Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ki a hű és...

Jehova Tanúi! Ki a hű és értelmes szolga, az összes "felkent" személy, vagy pedig a Vezető Testületetek?

Figyelt kérdés

1990-ben még ezt tanította az Őrtorony:


„Isten háznépének szellemtől felkent tagjai együttesen alkotják a hű és értelmes rabszolgát, sáfárt vagy házvezetőt. [...] Majd néhány nappal a halála előtt Jézus egy olyan emberhez hasonlította magát, aki, midőn elutazni készült, összehívta rabszolgáit és rájuk bízta javait."

Őrtorony 1990. március 15. 10.-11. oldal


Tudtátok, hogy a Vezető Testületetek nemrég kapott "új világosságot", és már azt állítják, hogy ők a hű és értelmes szolgák? Ti ezt beveszitek (vagy be fogjátok venni, ha nyilvánosságra hozzák ezt)? Honnan veszik ezeket az önmagukat felmagasztaló és másokat megalázó kijelentéseket? Nem gondoljátok, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik?



#Jehova tanúi #világosság #vezető testület #hű és értelmes rabszolga
2012. okt. 9. 21:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 anonim ***** válasza:
92%

Akkor 1975-ben is cserben hagyták a tanúkat, és most sem tesznek másképp.

Akkor kicsit legyengült a VT mert igazságosan hagyták el a tanúk őket, a megkérdőjelezhetetleneket.

De az új világosság után megint bevonzottak több millió embert.

Mára annyi erőt kapott a vt, és a hátterében lévő,???(hatalom),hogy már igazán azt sem bánná, ha e mostani új világosság miatt, a sok csalódott ember elhagyná a tábort.

De a bukta ott lesz, hogy magukban nem érnek semmit, mert az erőt a sok tanútól szívták(szívják) le. Sokan elfogják hagyni őket, pont úgy, mint 1975_ben.

Azok a tanúk ,akik gyengék, bent maradnak, a maradék pénzüket kifacsarják belőlük, aztán ők is mehetnek.

2012. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/101 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor 1975-ben is cserben hagyták a tanúkat"


Nem veszed észre, hogy csak vádaskodsz? Vagy ez a szándékod? Ez vagy te ezek szerint?

2012. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 3o%


Nagyon elvakult vagy. Vagy te megvársz még egy újabb világosságot?

2012. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/101 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem arra illik inkább az "elvakult" jelző, aki felületes ismerettel vádaskodik és nem tud hiteles bibliai válaszokkal érvelni, mert az ismerete kevés. Ezen tudsz javítani, de ehhez őszinte és alapos kutatás kell, nem hablaty.
2012. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 anonim ***** válasza:
68%

Te meg egy kissé beképzelt vagy.

Félrevezeted az embereket a felszínes Isten ismereted miatt.

Te azt hiszed, hogy mindent tudsz, de nem tudsz semmit.

Unalmas már a vitatkozásod, az örökös kibúvásod az igazság elöl. A te istened a mai gonosz világ ura, aki magához vonzza azokat akik gyengék. Ezt nem akarod felismerni, ezért vitázol még akkor is ha a szemed előtt zajlanak is a dolgok.

Talán neked fizetnek azért, hogy lökd a füllentéseidet?

De tudod mit,ne reklámozzátok magatokat, és akkor nem kell vitatkozni.

2012. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/101 anonim válasza:
90%

Azt hiszem, pontosabban tudom a Bibliából, hogy az utolsó ítéletkor nem azt fogják megkérdezni az embertől, hogy JT volt-e vagy református esetleg katolikus,azt, hogy elfogadtad-e Krisztust szívből (és nem csak a száddal) személyes megváltódnak? Vallod-e, hogy a te bűneidért is szenvedett és Ő menthet meg a kárhozattól? (Persze nem egyenes idézet, de a Szentírás alapján ez lesz a lényege, hogy benne vagyunk-e a Krisztusba vetett hitünk miatt írva az élet könyvébe)

Teljesen mindegy, hogy egy vezető testület tagja volt-e az ember vagy sem. A kérdés ugyanaz lesz.


