Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ki a hű és...

Jehova Tanúi! Ki a hű és értelmes szolga, az összes "felkent" személy, vagy pedig a Vezető Testületetek?

Figyelt kérdés

1990-ben még ezt tanította az Őrtorony:


„Isten háznépének szellemtől felkent tagjai együttesen alkotják a hű és értelmes rabszolgát, sáfárt vagy házvezetőt. [...] Majd néhány nappal a halála előtt Jézus egy olyan emberhez hasonlította magát, aki, midőn elutazni készült, összehívta rabszolgáit és rájuk bízta javait."

Őrtorony 1990. március 15. 10.-11. oldal


Tudtátok, hogy a Vezető Testületetek nemrég kapott "új világosságot", és már azt állítják, hogy ők a hű és értelmes szolgák? Ti ezt beveszitek (vagy be fogjátok venni, ha nyilvánosságra hozzák ezt)? Honnan veszik ezeket az önmagukat felmagasztaló és másokat megalázó kijelentéseket? Nem gondoljátok, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik?



#Jehova tanúi #világosság #vezető testület #hű és értelmes rabszolga
2012. okt. 9. 21:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 anonim ***** válasza:
78%

Amikor írja egy vezetőtestületi tag az őrtornyot akkor a vezetőtestület része

de amikor a bételben részt vesz augyanannak az őrtoronynak a tanulmányozásában akkor már háziszolga

kicsit skizofrén dolog de így volt idáig...


Most pedig jött a vakító új világosság, hogy a Vezető Testület az maga a hű és értelmes rabszolga!!!


A mezei tanúk ezt még nem tudják, de ez sokaknál lesz majd az utolsó csepp a pohárban.

2012. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/101 anonim ***** válasza:
0%

# 11/11


Helllo csodabogár!


Amikor írja egy vezetőtestületi tag az őrtornyot akkor a vezetőtestület része

de amikor a bételben részt vesz augyanannak az őrtoronynak a tanulmányozásában akkor már háziszolga

kicsit skizofrén dolog de így volt idáig...


Ha megírod egy egy leveledet itt a Gy.K.-án, utánna meg visszaolvasod, az téged nem tesz skizofrénné, Böbebaba?


Most pedig jött a vakító új világosság, hogy a Vezető Testület az maga a hű és értelmes rabszolga!!!


Mit fáj az neked?


A mezei tanúk ezt még nem tudják, de ez sokaknál lesz majd az utolsó csepp a pohárban.


Ne igyál előre a medve bőrére.


Egyébként nem vagyok se J.T. se Jehovista!

2012. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 anonim ***** válasza:
87%

A 7. válasz írójának üzenem, hogy nálunk a "bagoly" szót "ly"-nak írják.

Jehova Tanúinál amúgy a legtöbben soha nem találkoznak vezető testületi tagokkal, úgyhogy nem értem, mi lenne az az első kézből forrás, amire gondolsz. Amúgy nem értem, hogy nem jöttetek még rá, hogy a sok vén trottyos, aki a Vezető Testületben van, csak basáskodik, és összehord hetet-havat. Mi szüksége lenne egy "csatornára", ha ott van a Biblia, meg a Szent Szellem?

2012. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/101 anonim ***** válasza:
4%

Csak azt ne mond nekem 13-as, hogy te magad jöttél rá a Biblia olvasása közben, hogy fejbecsapott a Szentszellem, és mindjárt megértettél mindent.

Vagy inkább valamilyen gyülihez tartozó teológus észkombájn magyarázta meg neked, amit úgy látsz, hogy az az igaz.


Ha az utóbbi az igaz,akkor már csak az a kérdésem, hogy milyen jogon kételkedsz a mi vezetőtestületünk magyaázatában.

2012. okt. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 lsandor ***** válasza:
0%
Kedves kérdező valamit félreérthettél vagy nem kaptál pontos információt de, a hű és értelmes rabszolga a felkentek csoportja, a vezető testület csupán a képviselői. Ezt tanítottuk az 1900-as években is és most is. Szóval mi a félreértés alapja?
2012. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 A kérdező kommentje:

Kedves lsandor!


Majd fogsz egy nagyot nézni, amikor bejelentik ezt az "új világosságot". Olvasd el ezt a cikket, amit már korábban valaki belinkelt:


[link]


Üdv.

2012. okt. 14. 13:10
 17/101 anonim ***** válasza:
68%

Ez igen, ismét egy "kellemes stílusú" Tanú újonc a GYK-n... Már mennek is a válaszai az adekvát kérdéshez elrettentő példának...


Azért annyit megjegyeznék, "kedves" 20 %-os, hogy az általam ajánlott cikk pontosan a hivatalos források alapján készült; továbbá a hasonló cikkek írói valószínűleg több Őrtorony-irodalmat olvastak, mint egy átlagos JT.

2012. okt. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 anonim ***** válasza:
90%
Kedves 14-es, mondjuk olyan módon kételkedem a vezető testületetek magyarázatában, hogy jövendöltek dolgokat, amik nem jöttek be, pl. 1925, 1975-ben, 2000 előtt el fog jönni Armageddon. Nekem pl azzal lett elszúrva a gyerekkorom, hogy Jehova Tanúi voltak a szüleim, és állandóan Armageddon volt a téma, rendszeresen rémálmaim voltak, mert azt álmodtam, hogy eljött Armageddon, és menekül a családom. Egyszer beszélgettem egy 14 év körüli lánnyal (prédikálás közben), és azt mondta, hogy sokat olvasta Nostradamus jóslatait, és egy éve azzal ment tönkre, hogy a világ végét várta, amit Nostradamus megjövendölt, de végül mégsem jött be. Akkor magamban elgondolkodtam, hogy én meg ebben a vallásban vagyok, de a helyzetem nem jobb, mint ezé a lányé, sőt rosszabb, mert én sokkal több időt elvesztegettem. 13-as voltam.
2012. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/101 lsandor ***** válasza:
6%
De fura kedves utolsó, nekem meg valahogy nagyon nem szúrták el az életemet, de érdekes. Ja és nem fogom elolvasni a belinkelt oldalon lévő dolgokat, nem olvasok semmilyen hitehagyott oldalt. A Vezető Testület valahogy mindig jó útmutatást ad, én mindig ezt tapasztaltam. Ha valakinek nem tetszik, hát ne kövesse. És akárhogy is igyekeztek befeketíteni minket, az igazság akkor is ragyogni fog. Ez ellen nem tudtok mit tenni
2012. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
93%

Isandor!


Elhiszem, hogy úgy érzed, hogy fénylik körülötted még minden, minek után elszívod az itt itt válaszoló személyektől az energiát, hogy élhess. Abból táplálkozol, hogy más embereket bosszantasz. Nagy energiát ad neked, mert amúgy, egy senki lennél ha nem írogathatnál olyanoknak, akit te kisebbnek érzel.

Nézz magadba, mindennel meg vagy elégedve?

Egyébként te nem olvasol hitehagyott oldalt, nem írogatsz hitehagyottaknak, nem érzed főlényesnek magad, hogy olyanok olvassák az írásodat akik nem ismerik igazán a Bibliát?

Mutasd meg magad a gyülekezetedben. Mutasd meg ott az elégedettségedet.

Te még egy gyerek által elszenvedett igazságot is megkérdőjelezel?

Védd a hazug szervezeted, aki által felmagasztalod magad fényességedben.

2012. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!