Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ki a hű és...

Jehova Tanúi! Ki a hű és értelmes szolga, az összes "felkent" személy, vagy pedig a Vezető Testületetek?

Figyelt kérdés

1990-ben még ezt tanította az Őrtorony:


„Isten háznépének szellemtől felkent tagjai együttesen alkotják a hű és értelmes rabszolgát, sáfárt vagy házvezetőt. [...] Majd néhány nappal a halála előtt Jézus egy olyan emberhez hasonlította magát, aki, midőn elutazni készült, összehívta rabszolgáit és rájuk bízta javait."

Őrtorony 1990. március 15. 10.-11. oldal


Tudtátok, hogy a Vezető Testületetek nemrég kapott "új világosságot", és már azt állítják, hogy ők a hű és értelmes szolgák? Ti ezt beveszitek (vagy be fogjátok venni, ha nyilvánosságra hozzák ezt)? Honnan veszik ezeket az önmagukat felmagasztaló és másokat megalázó kijelentéseket? Nem gondoljátok, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik?



#Jehova tanúi #világosság #vezető testület #hű és értelmes rabszolga
2012. okt. 9. 21:16
 61/101 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Én viszont hozzátettem, hogy ez önmagában semmitmondó érv, hiszen nem emberi "igazságokban" kell gondolkozni, hiszen az egyetlen tekintély a Biblia szava lehet, akkor pedig az emberek (többek között a hitehagyottak) véleménye semmit sem számít!"


Mindig azok a hite hagyottak. Mert más nem is létezik az egész lakott Földön igaz? Csak és kizárólag a hitehagyottak. Csak hogy tudd nem vagyok tanú és nem is voltam az.

De igen is hogy itt emberekről van szó s az ő "igazságukról" mert vannak olyan tantételek amelyeket sem Jézus sem az apostolai nem hangsúlyoztak vagy egyáltalán nem is tanítottak. Így marad az emberi okoskodás.


"Ez éppolyan buta kérdés, mint az, amit a hetekben tett fel valaki, miszerint van-e arra bibliai parancs, hogy (csak) Jehovának kell szólítani Istent? Tény, hogy a bibliában többféle, számokban kifejezett kormeghatározás van. Ki tudták számolni Jézus megjelenését is a Messiás váró zsidók. De más próféciák is vannak, melyek felismerhető jelekben azonosítanak bizonyos korokat és dátumokat. Szerinted miért létezik a Bibliai kronológia, mely alapján az emberi faj korát is ki lehetett számolni (ez járt le 1975-ben)?"


Gyönyörű terelési kísérlet. Bedobsz egy új évszámot. Pedig nem is veséztük ki 1914-et. De itt most nem az emberi faj koráról van szó. Hanem egy próféciáról. Szóval ne akarj terelni!

A névről meg csak annyit hogy a Jahve kifejezés szerintem sokkal helytállóbb a jelenlegi kutatások szerint. Bár az tény hogy a magyarban a Jehova terjedt el.

Az meg egy másik tény hogy a mintaimában Atyának szólítja Jézus a teremtőt. S ezt tanítja a tanítványoknak is. Ettől függetlenül egy Biblia ismerettel rendelkező ember tisztában kell hogy legyen Isten nevével.


"És? Ez bizonyítja, hogy "nincs" egyetlen igaz, vagyis Isten előtt helyeselt állapotban lévő egyház a földön? Ha tele van a világ hamis pénzel, az azt bizonyítja, hogy nincs valódi?"


Igen úgy gondolom hogy jelenleg nincs olyan egyház a Földön amely mindenben megfelelne Istennek. Szerintem gyülekezetek vannak. Bár ezzel kapcsolatban "dezsavű" érzésem van. Nem beszéltünk mi már erről valahol?


"Ezt a kor liberális szelleme mondatja veled, s teljes ellentmondásban van a két megállapítás egymással, valamint a Bibliával. Tehát helyi, gyakran egymásnak ellentmondó és zavaros "szervezésre" bíznád Isten munkáját??? MINDENKÉPPEN szükség van EGY központi szervezésre, mely az egészet átlátja és irányítja!! Isten Királysága is ilyen, értsd: KIRÁLYSÁG! Vagyis mit jelent a királyság, mint államforma? Merőben különbözik a demokráciától."


Nem ezt nem a kor liberális szelleme mondatja velem. Szabadelvűség.