Itt mi hiába ítéljük meg egymást, mert ez nem a mi feladatunk, hanem az Istené. Csak az Övé!

De azért jó lenne erre felnyitni mindenkinek a szemét.

2012. nov. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


30. válaszoló!


"Ez nem logikus? És tán Írásellenes?"


Nem a kérdésre válaszoltál! De igen logikus. Nem! Nem írás ellenes.


Idézem neked azt amit Berta írt: " Lehet magyarázgatni a véneknek való besúgásokat, de a Biblia tanácsa egyértelmű: először négyszemközt kellene meginteni a "bűnelkövetőt", aztán két vagy három testvér jelenlétében, és csak e két próbálkozás sikertelensége után kell a gyülekezet elé vinni."


Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani hogy volt e már olyan hogy valakit az egész gyülekezet előtt nyilvánosan megfeddtek?

Erre akartam utalni.


"A Biblia NEM FELTÉTLENÜL RÉSZLETEZI a hibákat, tökéletlenségeket, gyarlóságokat."


Tegyük egyértelművé a dolgot hogy mire is akarok én utalni. Nem mások hanem én mit akarok. Választ szeretnék kapni.

"Őszintén érdekelne ,hogy hol az a rész a Bibliában ,amikor akár Jézus akár a tanítványai ,bármilyen számolgatásba bocsátkoznak."

1914-re gondoltam.


"...Görög Íratok nem ok nélkül figyelmezteti a tanítványokat arra, hogy "nem az ti dolgotok megismerni az időket..."


Ezt maga Jézus mondja a tanítványainak. Akkor miért van az hogy van aki még is elkezd számolgatni? S ezt nem csak megemlíti hanem a TANÍTVÁNY KÉPZÉSBE is "beépíti". Miért? Hiszen akkor is és most is azt volt/van hogy közel az idő.


"Ma sok ember hasonlóan kíváncsi a jövőre. Természetes, ha valakit élénken érdekelnek az ilyen fontos bibliai próféciák és a beteljesedésüknek az ideje. Bölcs dolog azonban elfogadni és tisztelni Isten nézőpontját e kérdésben."


Tudom hogy sokan vitatják 1914-et s nem csak a volt tanúk. Hanem olyan emberek is akik soha nem voltak tanúk. Vannak olyan emberek akiket pont ez miatt az évszám vitatás miatt közösítettek ki.

Akkor most én is megkérdezem. - "És tán Írásellenes?"

(az hogy vitatják.)


"Olvass utána, de a manipulatívan, szándékosan lejárató szándékkal összeollózott blogokról részleteket, hanem egy-egy cikket (TÉMÁT!) teljességében! Nagyon nem mindegy."


Adsz kiinduló pontot?


"Nem ihletett próféták, és nem is tévedhetetlenek. A bibliaértelmezéseikhez alapos és gondos tanulmányozás által, a szent szellem segítségével jutottak. De ugye nem akarod azt állítani, hogy az a tökéletlen ember, akit a szent szellem segít, az ettől tökéletessé, hibátlanná válik???! Akkor milyen jogon és alapon kéritek számon rajtuk a "tévedhetetlen" vezetést???"


Olyan alapon hogy ha ez mind igaz akkor miért közösítenek ki embereket azért ha vitatnak egy tantételt s nem fogadják el úgy ahogyan azt a Vezető Testület kiadta.

Te magad írod hogy nem ihletett ha nem az akkor milyen jogon adhatja utasításba azt hogy aki nem fogadja el a tanítást azt ki kell közösíteni? Tényleg érdekel. Nem provokálni akarok.

2012. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 anonim ***** válasza:
78%

@ Vankó (28.):


1. Nézz körül néhány keresztény felekezetben. (baptista, pünkösdi, Golgota stb.)


2. Lehet, hogy a háborús konfliktusok a legszemléletesebb példái a testvéri szeretetnek; de momentán ez pusztán elmélet, mivel nincs alkalmatok ezt a gyakorlatban bizonyítani; így hát a kívülállóknak nincs is mit látni a Tanúkon.


