Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ki a hű és...

Jehova Tanúi! Ki a hű és értelmes szolga, az összes "felkent" személy, vagy pedig a Vezető Testületetek?

Figyelt kérdés

1990-ben még ezt tanította az Őrtorony:


„Isten háznépének szellemtől felkent tagjai együttesen alkotják a hű és értelmes rabszolgát, sáfárt vagy házvezetőt. [...] Majd néhány nappal a halála előtt Jézus egy olyan emberhez hasonlította magát, aki, midőn elutazni készült, összehívta rabszolgáit és rájuk bízta javait."

Őrtorony 1990. március 15. 10.-11. oldal


Tudtátok, hogy a Vezető Testületetek nemrég kapott "új világosságot", és már azt állítják, hogy ők a hű és értelmes szolgák? Ti ezt beveszitek (vagy be fogjátok venni, ha nyilvánosságra hozzák ezt)? Honnan veszik ezeket az önmagukat felmagasztaló és másokat megalázó kijelentéseket? Nem gondoljátok, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik?



#Jehova tanúi #világosság #vezető testület #hű és értelmes rabszolga
2012. okt. 9. 21:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
30%

Vidiripi


lsandor!


"...akárhogy is igyekeztek befeketíteni minket, az igazság akkor is ragyogni fog. Ez ellen nem tudtok mit tenni"


Így van az igazság ragyogni fog.

2Korintusz 4:5 Mert nem magunkat prédikáljuk, hanem Krisztus Jézust mint Urat, magunkat pedig mint a ti rabszolgáitokat Jézusért. 6 Mert az Isten az, aki ezt mondta: „Ragyogjon elő a világosság a sötétségből”, és ő fényt ragyogtatott a szívünkre, hogy megvilágosítsa azt az Isten dicsőséges ismeretével Krisztus arca által.


2Korintusz 4:11 Mert mi, akik élünk, mindenkor szemtől szembe kerülünk a halállal Jézusért, hogy Jézusnak az élete is nyilvánvalóvá legyen halandó testünkben.


Sándor vannak neked kapcsolataid az USA-ban? Most csak elméletben tételezzük fel hogy amit írnak az újvilágosságról az igaz.

Bennem ezzel kapcsolatban kérdések merültek fel.

Hogy lehetséges az hogy előbb jutottak hozzá az információhoz mint az aktív tanúk? Hogyan lehetséges az hogy ez az információ előbb került fel egy úgynevezett hitehagyott weboldalra mint a jw.org-ra?

Miért nem egyszerre jelentik be a gyülekezetekben? Ha nincsenek különbségek akkor miért van az hogy az egyik helyen már tudnak róla a másikon még nem? Főleg hogy itt van az internet.


Tehát akkor mi is az igazság?

2012. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Vidiripi.


Higyjétek el kár minden gőzért olyan Tanúkkal szemben, akik szilárdak az igaz hitben.Lehet, hogy eredményt értek el olyanoknál, akik amúgy is gyengék az igaz ismeretben, és Jehovával való kötelékükben, de ez legyen az ő hibájuk.


Az első században is voltak olyanok, akik felhagytak Jézus követésével, akkor miért lepjen meg bennünket, hogy most is vannak hitehagyottak, vagy akik mpost válnak azzá.


Egy azonban biztos.Jehova egyetemes szervezetét nem fogjátok tudni megbuktatni, megdönteni, mivel ez nem emberek által kreált tömeg, amit ti hisztek, hanem Isten áldásával munkálkodó szervezet.


Felteszem a kérdést:Többnyire kik azok, akik most itt piszkálják Jehova Tanuit?

A legtöbbjük a Hitgyülekezetbe kötött ki.


Most úgy tűnik, hogy minden szép,minden jó, mert ott van az ész, ..Németh Sándor...a nagy mágus, prédikátor.

De mi lessz akkor, ha ő netán váratlanul meghal?

Vajon akkor is ilyen rongyrázó lessz a gyülekezet?

Én azt javaslom, majd akkor térjünk vissza a témához.


Másodszor:Hogy mi sokszor kaptunk úgymond kiigazításokat, ez talán azt sugalja, hogy nincs nálunk igazi világosság!!?


Akkor olvasd el figyelmesen a következőket:


Máté 11:2-6.

2 "János pedig, miután a tömlöcben hallott a Krisztus cselekedeteiről, elküldte saját tanítványait, 3 és általuk megkérdezte tőle: „Te vagy-e az Eljövendő, vagy másvalakit várjunk?” 4 Jézus így felelt nekik: „Menjetek el, és számoljatok be Jánosnak arról, amit hallotok és láttok: 5 a vakok újra látnak, a sánták járnak, a leprások megtisztulnak, a süketek hallanak, a halottak feltámadnak, a szegényeknek pedig hirdetik a jó hírt; 6 és boldog, aki nem talál okot arra, hogy megbotránkozzon bennem.”


Ez vajon nem kiigazítás Jánosnál, annál a személynél, aki hallhatta az égi hangot Jézus alámerítésénél:"ez az én szeretette fiam....?"


(János 1:15. " János tanúskodott róla — ő mondta —, sőt így kiáltott: „Aki utánam jön, megelőzött, mert már előttem létezett.”)


János7:25-31.

