetekben is ilyen élő szóképekben ábrázolja a Szentírás a halál állapotát, akkor sem tarthatjuk azt szó szerint értendőnek? Nem lehet, hogy a szó szerinti tüzes pokollal kapcsolatba hozott "gyötrelmek" és "kínok" nem szó szerint értendőek? De nagyon is lehet, legfőképpen, mert EZ AZ IGAZSÁG!


A többi kiabálásod is hemzseg a hibáktól.

2012. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
83%
Ha Ő Istennel egyenlő, akkor Isten. Ez nem lehet vitakérdés.
2012. jan. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
10%
Csakhogy azt sehol sem mondja a Biblia HITELES szava, hogy "egyenlő" Istennel!
2012. jan. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 -a- ***** válasza:
78%

Tisztelt 52/54-es (36%-os)!

gondolom nekem szántad a válaszod, mert én írtam a feltámadásáról.nagyon furcsának tűnik a hozzáállásod, a Bibliából tudnál ehhez hasonló stílust mutatni?

Be tudnád linkelni hogy hol kiabáltam folyamatosan?ehhez a témához az volt az 1. írásom, ezen a honlapon pedig össz. a 2.talán elkerülhette figyelmed az -a- megjelölés.

2012. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/162 anonim ***** válasza:
72%

"Csakhogy azt sehol sem mondja a Biblia HITELES szava, hogy "egyenlő" Istennel!


A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.

# 54/55 ma 06:08

Hasznos számodra ez a válasz?"



Van olyan vallásszervezet aki még még nem ismeri fel, hogy a megváltó itt járt a földön , sajnos a maga kárára.

Idézem: De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. Amint megmondtam néktek:

Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket,és követnek engem:

És én örök életet adok nékik: és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

Az én Atyám,aki azokat adta nékem, nagyobb mindenkinél: és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.


Én és az Atya egy vagyunk.

2012. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 A kérdező kommentje:

Jézus imádkozott az ő Atyához a Gecsemáné kertjében.

Máté 26:39 És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.



1Korinthus 11:3 Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten.

2012. jan. 15. 11:45
 58/162 anonim ***** válasza:
81%

Krisztus Isten teremtésének a kezdete.

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


De soha nem jelentette ki magáról, hogy ő lenne az Isten. Ő maga is az Istenhez imádkozott, nem magához. Isten egy van.

Viszont! Minden hatalom az ő vállán nyugszik. Megkapott minden hatalmat mennyen és földön. Magyarán, ha megjelenik Isten vagy megjelenik Krisztus, a tiszelet a földre borulás ugyan az.

"Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!"


Ne tessenek elfelejteni, hogy kié az élet könyve: a Bárányé. Ehhez mérten nézzünk rá. "hanem csak a kik beírattak az élet könyvébe, a mely a Bárányé."

2012. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/162 anonim ***** válasza:
15%

Kedves -a-! úgy kiabáltál, hogy majdnem minden sorod nagy betűvel szedted, ami az interneten való levelezéskor "kiabálásnak" minősül.


------


"Van olyan vallásszervezet aki még még nem ismeri fel, hogy a megváltó itt járt a földön , sajnos a maga kárára."


Pl. Jehova Tanúi, kik tagadják és bizonyítják a Szentírásból, hogy nincs háromság, teljes mértékben felismerik, hogy a Megváltó a földön járt. A Megváltó viszont nem csak külön "személy" egy misztikus és elképzelhetetlen pogány filozófia szerinti háromságistenben, hanem külön lény is Jehovától. Még akkor is logikusan így van ez, ha egyébként Jehováról is azt írják a Héber iratokban (Ószövetség), hogy "megváltó".


Igen, előfordul, hogy egyfajta címet több külön személyre is alkalmazza a Biblia, nincs ebben semmi szokatlan és helytelen. Mint ahogy az sem teszi egy háromság részévé Jézust, hogy Jehova is birtokolhatja a "megváltó" (vagy más hasonló) címet. Igen, Jehova a Megváltó és bárhogy csűrjük-csavarjuk az írásokat, Jézus maga is elismerte, hogy Ő NEM A SAJÁT AKARATÁT hajtotta végre a földön, hanem Atyjáét. Még csak nem is a saját akaratából jött a földre!

Ennek ellenére teljes joggal mondhatjuk, hogy Ő is Megváltó, hiszen Jehova akaratának a végrehajtójaként ezt a szerepet is betölti.


Ez az egyszerű és érthető logikája ennek, aki túlbonyolítja emberi filozófiákkal, az ebben az esetben is alaposan eltér a Biblia tiszta igazságától.


------


Hogyan "egyek" Jézus és Jehova Isten? Csak úgy, mint ahogy Jézus az apostolaival is egyek (a görög 'hen' szócska szerint). Úgy kell a tanítványainak is "egynek" lenniük Jézussal, mint ahogy Jézus "egy" Jehovával, az Atyjával. Olvasd csak tovább figyelmesen és ne ragadj ki semmit sem a Bibliából, mert akkor meghamisítod annak értelmét. Ez le van írva, vagyis Jézus VILÁGOSAN MEGMAGYARÁZTA, hogyan "egyek" Ő és az Atyja.

2012. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 anonim ***** válasza:
4%

"Magyarán, ha megjelenik Isten vagy megjelenik Krisztus, a tiszelet a földre borulás ugyan az.

"Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!""


A tisztelet ugyanaz, ebben igazad van, de az imádat csakis azé lehet, akit maga Jézus is imádott. A Bibliai időkben egy teljesen természetes és megszokott dolog volt a tiszteletből fakadó leborulás két ember között is. Az "imádat" szava ezt is jelenti és gyakran azért fordítják önkényesen helytelenül el Jézussal kapcsolatban, mert a háromság részének képzelik, akinek mindenben ugyanaz a dicsőség jár, mint Atyjának. Csakhogy Jézus a földi életében abban is példát hagyott, hogyan kell a Mindenhatót imádni, maga is ezt tette.

2012. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!