Én arra lennék kíváncsi, hogy itt és most miben nyilvánul meg az a "híres" szeretet, ami szerintetek csak a Tanúk között van, mások között pedig nincs meg. Tehát ami most látható a kívülállók számára.

Jézus azt mondta, hogy a világ arról ismeri meg a tanítványokat, hogy egymást szeretik. Jelen időben, kijelentő módban, és a gyakorlatban; nem múlt vagy jövő időben, nem feltételes módban, és nem elméletben.


3. A kérdésem Lászlóhoz szólt, nem hozzád; tehát nincs jogod felháborodni, és számonkérni az igeversek hiányát. Majd ha ő visszajelez, hogy nem ismeri ezeket, de szeretné, akkor bemásolom.


4. Nem szokásom sem rágalmazni, sem hazudozni.


5. Ha szerinted valótlant állítottam, akkor akár pontosan is leírhattad volna, hogy mit és mennyiben.

Nem mellesleg: egyáltalán nem kötelező a válaszaimmal foglalkoznod, pláne azokkal, amik nem is neked szólnak.


6. A napokban volt egy új kérdés erről a témáról, ŐT-kiadványos idézetekkel. Keresd meg, és olvasd el, ha nem tudod, mit mondott pontosan a szervezet.


7. Soha nem hittem < egy mindenféle valláshoz tartózó, azok vallásos tanaihoz hűséges "igaz hitűekben" > ; így soha nem mondtam / írtam ilyesmit, úgyhogy valamit nagyon benéztél, vagy csak most rosszul írtad le.

És még te kifogásolod, hogy én fogalmazok pontatlanul...


Mindenesetre a kérdésedre ettől függetlenül egyszerű a válasz: Mindannyian tévedhetünk, és ezeket akár tovább is adhatjuk másoknak. Nincs tökéletes, makulátlan, feddhetetlen ember, aki minden kérdésben járatos és tévedhetetlen. És igen, szabad nekik / nekünk tévedni, és később kiigazítani a hibákat.


Mivel tudom, hova akarsz ezzel kilyukadni, máris leírom: a hatalmas különbség az, hogy mi, egyszerű hívők ha tévedünk is, az NEM hat ki többmillió ember életére, mint az ŐT esetében; tehát nagyságrendileg hatalmas különbség van az esetlegesen okozott kárt illetően. Remélem, nem kell részletezni a különféle hatásokat... Más a felelősség, más a számonkérés, és más az ítélet egy "mezei hívő" és egy vezető (vagy magát annak tartó) személy vagy társaság esetében. Én például, aki kb. az ezredik senki vagyok, legfeljebb párszáz ember életére lehetek hatással, de akkor is csak egy-egy részletben. Az ŐT jelenleg ~ 7,6 millió tag _szinte teljes_ életét befolyásolja.

2012. nov. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/101 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 36-s válaszoló!


"Azt hiszem, pontosabban tudom a Bibliából, hogy az utolsó ítéletkor nem azt fogják megkérdezni az embertől, hogy JT volt-e vagy református esetleg katolikus,azt, hogy elfogadtad-e Krisztust szívből (és nem csak a száddal) személyes megváltódnak?"


Már az "utolsó ítéletet" sem úgy értelmezed, ahogy az a bibliában van. Ezen kívül, azt is számon fogja kérni Isten, hogy "cselekedted"-e az Ő akaratát? Vajon melyik katolikus, református, vagy magát kereszténynek valló ember cselekszi azt, ami parancsba van adva a keresztény tanítványoknak és olyan természetesnek kellene lennie, mint az újszülöttnek az első légvétel?!


Kedves Vidiripi!


Idézted Bertát: "Lehet magyarázgatni a véneknek való besúgásokat, de a Biblia tanácsa egyértelmű: először négyszemközt kellene meginteni a "bűnelkövetőt", aztán két vagy három testvér jelenlétében, és csak e két próbálkozás sikertelensége után kell a gyülekezet elé vinni.""


Berta már sokszor adta tanújelét annak, hogy nagyon felületes információja van rólunk - annak ellenére, hogy másoknak már többször állította magáról, hogy jól ismer minket. De ez őt nem hatja meg, és folyamatosan támad engem (és másokat) a stílusomért, mely nagyrészt azon "bűnömből" áll, hogy egyáltalán merem őt számon kérni!