"25 Jeruzsálem lakói közül azért némelyek elkezdték mondogatni: „Nem ez az, akit megölni igyekeznek? 26 És íme, mégis a nyilvánosság előtt beszél, és nem szólnak neki semmit. Talán az elöljárók valóban felismerték, hogy ez a Krisztus? 27 De hiszen erről tudjuk, honnan való, viszont amikor a Krisztus eljön, senki sem fogja tudni, hogy honnan való.” 28 Jézus azért felkiáltott, amint a templomban tanított, és ezt mondta: „Ismertek is engem, és azt is tudjátok, honnan való vagyok. Továbbá, én nem a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem valóságos az, aki küldött engem, és ti nem ismeritek őt. 29 Én ismerem őt, mert képviselője vagyok, és Ő küldött el engem.” 30 Ezért azon voltak, hogy elfogják, de senki sem vetett rá kezet, mert még nem jött el az ő órája. 31 A sokaságból mégis sokan hittek benne, és így kezdtek beszélni: „Amikor a Krisztus megérkezik, tesz-e több jelt, mint amennyit ez tett?”


János 13:36-14:15.

"36 Simon Péter ezt mondta neki: „Uram, hová mész?” Jézus ezt válaszolta: „Ahová én megyek, oda most nem követhetsz, de később majd követsz.” 37 Péter így szólt hozzá: „Uram, miért nem követhetlek téged most? A lelkemet adom érted.” 38 Jézus ezt válaszolta: „A lelkedet adod értem? Bizony, bizony mondom neked, semmiképpen nem szól addig a kakas, míg háromszor meg nem tagadsz engem.”

14 „Ne nyugtalankodjon a szívetek. Gyakoroljatok hitet az Istenben, gyakoroljatok hitet bennem is. 2 Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. 3 És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek. 4 És ahová megyek, oda tudjátok az utat.”

5 Tamás így szólt hozzá: „Uram, nem tudjuk, hová mész. Hogy tudhatnánk az utat?”

6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam. 7 Ha engem megismertetek volna, az Atyámat is megismertétek volna; mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.”

8 Fülöp ezt mondta neki: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk.”

9 Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.« 10 Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amiket mondok nektek, azokat nem saját magamtól szólom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit. 11 Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem; ha pedig nem, magukért a cselekedetekért higgyetek. 12 Bizony, bizony mondom nektek, aki hitet gyakorol bennem, az is véghezviszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek; és nagyobbakat tesz majd ezeknél, mert elmegyek az Atyához. 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által. 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.

15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat;"


Rövidesen folytatom a "Kiigazítások az első században"

részben.

2012. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
5%

"Kiigazítások az első században" - folytatás:


János 4:7-26.

" 7 Egy Szamáriából való asszony jött vizet húzni. Jézus ezt mondta neki: „Adj innom.” 8 (A tanítványai ugyanis elmentek a városba élelmet venni.) 9 A szamáriai asszony ezért így szólt hozzá: „Hogyhogy te zsidó létedre inni kérsz tőlem, mikor én szamáriai asszony vagyok?” (Mert a zsidók nem érintkeznek a szamáriaiakkal.) 10 Jézus ezt válaszolta neki: „Ha ismerted volna az Isten ajándékát, és tudtad volna, hogy ki az, aki azt mondja neked: »Adj innom«, te kérted volna őt, és ő élő vizet adott volna neked.” 11 Az asszony ezt mondta neki: „Uram, még vödröd sincs, hogy vizet húzz, a kút pedig mély. Honnan van hát az az élő vized? 12 Csak nem vagy nagyobb Jákob ősatyánknál, aki a kutat adta nekünk, és aki maga is ebből ivott a fiaival és jószágaival együtt?” 13 Jézus így válaszolt neki: „Mindenki, aki ebből a vízből iszik, ismét megszomjazik. 14 Aki abból a vízből iszik, amelyet én adok majd neki, soha meg nem szomjazik, hanem a víz, amelyet én adok neki, olyan vízforrássá lesz benne, amely azért buzog fel, hogy örök életet adjon.” 15 Az asszony ezt mondta neki: „Uram, add nekem ezt a vizet, hogy ne szomjazzak, és ne kelljen állandóan ide jönnöm vizet húzni.”

16 Jézus így szólt hozzá: „Menj, hívd a férjedet, és gyere ide.” 17 Az asszony ezt válaszolta: „Nincs férjem.” Jézus ezt mondta neki: „Jól mondtad: »Férjem nincs.« 18 Mert öt férjed volt, és akid most van, az nem a férjed. Ebben igazat mondtál.” 19 Az asszony így szólt hozzá: „Uram, látom, hogy próféta vagy. 20 Ősatyáink ezen a hegyen mutattak be imádatot, ti azonban azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, ahol imádatot kell bemutatni.” 21 Jézus ezt mondta neki: „Hidd el nekem, asszony: eljön az óra, amikor nem ezen a hegyen, és nem is Jeruzsálemben imádjátok az Atyát. 22 Ti azt imádjátok, amit nem ismertek; mi azt imádjuk, amit ismerünk, mert a megmentés a zsidók közül támad. 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt. 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.” 25 Az asszony ezt mondta neki: „Tudom, hogy eljön a Messiás, akit Krisztusnak neveznek. Amikor az megérkezik, mindent nyíltan kijelent nekünk.” 26 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az, aki veled beszélek.”


