Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan fiú/férfi, aki...

Van itt olyan fiú/férfi, aki a házasságig szeretne várni a szexszel?

Figyelt kérdés

Csupa kíváncsiságból kérdezem, mert a férfiaknál általában nehezebb kibírni ezt a vágyat :D, de saját véleményem szerint ez nincs nemhez kötve.


Személy szerint én lány vagyok, hasonló felfogással, mint amire a kérdésem vonatkozik, és kíváncsi vagyok, hogy a mai világban vannak-e ilyen fiúk?

A barátnőtök (ha van) akkor ő is szintén így gondolkodik, vagy a lányok általában hogy fogadják ezt?


Kort is írjatok, kérlek :)

Köszönöm!



2012. okt. 20. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
77%

Üdv!

Párommal mi így gondoljuk, várunk a szexszel a házasságig.

22/F

2012. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

Hát, igen, Isten biztosan nem akarta, hogy tönkre menjen a házasság, csak... nem tudom. :S Lehet, hogy nem voltak túl erősek az emberek ahhoz, hogy helyrehozzák.


Kedves 22/F, örülök neki, hogy így gondoljátok a párotokkal, főleg Te, mert szerintem egy fiúnak ez nehezebb :)

2012. okt. 21. 21:40
 13/75 anonim ***** válasza:
15%

13-asnak van igaza.

Ismerek néhány ilyen fiút, 23-24 évesek.


Egyébként ebben az egészben az a poén, hogy soha senki nem tudott erre valami normális érvet mondani, pedig egy halom embert megkérdeztem már. Eddig kizárólag a "csak" különböző köntöseivel találkoztam érvként. Mégis, mi változik meg, ha valaki aláírja azt a darab papírt? Tényleg ennyiből állna az egész?

2012. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
80%
Heló. Én is. Vallás miatt. 18/f
2012. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Kedves 14.!


"Egyébként ebben az egészben az a poén, hogy soha senki nem tudott erre valami normális érvet mondani, pedig egy halom embert megkérdeztem már."


Először is: aki vallásos, annak a házasság nem csak egy papír, sajnálom, ha Neked csak ennyit ér. Senki nem tudott még a házasság előtti tisztaság mellett érvet mondani? Hát akkor majd mondok én! Tudod, először is, ez a kapcsolatnak is egy jó próbatétel, hogy ténylegesen szereti-e egymást a két fél, vagy csak éppen ki kell elégíteni valahogyan a szexuális vágyat. Oké, megértem, hogy emberek vagyunk, és tényleg fontos a testi kapcsolat is, főleg azzal, akit szeretsz, de megfelelő időben és megfelelő módon kell ezt "kipipálni". Ha az életedben, a házasság előtt lesz mondjuk 4-5 kapcsolatod, akkor mindegyikben azt fogod érezni, hogy "Úristen, Ő az igazi, hát akkor miért ne feküdhetnék le vele?" És akkor lefekszel mind az öttel... és azok pedig elvisznek belőled egy darabkát! De ha egyetlenegy embernek tartod meg a szüzességedet, és ő is megtartja neked, akkor az összeköt benneteket egy életre, és erősebb lesz a házasság is! Valamint, házasság előtt nem fogsz kiégni, és nem fogod azt érezni, hogy a párod ezt meg ezt nem jól csinálja az ágyban, mivel nem tudod, hogy mások, hogyan csinálták volna, nem lesz viszonyítási alapod, így még jobban összecsiszolódtok. És ha jó a házasság, az nem azon múlik, hogy szuper a szex is, hanem azon, hogy megtudjátok beszélni a problémákat, vágyakat, kéréseket, akár hálószobában belül is. Érted? Nem akarlak megtéríteni, Neked is van jogod ahhoz, hogy azt gondold, úgy élj, ahogy szeretnél....

2012. okt. 22. 11:13
 16/75 A kérdező kommentje:

Kedves 15.!

Köszi a választ :)

2012. okt. 22. 11:14
 17/75 anonim ***** válasza:
39%

Ez akkor működhetne, ha ma is 16 - max. 18 éves korukban házasodnának az emberek.


Nem akarsz te olyan fiút, aki pl. 24 évesen, szűzen, teljesen tapasztalatlanul (értsd: nem csak a szexhez, de az emberi kapcsolatokhoz sem ért) - áll eléd.