Most is alaptalan a véleménye velünk kapcsolatban. Amikor a vének súlyos helytelenségről szereznek tudomást, felkeresik az érintett személyt, hogy megadják neki a szükséges segítséget és helyreigazítást. A vének felelőssége, hogy ítélkezzenek az ilyenek felett, akik a keresztény gyülekezeten belül vannak. Mialatt állandóan éberen figyelik a gyülekezet szellemi állapotát, segítenek bárkinek, és intenek bárkit, aki nem bölcs vagy helytelen lépést tesz (1Korinthus 5:12, 13; 2Timótheus 4:2; 1Péter 5:1, 2).


Ez a gyakorlat!


Undorító az a beszólása is, hogy "véneknek való besúgás"!

"Aki napvilágra hoz egy dolgot, az az emberek ellenségévé válik" - mondják némelyek Nyugat-Afrikában. Éppen ez történt Oluval, amikor azzal vádolta bátyját, hogy vérfertőzést követett el húgával. "Hazudsz!" - ordította a bátyja. Majd durván megütötte Olut, kikergette a szülői házból, és elégette Olu összes ruháját. A falubeliek a bátyja pártját fogták. Mivel már senki sem fogadta szívesen Olut a faluban, el kellett mennie. Csak akkor jöttek rá az emberek, hogy Olu igazat mondott, miután a lányon észrevették, hogy terhes. A bátyja bevallotta tettét, és Olu visszanyerte jó hírnevét. A dolgok egész máshogy is alakulhattak volna. Olut meg is ölhették volna.


""Őszintén érdekelne ,hogy hol az a rész a Bibliában ,amikor akár Jézus akár a tanítványai ,bármilyen számolgatásba bocsátkoznak."

1914-re gondoltam."


A kérdés rossz. "Mindennek meghatározott ideje van".


"Ezt maga Jézus mondja a tanítványainak. Akkor miért van az hogy van aki még is elkezd számolgatni? S ezt nem csak megemlíti hanem a TANÍTVÁNY KÉPZÉSBE is "beépíti". Miért? Hiszen akkor is és most is azt volt/van hogy közel az idő."


Vannak események a bibliában (még ha előfordul is, hogy annak az igazi jelentőségét csak később értik meg), melyek kiszámolhatók voltak a múltban is. A Messiás megjelenését is tudhatták azok, akiket érdekelt. Mégis sokan TELJESEN MÁST VÁRTAK, mint ami valóban jött. Akik kiigazították a tévedéseiket, azok csatlakozhattak Jézushoz!

Ez nem azt jelenti, hogy az véget megtudhatjuk. De vajon akik a Tanúk hibájáért kritizálnak, ők maguk tévedhetetlenek hit dolgában???


"Vannak olyan emberek akiket pont ez miatt az évszám vitatás miatt közösítettek ki."


Amennyiben hitehagyottaktól származó az infód, semmi értelme a kérdésednek.


"Adsz kiinduló pontot?"


Nem tudom mi érdekel, de ha érdekel egy konkrét téma, nagyon szívesen!


"Te magad írod hogy nem ihletett ha nem az akkor milyen jogon adhatja utasításba azt hogy aki nem fogadja el a tanítást azt ki kell közösíteni? Tényleg érdekel. Nem provokálni akarok."


Mert vannak alapigazságok, melyek elutasítása a hit megtagadását jelenti.

2012. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/101 anonim ***** válasza:
0%

"1. Nézz körül néhány keresztény felekezetben. (baptista, pünkösdi, Golgota stb.)"


Ezek mind istenkáromló tanokat tanítanak, melyeknek meg is vannak a rossz gyümölcseik.


"2. Lehet, hogy a háborús konfliktusok a legszemléletesebb példái a testvéri szeretetnek; de momentán ez pusztán elmélet, mivel nincs alkalmatok ezt a gyakorlatban bizonyítani; így hát a kívülállóknak nincs is mit látni a Tanúkon."