És most nézzük az egyik legkeményebb félreértést, amit Jézusnak kellett kiigazítania a tanítványainál.Ez hasonló, mint aminn itt rágódnak egyesek, hogy felkentek, meg hű rabszolga,...jaj mi lesz ha megtudjátok?!!!


János 6:52-71.


"52 A zsidók azért perlekedni kezdtek egymással, ezt mondva: „Hogyan adhatja ez nekünk a testét, hogy azt együk?” 53 Így aztán Jézus ezt mondta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, ha nem eszitek az Emberfiának testét, és nem isszátok a vérét, nincsen életetek önmagatokban. 54 Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon; 55 mert a testem igazi eledel, és a vérem igazi ital. 56 Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, egységben marad velem, és én egységben ővele. 57 Ahogy engem az élő Atya küldött el, és én az Atya miatt élek, úgy az is, akinek én vagyok a tápláléka, élni fog énmiattam. 58 Ez az a kenyér, mely az égből szállt alá. Nem úgy van, mint amikor ősatyáitok ettek, és mégis meghaltak. Aki ezzel a kenyérrel táplálkozik, örökké élni fog.” 59 Ezeket mondta, amikor nyilvános gyűlésen tanított Kapernaumban.

60 Ennek hallatán azért a....... tanítványai közül sokan ezt mondták:..... „Botrányos beszéd ez; kicsoda hallgathatja?”...... 61 Jézus azonban, mivel tudta magában, hogy a tanítványai zúgolódnak emiatt, ezt mondta nekik: „Titeket ez megbotránkoztat? 62 Hát ha majd látjátok az Emberfiát felmenni oda, ahol azelőtt volt? 63 A szellem az, ami életet ad; a testnek semmi haszna sincs. A beszédek, amelyeket mondtam nektek, szellem és élet. 64 De vannak köztetek néhányan, akik nem hisznek.” Jézus ugyanis kezdettől fogva tudta, kik azok, akik nem hisznek, és ki az, aki el fogja árulni őt. 65 Így ezt mondta még: „Ezért mondtam nektek: senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya megadja neki.”

66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé. 67 Jézus azért ezt mondta a tizenkettőnek: „Talán ti is el akartok menni?” 68 Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad; 69 mi pedig elhittük és megismertük, hogy te vagy az Isten Szentje.” 70 Jézus így válaszolt nekik: „Nemde én választottalak ki tizenkettőtöket? Egy közületek mégis rágalmazó.” 71 Valójában Júdásról, Iskariót Simon fiáról beszélt, mert ez akarta őt elárulni, noha egyike volt a tizenkettőnek.


Kiemelném a lényeget mégegyszer azoknak, akik nem látnák és nem értenék:!


"Ennek hallatán azért a... tanítványai közül sokan ezt mondták:... „Botrányos beszéd ez; kicsoda hallgathatja?”


Máté 15:12-20.

" 12 Akkor odamentek a tanítványok, és ezt mondták neki: „Tudod-e, hogy a farizeusok megbotránkoztak annak hallatán, amit mondtál?” 13 Ő ezt felelte: „Minden növény, amelyet nem az én égi Atyám ültetett, gyökerestől kiszaggattatik. 14 Hagyjátok őket. Vak vezetők. Ha pedig vak vezeti a vakot, mindketten verembe esnek.” 15 Péter erre ezt mondta neki: „Tedd nekünk világossá a szemléltetést.” 16 Erre így szólt: „Ti is értetlenek vagytok még? 17 Nem vagytok tisztában vele, hogy minden, ami bemegy a szájba, a belekbe jut, és az emésztőgödörbe ürül? 18 Amik azonban kijönnek a szájból, a szívből jönnek elő, és azok szennyezik be az embert. 19 A szívből jönnek elő például a gonosz okoskodások, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, tolvajlások, hamis tanúskodások, káromlások. 20 Ezek szennyezik be az embert; de a mosdatlan kézzel való étkezés nem szennyezi be az embert.”


János 14:6-9.

"6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam. 7 Ha engem megismertetek volna, az Atyámat is megismertétek volna; mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.”

8 Fülöp ezt mondta neki: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk.”

9 Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.« "


János 14:22-24.


22" Júdás — nem az Iskariót — így szólt hozzá: „Uram, mi történt, hogy nekünk szándékozol világosan megmutatni magadat, és nem a világnak?”

23 Jézus ezt válaszolta neki: „Ha valaki szeret engem, megtartja a szavamat, és az én Atyám szeretni fogja őt, és elmegyünk hozzá, és lakóhelyet készítünk magunknak nála. 24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg szavaimat; az a szó pedig, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött engem."


Márk 9:33-37.

33 "És Kapernaumba értek. Amikor aztán bent volt a házban, feltette nekik a kérdést: „Miről vitáztatok az úton?” 34 Hallgattak, mert az úton arról vitáztak maguk között, hogy ki a nagyobb. 35 Akkor leült, odahívta a tizenkettőt, és ezt mondta nekik: „Ha valaki első akar lenni, legyen mindenki között az utolsó és mindenki szolgája.” 36 És fogott egy kisgyermeket, közéjük állította, átölelte, és így szólt hozzájuk: 37 „Aki befogad egyet az ilyen kisgyermekek közül az én nevemben, engem fogad be; és aki engem befogad, nemcsak engem fogad be, hanem azt is, aki engem elküldött.”


Lukács 22:24-27.