Jeremiás 17:10 Én, az ÚR vagyok a szívek vizsgálója, a lelkek megítélője, mindenkivel úgy bánok, ahogyan élete és tetteinek a gyümölcse szerint megérdemli.

Krisztus rabszolgája ismered ezt a kifejezést? Ábel ,Noé ,Ábrahám ,Mózes ,Jób ,József (akit eladtak Egyiptomba) Őket milyen központosított szervezet irányította?

A próféták nem e megmondták a népnek hogy mit tegyenek? De ha az nem volt a szívükben akkor mit ért az egész? József nagyon jó példa gyermekkorában került Egyiptomba tehát nem nagy tapasztalattal rendelkező ember volt. Aztán jobb sora lett gazdaság és fényűzés vette körül jómód. Sőt egy férjes asszony elakarta csábítani. De ő nagyon is jól tudta hogy az nem lenne tetsző dolog az Istennek. Hogyan tudott kitartani? Mert az erősen kétlem hogy egy központi szervezet útmutatással szolgált volna neki.

Isten munkáját? Ez érdekes biztosan te is ismered a történetet hogy Jézus halála után a tanítványok szétszéledtek. Akkor hol volt a központi szervezet? Ki volt az aki újra elindította a folyamatokat? Jézus volt!

Milyen központi szervezet gondoskodott arról hogy az Írásokat másolják és terjesszék? Arra volt egy központilag irányított szervezet hogy üldözzék és pusztítsák nem csak az írásokat de a keresztényeket is.

János 5:17 Jézus így szólt hozzájuk: "Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom."

Lukács 19:40 De ő így válaszolt: "Mondom nektek, ha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani."

Nekem valahogy az az érzésem hogy Isten képes véghez vinni az akaratát talán ezért is szokták úgy emlegetni hogy a Mindenható. A központi szervezetekkel az a baj hogy ahogyan nőnek úgy nő velük az adminisztráció és aztán a rengeteg papír miatt elveszhet a lényeg. De továbbra is fenntartom azt a véleményemet hogy Isten szava akkor is terjed ha nincs egy központi szervezet ami irányítani akarná ezt az egészet. Azért mert van aki ezt irányítsa az pedig nem más mint a gyülekezetek feje Jézus Krisztus. S nyugodtan hívhatják a gyülekezetek az ő nevét segítségül.

Olvasd csak!!!!!!!!!!!!!

(1Korintusz 1:2) az Isten Korintuszban levő gyülekezetének — nektek, akik meg lettetek szentelve Krisztus Jézussal egységben, és akiket elhívtak, hogy szentek legyenek —, mindazokkal együtt, akik a mi Urunk, Jézus Krisztus nevét hívják segítségül minden helyen, aki az ő Uruk is, és a miénk is:


"Mire is? Arra, ami nincs??"


Arra van e példa hogy tévedésüket elismerték és bocsánatot kértek?


"Mert ki tévedhetetlen a tanításban? Azt azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy rengeteg hamis tantól kellett megszabadulni a tanúknak. Nem egycsapásra történt."


Igaz a fejlődéshez idő kell.


"Nem tévedtem, az akkor, mikor írták, biztos igaz volt, de szerintem, hogy most is. Viszont ténylegesen nincs jelentősége, mert ugye "nincs zsidó és nincs görög"..."


Ja hogy ez egy régebbi információ. Feltételeztem hogy aktuális infókat osztasz meg. Szerintem a 9 emberből jó ha egy van amelyik nem amerikai.

2012. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
87%

Végig olvastam minden hozzászólást. Berta, köszönöm a gondolataod. :o) Mellesleg a tanúk tényleg fénylenek, mint a nap. MInden szófordulatról fel lehet őket ismerni. :o) Ez gondolom azért van így, mert így harmónikus, egységes, és világméretű..... vagy azért, mert nagyon kell az őrtorony nyelvezete. Mert egy lojlis tanú vajon hagyatkozna a maga gondolataira? Bizonyára nem. Mert egy hűséges Jehova tanúja tudja, hogy ezzel megfájdítaná a szerető Isten, Jehova szívét. Legyünk azért egységesek mind az őrtorony bemásolásában, mind a felsőbbrendűségünk tudatában, és bízzunk Jehova ki nem érdemelt kedvességében, hogy elnézi nekünk határtalan egónk megnyilvánulását.