Nagyon tévedsz! "Momentán" is, de szinte mindig van valahol (polgár)háborús konfliktus, melyben folyamatosan bizonyítaniuk kell a testvéreknek a semlegességüket. Tudod, én nem csak a magyar nemzetben gondolkozom, hanem kicsit szélesebb látókörben tájékozódom, ha nem baj. De ma, kis hazánkban is adódnak rendszeresen olyan helyzetek, amikben ki kell állni.


"Én arra lennék kíváncsi, hogy itt és most miben nyilvánul meg az a "híres" szeretet, ami szerintetek csak a Tanúk között van, mások között pedig nincs meg. Tehát ami most látható a kívülállók számára."


Az itt és most élők is szerves részei a nemzetközi testvériségnek, mely bizonyítottan nem csak addig tart, míg a nagy vezérek is úgy gondolják. Ugyanazt tanuljuk, amit az egész világon minden Tanú, a Bibliai igazságot, ami azt eredményezi, hogy egy erős, egységes és szerető közösség legyen a magyar Tanúk csoportja is. Amint mondtam, aki nem látja, nem is akarja látni. A te felelősséged, hogy megismered-e a valóságot.


"Jézus azt mondta, hogy a világ arról ismeri meg a tanítványokat, hogy egymást szeretik. Jelen időben, kijelentő módban, és a gyakorlatban; nem múlt vagy jövő időben, nem feltételes módban, és nem elméletben."


Igen + ezen "tanítványok" akkor és most egy egységes, világméretű, látható és felismerhető csoportot alkotnak.


A 4-s pontoddal kapcsolatban, az, hogy te mit hiszel magadról a te szuverén jogod, ellenben, hogy mi az igazság, az egy másik kérdés!


"7. Soha nem hittem < egy mindenféle valláshoz tartózó, azok vallásos tanaihoz hűséges "igaz hitűekben" > ; így soha nem mondtam / írtam ilyesmit, úgyhogy valamit nagyon benéztél"


Aha! Az sem kevésbé illogikus, ha azt feltételezzük, hogy a különböző felfogású egyházakban (vagy azokon kívül, szervezett csoport nélkül) élhetnek "egységesen" gondolkozó, vagy a bibliával egységben gondolkozó, a Biblia minden erre vonatkozó feltételének megfelelő emberek, akiket Isten elfogad. Ez a gyakorlatban kizárt. Mert ugyanis ha ezek egységesen gondolkoznának, és nem feltétlenül a saját egyházukhoz hűek (ha van nekik), akkor miért nem tartoznak egy felismerhető közös csoportba? Nem erről szól a Szentírás? Nem a biblia intelmével ellentétes ott, kívül maradni, vagy olyanok között, kikkel nem értek egyet??? A Biblia nem erről szól. Egy másik válaszomban részleteztem a kérdést.


"Mivel tudom, hova akarsz ezzel kilyukadni, máris leírom: a hatalmas különbség az, hogy mi, egyszerű hívők ha tévedünk is, az NEM hat ki többmillió ember életére, mint az ŐT esetében; tehát nagyságrendileg hatalmas különbség van az esetlegesen okozott kárt illetően."


Ha már itt tartunk, kénytelen vagyok felhívni a becses figyelmedet arra, hogy a Tanúk hittételei miatt SENKINEK sem kellett meghalnia! Ha tetszik, ha nem, ki mondom: RÁGALMAZOL! Tisztában vagyok vele, hogy mivel akarsz megetetni, de nem fog összejönni. Több, mint 100.000 orvos világszerte, és a gyakorlat mond ellent neked.

Szerintem ne prédikálj "nagyságrendekről", mikor a hamis keresztény tanok miatt sok-sok millió ember került vágóhídra összességében (ezen tanokat vallod te is!) - és az elmúlt években is kivették Sátán munkájából a részüket. Ennyit a ti tévedéseitekről. Már leírtad, hogy te még a Krisztusi semlegességet sem tartod elfogadhatónak, mert szerinted ez is a mi sarunk. Ezzel a szellemiséggel vajon hány embernek ártasz? Ha csak egy ember élete szárad ez miatt a lelkeden, az is halálos bűn.

2012. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!