24" Mindamellett heves vita is támadt közöttük arról, hogy melyikőjük tűnik a legnagyobbnak. 25 Ő pedig ezt mondta nekik: „A nemzeteken hatalmaskodnak a királyaik, és akiknek hatalmuk van felettük, azokat jótevőknek hívják. 26 De ti ne legyetek ilyenek. Hanem aki a legnagyobb köztetek, olyan legyen, mint a legifjabb, és aki vezetőként tevékenykedik, mint aki szolgál. 27 Mert melyik nagyobb: aki asztalhoz telepedett, vagy aki szolgál? Nemde az, aki asztalhoz telepedett? Én mégis az vagyok közöttetek, aki szolgál."


Cslekedetek 15:3-29.


3" Így aztán ezek az emberek, miután a gyülekezet elkísérte őket egy darabon, folytatták útjukat Fönícián és Szamárián keresztül, részletesen elmondva a nemzetekből valók megtérését, és nagy örömet szereztek az összes testvérnek. 4 Ahogy Jeruzsálembe érkeztek, a gyülekezet, az apostolok és a vének kedvesen fogadták őket, ők pedig elbeszélték, mennyi mindent tett általuk az Isten. 5 Ám a farizeusok szektájából valók közül néhányan, akik hívőkké lettek, felálltak ülőhelyükről, és ezt mondták: „Szükséges körülmetélni őket, és megparancsolni nekik, hogy tartsák meg Mózes törvényét.”

6 Egybegyűltek hát az apostolok és a vének, hogy megvizsgálják ezt az ügyet. 7 Miután pedig sokat vitatkoztak, Péter felállt, és így szólt hozzájuk: „Férfiak, testvérek, jól tudjátok, hogy az Isten a kezdeti napoktól fogva úgy választott közöttetek, hogy a nemzetekből valók az én szám által hallják a jó hír szavát, és higgyenek; 8 és az Isten, aki ismeri a szívet, tanúskodott azáltal, hogy megadta nekik a szent szellemet, mint ahogy nekünk is. 9 És semmi különbséget sem tett köztünk és köztük, hanem a hit által megtisztította a szívüket. 10 Most tehát miért teszitek próbára az Istent azzal, hogy olyan igát raktok a tanítványok nyakába, amelyet sem ősatyáink, sem mi nem tudtunk elhordozni? 11 Ellenkezőleg, bízunk benne, hogy az Úr Jézus ki nem érdemelt kedvessége által nyerünk megmentést, ugyanúgy, mint ők is.”

12 Erre az egész tömeg elcsendesedett, és figyelni kezdtek Barnabásra és Pálra, amint elmondták azt a sok jelet és előjelet, melyet általuk tett az Isten a nemzetek között. 13 Miután elhallgattak, megszólalt Jakab, és ezt mondta: „Férfiak, testvérek, hallgassatok meg! 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének. 15 És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva: 16 »Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom, 17 hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket, 18 amik régtől fogva ismeretesek.« 19 Ezért nekem az a döntésem, hogy ne háborgassuk a nemzetekből valókat, akik az Istenhez térnek, 20 hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől. 21 Mert Mózesnek a hajdani idők óta megvannak városonként a prédikálói, hiszen a zsinagógákban minden sabbaton fennhangon olvassák őt.”

22 Akkor az apostolok és a vének az egész gyülekezettel együtt jónak találták, hogy maguk közül választott férfiakat küldjenek Antiókiába Pállal és Barnabással, mégpedig Júdást, akit Barsabásnak hívtak, és Silást, akik vezető férfiak voltak a testvérek között; 23 és ezt írták saját kezűleg:

„Az apostolok és a vének, a testvéreitek, a nemzetekből való antiókiai, szíriai és ciliciai testvéreknek: Üdvözlet! 24 Mivel hallottuk, hogy némelyek közülünk nyugtalanságot okoztak nektek beszédeikkel, megpróbálva feldúlni a lelketeket — pedig mi nem adtunk nekik semmilyen utasítást —, 25 teljes egyetértésre jutottunk, és jónak találtuk, hogy férfiakat válasszunk ki, és elküldjük őket hozzátok szeretteinkkel, Barnabással és Pállal; 26 ezek olyan emberek, akik odaadták lelküket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevéért. 27 Elküldjük tehát Júdást és Silást, hogy ők is beszámoljanak ugyanezekről a dolgokról szóban. 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”

2012. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


"Higyjétek el kár minden gőzért olyan Tanúkkal szemben, akik szilárdak az igaz hitben.Lehet, hogy eredményt értek el olyanoknál, akik amúgy is gyengék az igaz ismeretben, és Jehovával való kötelékükben, de ez legyen az ő hibájuk."


1. Nem neked szólt a kérdés.

2. Azt írtam hogy: "...elméletben tételezzük fel..."

3. Áruld már el nekem ha már úgy is magadra vetted ezt az "inget" hogy mivel is támadtam én?

4. Cselekedetek 17:11 Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok.


Úgy is elbukik ha nem igaz ,Isten szava kontra emberi szövegelés.


5. Mi van akkor ha így lesz mert én egyenlőre nem zártam ki ennek a lehetőségét?


"Az első században is voltak olyanok, akik felhagytak Jézus követésével, akkor miért lepjen meg bennünket, hogy most is vannak hitehagyottak, vagy akik mpost válnak azzá."


Számodra ki a hitehagyott?