Részlet az: Ismeret, amely örökké a szervezetben tart című könyv 798 oldal, 3-as bekezdés. :o)))))

2013. jún. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
87%
el olvastam a cikket. Nagyon súlyos..... benyelik a tanúk vajon csont nélkül? félelmetes.... és még a pápára mondják, hogy be ült Isten székébe...Atyám! Csak akkor bocsáss meg nekik, ha tényleg nem tudják mit tesznek!
2013. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:

Mert ki tévedhetetlen a tanításban? Azt azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy rengeteg hamis tantól kellett megszabadulni a tanúknak. Nem egycsapásra történt.


.....................

Több csapásra sem tudtak. Mndtak valamit, majd mást. Aztán megint az első, és újra a második...és így tovább napjainkig.

HOgy ki tévedhetetlen? Isten. NÁla még csak árnyéka sincs a változásnak, nem hogy a saját tanításának a meghazudtolása. :o)

A hű és értelmes rabszolga nem ihletett, de mégis jobban tud mindent mindenki másnál. Nem tévedhetetlen,

de elvárja a feltétlen engedelmességet.

A legtöbb érve erre az, hogy azért higgyünk neki, mert ő mondja. Annak ellenére, hogy butaságokat beszél.

Nekem hinne bárki is bármiben, csak azért, mert én mondom? És magamról is én állítom, hogy én vagyok az ász.

HIggyetek, annak ellenére, hogy hamis próféta vagyok, hogy bebizonyosodtt, hogy változgattatom a tanokat, hogy beültem Isten székébe? Na és? higgyetek!! HOgy hogy miért? Mert én mondom, és nálam van az igazság.

Kb ennyi az érve a társulatnak...

2013. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
59%

"Több csapásra sem tudtak. Mndtak valamit, majd mást. Aztán megint az első, és újra a második...és így tovább napjainkig."


Ha mindent egycsapásra kijavítottunk volna, amit a Biblia hamis barátai 2000 év alatt beszennyeztek, akkor valószínűleg tökéletesnek kellett volna lennünk. Nagyon is visszataszító ezt számon kérni azoknak, akik azóta sem tették meg a hamis tanaik elhagyását. Igen, volt olyan, amikor visszatértünk az eredeti helyes értelmezéshez, mert közben kiderült, hogy félreértettünk dolgokat. De ezeket is részletesen elemeztük a kiadványainkban, nem titkoltunk el semmit.


"A hű és értelmes rabszolga nem ihletett, de mégis jobban tud mindent mindenki másnál. Nem tévedhetetlen,

de elvárja a feltétlen engedelmességet."


Nem tud mindent jobban, másrészt a vezetésnek való, alázatból fakadó engedelmesség nem a tévedhetetlenségnek szól, hanem Isten elrendezésének, de FELTÉTLEN engedelmességgel CSAKIS Istennek tartozunk! Akik lázadnak, vagy lázítanak, szektás módszereket alkalmaznak, azoknak erre akkor sincsen mentségük, ha netán éppen igazuk is lenne!!! Aki a javaslatát a megfelelő szellemben teszi, az bármikor kinyilváníthatja a Tanúknál.


"HIggyetek, annak ellenére, hogy hamis próféta vagyok"


Te lehet, hogy az vagy, de a Tanúk NEM! Ha legalább tudnád, hogy mit jelent a bibliában a "hamis prófétaság"... Persze, tudom én, sokkal könnyebb kígyót-békét kiabálni a másikra, mint utánajárni és meggyőződni az igazságról.

2013. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:

Akik lázadnak, vagy lázítanak, szektás módszereket alkalmaznak, azoknak erre akkor sincsen mentségük, ha netán éppen igazuk is lenne!!!

...............

Értem. Akkor tegye azt, amit a társulat elvár, akkor is, ha olyat vár el, ami teljesen Istennel ellentétes. Vagyis inkább embereknek akarjon megfelelni, mint Istennek. Nem rossz...

2013. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:

Te lehet, hogy az vagy, de a Tanúk NEM! Ha legalább tudnád, hogy mit jelent a bibliában a "hamis prófétaság"... Persze, tudom én, sokkal könnyebb kígyót-békét kiabálni a másikra, mint utánajárni és meggyőződni az igazságról.

....................


"Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott; ne higgyétek.