Ahogy itt az egyik válaszoló írta: szinte borítékolva van a kudarc, neki 7 évébe került ez.


Még ha esetleg nem is váltok el - egy életen át fogsz szenvedni az ilyen kapcsolatban.

2012. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
51%

14-es vagyok. A "csak" egy újabb köntösét mutattad be. A 6-os példája is mutatja, hogy ez nem így működik.

Mindenesetre elismerem, még viszonylag értelmesen érveltél. Találkoztam már olyannal is, aki a házasság előtti szexet mint potenciális öngyilkossági okot nevezte meg. Az már igen komolyan sértegette az intelligenciámat. És az illető írt egy könyvet is, ami a keresztény fiatalok jó részének útmutatóként szolgál (milyen világot élünk :S ).


Az, hogy akkor úgy érzik, hogy akár örökké együtt tudnának maradni, bőven elég. Ha szeretik egymást, akkor a korábbi tapasztalatoktól függetlenül pozitív élményként fogják megélni. És az, hogy később esetleg szétválnak útjaik, nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz ember lenne bármelyikük is.


Kiéltek 4-5 kapcsolat után... látszik, hogy nagyon messze vagy a valóságtól. Van olyan ismerősöm, aki minden héten más diszkósqrvával fekszik le, és ilyenkor még a vezetéknevét se mondja meg, nehogy utána megtalálják facebookon. De mellette - igaz, nem heti rendszerességgel, de mégis viszonylag gyakran - jár templomba. Az ilyen emberek miatt vagyok büszke az ateizmusomra.


Egyébként ez a házasságig várni dolog mindig csak a képmutatásra volt jó, és minél vallásosabb egy közeg, annál durvább a képmutatás és az álszentség. Pl. ma a magyar társadalomban - szerencsére - a vallásnak eléggé kis szerepe van, teljesen elfogadott az, hogy egy pár együtt él, házasság, eljegyzés, papírtologatás és egyebek nélkül.

Ellenben katolikusabb helyeken és időkben (Olaszország, '50-es évek. Ott még ma is nagyon sok a katolikus, és akkoriban még nem volt divat szabadongondolkodónak/szkeptikusnak/kritikusnak lenni, tehát szinte mindenki katolikus volt) egészen másképp működtek a dolgok. Ha egy fiatal pár együtt tűnt el néhány órára/esetleg egy egész éjszakára, attól függetlenül, hogy történt-e valami, utána összeadták őket kényszerből. Senki nem akart feleségül venni egy olyan lányt, aki nem szűz. Közben meg az állam üzemeltette a kuplerájokat, bármelyik férfi - nős vagy nőtlen mindegy - kis pénzért szerezhetett ott élvezeteket és tapasztalatokat. Most mondd nekem azt, hogy egy olyan társadalom jobb volt, mint az, amiben mi élünk.

2012. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
75%

Én mormon vallású keresztény vagyok és vártam a házasságig a szexuális élettel. Jól döntöttem.

Hitünk szerint a szex a házastársi szeretet kifejezésének (örömszerzésnek)és a gyereknemzésnek az eszköze, amelynek a helye a törvényes (lelkileg, érzelmileg is stabil) házasságon belül van. Egyházunkban az "erkölcsi tisztaság törvénye" arról szól, hogy szexuális életünket kizárólag a törvényes házasság keretein belül éljük, ez a törvény része a keresztelkedési és templomi szövetségeinknek.

Szerintem ez fontos és jó dolog, mert megerősíti a házasságot és biztonságot ad a férjnek és feleségnek, továbbá biztos családi hátteret nyújt a felnövekvő gyermekek számára is.

2012. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
33%

19/20-as valaszolo jol beszelsz.


De tudod hiaba bizonygatod a valosagot az ilyen bigott,szemellenzos,agymosott embereknek,mindig csak a sajat marhasagaikat fogjak szajkozni,mert hiszekenyek es nem latnak az orruknal tovabb.



A vallas csak egy eszkoz bizonyos retegek kezeben,akik igy manipulaljak a sok tudatlan,tajekozatlan embert,hogy hatalomhoz jussanak.


Mit adott a vallas az emberisegnek a haborukon,elnyomason es a kepmutatason kivul?


Arra hasznaljak a vallast,hogy ezzel takarozzanak,barmit kovetnek el.

Kepmutatas az egesz.

2012. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!