"A legtöbbjük a Hitgyülekezetbe kötött ki."


Voltam a hitgyüliben. Nálam nem akart működni a kézrátétel. Mit gondolsz miért?


"Most úgy tűnik, hogy minden szép,minden jó, mert ott van az ész, ..Németh Sándor...a nagy mágus, prédikátor.

De mi lessz akkor, ha ő netán váratlanul meghal?

Vajon akkor is ilyen rongyrázó lessz a gyülekezet?

Én azt javaslom, majd akkor térjünk vissza a témához."


Te nyugodtan visszatérhetsz a témához de nálam már lejárt lemez. Mi lesz ha meghal? Mi lenne jön helyette valaki más. Hidd el másnak is eszébe jutott ez már.


"Másodszor:Hogy mi sokszor kaptunk úgymond kiigazításokat, ez talán azt sugalja, hogy nincs nálunk igazi világosság!!?"


Ezt az idő dönti el.


Ezt idézted te: Máté 11:2-6.


Itt a válasz: (1Timóteusz 4:6) Ha ellátod e tanácsokkal a testvéreket, Krisztus Jézus jó szolgája leszel, aki a hitnek és azon jó tanításnak szavaival táplálkozol, melyet szorosan követtél.


Ámen!

2012. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 anonim ***** válasza:
87%

A Tanúkra oly jellemző kiválasztottság- és felsőbbrendűségtudat megnyilvánulása:


"Egy azonban biztos.Jehova egyetemes szervezetét nem fogjátok tudni megbuktatni, megdönteni, mivel ez nem emberek által kreált tömeg, amit ti hisztek, hanem Isten áldásával munkálkodó szervezet."


1. Már ha a Tanúk valóban Isten egyetemes szervezete lennének... Csakhogy bizonyítékok erre nincsenek.

2. Ugyanígy arra sem, hogy ez nem emberek által kreált lenne.

3. És arra sincs, hogy Isten áldásával munkálkodnának. Amennyi visszásság van a házuk táján, az pont az ellenkezőjét mutatja...

4. Majd idővel talán kiderül, mert ugyebár az áll meg, ami Istentől van. Csak nem biztos, hogy erre még a mi életünkben sor kerül.


A következő "gyöngyszem":


"Többnyire kik azok, akik most itt piszkálják Jehova Tanuit?

A legtöbbjük a Hitgyülekezetbe kötött ki."


1. Ezt így, ismeretlenül megállapítani... Ehhez nem semmi "önbizalom" és merészség kell.

2. Ha csak a kérdésben válaszolókat nézem, három userről konkrétan tudom, hogy nem HGY-s; a 4.-et pedig nem tudom.

3. Úgy általában a GYK-n nagyjából hasonlóak az arányok.

4. Elég sok hitest ismerek személyesen, egyetlen egyről nem tudok, hogy régebben JT lett volna.

5. Nem ismerek sok exJT-t, de akikről hallottam, egyikük sem lett HGY-s.

6. Információim szerint az exTanúk 70 - 80 %-a az ún. történelmi egyházakban köt ki; a többiek pedig csatlakoznak valamelyik kisebb felekezethez / független hívők lesznek / a legcsalódottabbak pedig ateistává válnak.

2012. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/101 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Berta Wooster.


1. Már ha a Tanúk valóban Isten egyetemes szervezete lennének... Csakhogy bizonyítékok erre nincsenek.


Akkor kérlek a Tanukon kívül sorolj fel nekem olyan vallásokat, hitfelekezeteket,kisebb csoportokat, akik több mint 236 országban egységes testvériéget alkotnak, úgy, hogy nem keverednek bele az országaik politikai ügyeibe, hanem semlegesek maradnak még ha konfliktus is alakul ki, két ország, vagy nemzet között.


Olyanokat, akiket az egységes tanítás és az igazi testvéri szeretet köt össze.


Akik jóllehet nem tökéletesek a cselekedeteikben, de igyekeznek felnőni ahhoz a magas Bibliai , erkölcsi irányadó mértékekhez, amiknek jellemeznie kell egy igaz keresztényt,(azaz, Jézust követőt).


Hogy vannak erkölcsileg kifogásolható problémák, amellyeket gyakran felfúj a sajtó vagy a média?

Vajon minden egyes hír megállja a helyét?


Másodszor:Vajon a Jézust követő első századi tanítványok között, nem akadtak-e olyan személyek, akik hasonló problémákkal küzdöttek, mint ma Jehova tanui?


Akkor nem olvashatnánk a 1Korintusz 5:9-13.

2Thesszalonika 3:6

1Korintusz 5:1-2.


Mindenesetre a fő az, hogy az ilyen személyek, ha nem bánják meg a súlyosabb vétkeiket, ki vannak közösítve Jehova szervezetéből.Igaz, akkor meg azért vagyunk bírálva, hogy "hol van bennünk a testvéri szeretet, vagy a megbocsátás szelleme".


3. És arra sincs, hogy Isten áldásával munkálkodnának. Amennyi visszásság van a házuk táján, az pont az ellenkezőjét mutatja...


Szerintem meg pont az ellenkezőjét bizonyítják a statisztikai adatok.Jehova tanui szervezetének létszáma, világszerte, napi 850 újonan alámerített,(azaz megkeresztelt) személlyel gyarapodik.A Biblia tanulmányozások száma pedig 8 490 746.Ez vajon, mi, ha nem Isten áldása?