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek,

annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is." (Máté 24,23-24)


Hamis próféta jele: Jézus azt mondta, hogy „gyümölcséről lehet megismerni a fát” (Máté 12:33)


1) Mit mond a tanító Jézusról? A Máté 16:15–16-ban Jézus felteszi a kérdést, hogy „ti kinek mondotok engem?” Péter válasza: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia”. A 2 János 9-ben azt olvassuk, hogy „aki túllép ezen, és nem marad meg a Krisztus tanításában, abban nincs benne Isten; aki megmarad a tanításban, abban benne van az Atya is, meg a Fiú is.” Más szóval Jézus Krisztus és az üdvösség műve a legfontosabb; akik tagadják, hogy Jézus egyenlő az Atyával, akik leértékelik Jézus áldozati halálát, vagy akik elvetik Jézus emberi mivoltát. Az 1 János 2:22-ben ezt olvassuk: „Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.” (Krisztus aki Mihállyal egyenlő?Nem elég az áldozati halála, még kell egy csomó más is a tanúk szerint.)


2) Az evangéliumot hirdeti-e az adott tanító? Szentírásbeli meghatározása szerint az evangélium a Jézus halálával, temetésével és feltámadásával kapcsolatos örömhír (1 Korinthus 15:1–4). (A tanúknak csak a királyságon, és armageddonon van a hangsúly)


5.Móz 18,20-22

20. De az a próféta, a ki olyat mer szólani az én nevemben, a mit én nem parancsoltam néki szólani, és a ki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta.

21. Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképen ismerhetjük meg az ígét, a melyet nem mondott az Úr?

22. Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!


A tanúk éveken át hasmisan prófétáltak, és állandóan mosakodtak, és mentegették magukat.


Szerinted?

2013. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:
59%

"akik tagadják, hogy Jézus egyenlő az Atyával"


Ha ezt bebizonyítod a bibliából, DE CSAK olyan versekkel, melyek nem vita tárgyai az miatt, mert többféleképpen lehet fordítani és értelmezni, akkor elhiszem hogy Jézus "egyenlő" az Atyjával, de addig maradok a bibliai verziónál!

Ebben segítséget adok neked:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ugye egyetértesz abban, hogy itt Jézus "Egyedüli igaz Istennek" nevezte a Mindenható Istent, vagyis az Atyát. Ha valakit, valamilyen tulajdonságában "egyedülinek" nevezel, lehetsz-e vele "egyenlő"???


Kedves 68-as! Csak hogy tudd, mit jelent a "hamis prófétálás":


Jehova Tanúi Jézus második eljövetelének buzgó várásában olyan dátumokat említettek, amelyek végül téveseknek bizonyultak. Ezért némelyek hamis prófétáknak nevezték őket. Ám ők egyik esetben sem ’Jehova nevében’ tették bejelentéseiket azt feltételezve, hogy azok egyenesen Tőle származnak. Soha nem mondták: ’Ezek Jehova szavai.’ Az Őrtorony, Jehova Tanúi hivatalos folyóirata kijelentette: „Mi nem rendelkezünk a prófétálás adományával” (1883. január, 425. oldal [angolban]). „Nem tartjuk vagy tekintjük úgy írásainkat sem, mintha azok tévedhetetlenek lennének” (1896. december 15., 306. oldal [angolban]).


Az Őrtorony kinyilvánította azt is, hogy bár némelyek rendelkeznek Jehova szellemével, ez „nem jelenti azt, hogy akik Jehova tanúiként szolgálnak, azok ihletettek lennének. Nem jelenti azt, hogy Az Őrtorony-ban megjelent írások ihletettek, tévedhetetlenek és mentesek a hibáktól” (1947. május 15., 157. oldal [angolban]). „Az Őrtorony nem tartja magát ihletettnek sem kifejezéseiben, sem tanításában” (1950. augusztus 15., 263. oldal). „A testvérek, akik ezeket a kiadványokat készítik, nem tévedhetetlenek. Írásaik nem ihletettek abban az értelemben, ahogy Pálé és más bibliaíróké azok voltak (2Tim 3:16). Ezért aztán a növekvő ismeretek fényében szükségessé válhat egyes nézetek kiigazítása (Péld 4:18)” (1981. február 15., 19. oldal [angolban]).

2013. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:

(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


...................

Nem ismeretet kell szerezni, hanem meg kell ismerni. Személyesen. Ha valakivel sosem találkozunk, csak gyüjtögetjük az ismeretet, akkor nem lesz tapasztalásunk róla. Az út mindenki előtt nyitott. Krisztus teljes egészében megmutatta, kinyilvánította az Atyát, ő nem más, mint az Atya szíve. Krisztus az út, az igazság, és az élet. Hiába lesz remek lexikális tudásod a bibliából, és hiába sorolod fel az összes biblia verset, Krisztus azt üzeni: János:39.

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

40.

És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!

2013. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!