4. Majd idővel talán kiderül, mert ugyebár az áll meg, ami Istentől van. Csak nem biztos, hogy erre még a mi életünkben sor kerül.


Ezek szerint akkor, Te nem hiszel a Bibliában leírtakban?


A 2Péter 3:10. éppen arra figyelmeztet, hogy bármikor eljöhet a számonkérés ideje, akár ép ebben a pillanatban is.


A következő "gyöngyszem":


"Többnyire kik azok, akik most itt piszkálják Jehova Tanuit?

A legtöbbjük a Hitgyülekezetbe kötött ki."


Ezek szerint a statisztikai adatok helyenként változóak.Nálunk pl:5 személy közül,( 2 hitehagyott, 3 kiközösített) hárman a hitgyüliben kötöttek ki.

Tőlünk alig 30 km-re 2- ből egy.


6. Információim szerint az exTanúk 70 - 80 %-a az ún. történelmi egyházakban köt ki; a többiek pedig csatlakoznak valamelyik kisebb felekezethez / független hívők lesznek / a legcsalódottabbak pedig ateistává válnak.


Látod az én információim szerint pedig eléggé kétes, hogy valaki visszamegy a történelmi egyházakhoz, mivel ép azért jöttek ki onnan, mert szellemileg ott van a legnagyobb tudatlanság,sötétség, a Biblia ismeretében és megértésében.Ez olyan lenne, mintha valaki középiskolából visszavágyna az óvodába.


A többit nem kifogásolom.


üdv.László

2012. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 anonim ***** válasza:
73%

Kedves László :)


1. Amiket leírtál, az mind szép és jó, csakhogy nem bizonyíték.


1. 1 A bibliai / evangéliumi keresztények is egységes testvériséget alkotnak, a Föld minden országában, ahol csak élnek. A tanítások a fontos alapdolgokban egységesek; a kisebb jelentőségű részletekben pedig nem érdemes elveszni.

Minden őszinte keresztényről elmondható, amivel te a Tanúkat jellemezted, idézlek: "Akik jóllehet nem tökéletesek a cselekedeteikben, de igyekeznek felnőni ahhoz a magas Bibliai, erkölcsi irányadó mértékekhez, amiknek jellemeznie kell egy igaz keresztényt (azaz Jézust követőt)".

De hát minden szentnek maga felé hajlik a keze, ill. mindenki a maga lovát dicséri. :D


--> Meg tudnád fogalmazni, mit jelent számodra az "igazi testvéri szeretet"?

Különösen olyan aspektusból, ami a Tanúk között valóban és igazolhatóan működik, máshol pedig igazolhatóan nem. (Ne a háborús példát légyszi.)


1. 2 A politikától való teljes tartózkodás ŐT-tanítás, de a Biblia nem erre tanít. Nem szükséges fárasztanod magad az érvekkel, hogy de miért igen; ismerem a hivatkozásokat. Te ismered azokat a részeket, amelyek azt tanítják, hogy vegyünk részt a politikában? :)


2. 1 Minden egyes közösségben vannak problémák. A Tanúk esetében "csak" azt nem szeretem, amikor azzal a szöveggel jönnek, hogy náluk minden és mindenki "tökéletes"; én ilyenkor szoktam az orruk alá dugni néhány hiteles forrást, ami bizonyítja, hogy korántsem az. Pontosan azért (is), hogy ne éljenek már tévhitben; ill. ne terjesszenek valótlanságokat.

Hogy minden egyes hír megállja-e a helyét, azt nem igazán lehet tudni; mindenesetre nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja...


2. 2 A kiközösítések ellen szintén vannak kifogások: Először is, te magad is "súlyosabb vétkeket" említettél; ezeket a Biblia is pontosan meghatározza. Az ŐT-társulatnál viszont ezeken kívül még több dologért is kiközösítés jár; pl. akár azért is, ha valaki szóba áll egy "hitehagyottal", vagy ha megkérdőjelezi a Társulat egy-egy tantételét.

És igen, azért is bírálják a Társulatot és a tagokat, mert a kiközösítések folyamatában (a véneknek való jelentéstől kezdve a bírói eljárásokig) nem nagyon látszik a testvéri szeretet és a megbocsátás szelleme. Lehet magyarázgatni a véneknek való besúgásokat, de a Biblia tanácsa egyértelmű: először négyszemközt kellene meginteni a "bűnelkövetőt", aztán két vagy három testvér jelenlétében, és csak e két próbálkozás sikertelensége után kell a gyülekezet elé vinni.


3. 1 Visszásságok alatt nem csak a számokra gondoltam. De ha már ezt hoztad fel, akkor nézd meg nyugodtan a létszámadatokat a WTBTS saját kimutatásában: Magyarországon 2010-hez képest 94 fővel nőtt a taglétszám 2011-ben; ez nagyon durván számolva 0,4 %.

Forrás: [link]


3.2 Ugyanezen statisztika szerint 2011-ben 263.131 fő merítkezett alá; ez napi átlagot számolva 721 személyt jelent. Te honnan vetted a 850-es adatot?


3.3 Az összlétszám 2010-ben 7.224.930 fő, 2011-ben 7.395.672 fő volt. A két szám különbsége, azaz a valós növekedés 170.742 fő; ez kb. 2,36 %-os növekedés, ami nem is lenne kevés, csakhogy...

Csakhogy az előbb (3.2) láttuk, hogy a bemerítettek száma ennél jóval magasabb: 92.389 fővel, azaz ~ 65 %-kal.

Tehát ez közel 100.000 fő "veszteség", aminek okai lehetnek például az elkülönülések és a kiközösítések is. Szerintem elgondolkodtató, hogy miért történik ez így; holott elvileg a Társulat nagyon szigorú feltételeket szab a megkeresztelkedéshez...


4. < "Majd idővel talán kiderül, mert ugyebár az áll meg, ami Istentől van. Csak nem biztos, hogy erre még a mi életünkben sor kerül."


Ezek szerint akkor, Te nem hiszel a Bibliában leírtakban? >


A Bibliában nincsenek konkrét évszámok ezzel kapcsolatban, és bármiféle számolgatás felesleges. Az rendben van, hogy az utolsó időket éljük; de hogy ez meddig fog tartani, azt nem tudhatjuk. Lehet néhány év, néhány évtized, de akár évszázad is.

[Megintcsak ismerem az érveket, és én magam is látom a jeleket; de a lényeg: a pontos időpontot, azaz évszámot nem tudhatjuk. Az ŐT-nál legutóbb 1975-re volt a nagy várakozás, nagyon nyomták, hogy már csak pár év / hónap van hátra; de mint tapasztalhatjuk, nem jött be. :D ]


5. Hát akkor eltérnek a tapasztalataink az exTanúkat illetően... Majd összesítjük őket, és készítünk egy hivatalos statisztikát. ;)


Üdv. :)

2012. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 anonim ***** válasza:
0%

"1. 1 A bibliai / evangéliumi keresztények is egységes testvériséget alkotnak, a Föld minden országában, ahol csak élnek."


Hol vannak ezek az ún. "keresztények", hogyan lehet csatlakozni hozzájuk és hirdetni velük egységben a jó hírt, melyet a Biblia az utolsó napokra megjövendölt? Milyen néven találom meg őket, csak hogy nehogy eltévesszem a házszámot, mert sokan állítják ám, hogy ők képviselik az igazságot?!


"--> Meg tudnád fogalmazni, mit jelent számodra az "igazi testvéri szeretet"?

Különösen olyan aspektusból, ami a Tanúk között valóban és igazolhatóan működik, máshol pedig igazolhatóan nem. (Ne a háborús példát légyszi.)"


Pedig a konfliktusok (melyek igen erősen jellemzik az egész emberi történelmet) a legszemléletesebb példái a testvéri szeretnek, mely vagy megnyilvánul (semleges vagy politikai és hadügyi kérdésekben), vagy nem (akkor mehetsz a csatába). Az az erő, mely erre szeretetre képessé tesz, képessé tesz a hétköznapi életben is mindenféle testvéri szeretet szívből jövő kimutatására.

Aki ezt nem látja a Tanúkon, az nem is akarja látni!


"1. 2 A politikától való teljes tartózkodás ŐT-tanítás, de a Biblia nem erre tanít. Nem szükséges fárasztanod magad az érvekkel, hogy de miért igen; ismerem a hivatkozásokat. Te ismered azokat a részeket, amelyek azt tanítják, hogy vegyünk részt a politikában? :)"


Az értelmetlen frázisoktól kímélj meg légy szíves, bizonyíts a bibliából, miért marad ez el ebben a fontos kérdésben???


"2. 1 Minden egyes közösségben vannak problémák. A Tanúk esetében "csak" azt nem szeretem, amikor azzal a szöveggel jönnek, hogy náluk minden és mindenki "tökéletes";"


Te most rágalmazol, vagy direkt élvezed, hogy hazugságokat állítasz???


A 2. 2-ben is pontatlanul fogalmaztál és valótlant állítottál. Ostobaságokkal nem foglalkozom.


"Az ŐT-nál legutóbb 1975-re volt a nagy várakozás, nagyon nyomták, hogy már csak pár év / hónap van hátra; de mint tapasztalhatjuk, nem jött be."


Mit is mondott pontosan az ÖT abban az időben erről? Milyen szám volt ez, miből számolták ki? É az, hogy egyesek hamis feltételezéssel voltak ez ügyben mit bizonyít? Sokan közülük ugyanolyan hűségesen szolgálták tovább Jehovát, mint lőtte, sokan meg jó ürügynek tartották, és leléptek. Ők voltak a félszívűek, kik csak egy dátumig szolgálták Jehovát. És ez mit bizonyít? Hogy a szervezet nem tökéletes, mivel tökéletlen emberekből áll? Vagy azt, hogy azért nem élvezi Isten áldását, mivel tökéletlen emberekből áll és a benne lévők néha tévednek?


Kérdésem: te nem hiszel egy látható és egységes földi szervezetben, csak egy mindenféle valláshoz tartózó, azok vallásos tanaihoz hűséges "igaz hitűekben" - már a meghatározás is paradox :)). Egy ilyen (bármelyik egyházban lévő), de állítólag "Isten előtt elismert" hívő szokott-e vallásos kérdésekben tévedni és ezen tévedését előfordul-e, hogy továbbadja másoknak? Ugye, nem tökéletes és makulátlanul feddhetetlen emberek ők sem, akik minden kérdésben járatosak és tévedhetetlenek? Ugye nem??? Akkor azoknak szabad tévedni és (jobb esetben) később kiigazítani a hibájukat?


Kedves BW, hogy könnyebb legyen, gondolhatsz magadra is, jó példa vagy hidd el!!!

2012. nov. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/101 anonim ***** válasza:
74%

Vidiripi


"A 2. 2-ben is pontatlanul fogalmaztál és valótlant állítottál. Ostobaságokkal nem foglalkozom."


Igaz e az hogy a gyülekezetekben beszokták jelenteni hogy x.y. már nem Jehova tanúja többé?


"Mit is mondott pontosan az ÖT abban az időben erről? Milyen szám volt ez, miből számolták ki? É az, hogy egyesek hamis feltételezéssel voltak ez ügyben mit bizonyít? Sokan közülük ugyanolyan hűségesen szolgálták tovább Jehovát, mint lőtte, sokan meg jó ürügynek tartották, és leléptek. Ők voltak a félszívűek, kik csak egy dátumig szolgálták Jehovát. És ez mit bizonyít? Hogy a szervezet nem tökéletes, mivel tökéletlen emberekből áll? Vagy azt, hogy azért nem élvezi Isten áldását, mivel tökéletlen emberekből áll és a benne lévők néha tévednek?"


Őszintén érdekelne ,hogy hol az a rész a Bibliában ,amikor akár Jézus akár a tanítványai ,bármilyen számolgatásba bocsátkoznak.

Meg az is érdekelne hogy a hű és értelmes rabszolga milyen figyelmeztetéseket tett annak érdekében hogy senki ne ringassa magát hiú ábrándokba.

Mert Jézus figyelmeztette a tanítványait. Vajon a hű és értelmes rabszolga is így tett?

2012. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 anonim ***** válasza:
0%

"Igaz e az hogy a gyülekezetekben beszokták jelenteni hogy x.y. már nem Jehova tanúja többé?"


Ez nem logikus? És tán Írásellenes?


"Őszintén érdekelne ,hogy hol az a rész a Bibliában ,amikor akár Jézus akár a tanítványai ,bármilyen számolgatásba bocsátkoznak."


A Biblia NEM FELTÉTLENÜL RÉSZLETEZI a hibákat, tökéletlenségeket, gyarlóságokat. Egyszerűen nem erre van kitalálva, nem az emberi hibák millióféleségének a tárháza. Mellesleg nem szabad elfelejteni, hogy a bibliaírók megfogalmazása alapján, az első századi tanítványok azt feltételezhették, hogy Jézus második jelenléte a küszöbön van, és akik ideig-óráig gondolkoztak, gyorsan elveszthették a türelmüket a várakozásban és kiábrándulttá válhattak. Nem is beszélve arról, hogy a Görög Íratok nem ok nélkül figyelmezteti a tanítványokat arra, hogy "nem az ti dolgotok megismerni az időket..."


Jézus apostolai élénken érdeklődtek Isten időterve iránt, amikor megkérdezték Jézust: "Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének (a dolgok rendszere befejezésének, NW)?" (Máté 24:3). Ma sok ember hasonlóan kíváncsi a jövőre. Természetes, ha valakit élénken érdekelnek az ilyen fontos bibliai próféciák és a beteljesedésüknek az ideje. Bölcs dolog azonban elfogadni és tisztelni Isten nézőpontját e kérdésben.


Fián keresztül Jehova feltárta akaratát, s nyíltan válaszolt erre a kérdésre. Röviddel azelőtt, hogy felment az égbe, Jézust újra megkérdezték tanítványai arról az időpontról, amikor Isten ígéretei beteljesednek. Jézus így válaszolt: "Nem a ti dolgotok megismerni az időket vagy az időszakokat, melyeket az Atya saját hatáskörébe helyezett" (Cselekedetek 1:7, NW ). Egy korábbi alkalommal Jézus ezt mondta a tanítványainak: "Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül" (Máté 24:36).


"Meg az is érdekelne hogy a hű és értelmes rabszolga milyen figyelmeztetéseket tett annak érdekében hogy senki ne ringassa magát hiú ábrándokba."


Olvass utána, de a manipulatívan, szándékosan lejárató szándékkal összeollózott blogokról részleteket, hanem egy-egy cikket (TÉMÁT!) teljességében! Nagyon nem mindegy.


"Mert Jézus figyelmeztette a tanítványait. Vajon a hű és értelmes rabszolga is így tett?"


Jézusnak sokkal nagyobb volt a tudása és a bölcsessége, mint bármely emberé - nem véletlen, hogy Ő ma is az egyház feje! Ennek ellenére a Vezető Testület minden veszélyre figyelmeztet, amiről tudomása van. Pl. kezdettől fogva számtalanszor figyelmeztették és figyelmeztetik is a híveket, hogy Jehova Tanúi közül senki sem hasonlítható a manapság oly népszerű "karizmatikusok" közé, akik gyakran valóságos személyi kultuszt építenek ki maguknak. Nem ihletett próféták, és nem is tévedhetetlenek. A bibliaértelmezéseikhez alapos és gondos tanulmányozás által, a szent szellem segítségével jutottak. De ugye nem akarod azt állítani, hogy az a tökéletlen ember, akit a szent szellem segít, az ettől tökéletessé, hibátlanná válik???! Akkor milyen jogon és alapon kéritek számon rajtuk a "tévedhetetlen" vezetést??? Nézzetek előszőr jó mélyen magatokba!

2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!