Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan fiú/férfi, aki...

Van itt olyan fiú/férfi, aki a házasságig szeretne várni a szexszel?

Figyelt kérdés

Csupa kíváncsiságból kérdezem, mert a férfiaknál általában nehezebb kibírni ezt a vágyat :D, de saját véleményem szerint ez nincs nemhez kötve.


Személy szerint én lány vagyok, hasonló felfogással, mint amire a kérdésem vonatkozik, és kíváncsi vagyok, hogy a mai világban vannak-e ilyen fiúk?

A barátnőtök (ha van) akkor ő is szintén így gondolkodik, vagy a lányok általában hogy fogadják ezt?


Kort is írjatok, kérlek :)

Köszönöm!



2012. okt. 20. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:
Nem csak a vallásosak "térítgetik" az ateistákat, hanem fordítva is így van ez, kérem szépen! ;)
2012. okt. 31. 14:05
 32/75 anonim ***** válasza:
62%

A 18 éves srác vagyok.


Kérdező!

Te hány évesen vallod eme magasröptű filozófiát? :D

Igen, de sajos nincs túl sok ilyen gondolkodású fiú/lány. :(

Te keresztény családban élsz, vagy magadtól gondolod így?


#28! Nem tudom, én még nem hallottam olyan keresztény hit variánsról, ahol támogatják a házasság előtti szexet. Tudtommal egy vallás sem támogatja.

Én sose akartam senkire rátukmálni ezt, csak elmondom a véleményem, ha kérdeznek. Velem ellentétben, engem mindig megakarnak győzni, hogy szexeljek.

Igen, ez a XXI. század, az erkölcstelenség tetőfoka lassan. Miért baj, ha valaki nem akar ezzel az áramlattal haladni?

Ami szerintem fontos, hogy döntsd el #28, hogy most keresztény vagy, vagy valami más. Mert ezektől langyos dolgoktól hányingerem van, csak azokat szeded ki a Bibliából, ami éppen kényelmes neked... Mindegy, nem érdekel a véleményed, egy kicsit sem.

2012. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

"Kérdező!

Te hány évesen vallod eme magasröptű filozófiát? :D"

:D:D 15 éves vagyok.

És hát tulajdonképpen a családom katolikus, de nem gyakorolja annyira a hitét, mint én.


Egyébként én is még ezt akartam írni, hogy akkor én lehet, hogy vallási fanatikus vagy te szerinted, szerintem pedig te nem vagy sem hívő, sem ateista. Ami kényelmes, azt betartod, ami könnyű, azt megfogadod, de ha kicsit teperni kell, vagy ellenállni, az már nem oké... akkor most hogy van ez?!...

2012. nov. 1. 10:18
 34/75 anonim ***** válasza:
52%

Igen, kérdező, az ateisták is térítenek. Nem is kicsit, nem is finoman. De most nem róluk van szó.

18 éves fiú! Isten nekem szabad akaratot adott, és én élek ezzel. Nem tekint sem játékszerének, sem szolgájának. Igyekszem tisztán élni: nem ölök, nem lopok, nem ártok másoknak. Ahhoz, hogy én kivel, mikor és hogyan szexelek, az az én magánügyem. Bár olyan világban élnénk, hogy az Istennek ez lenne a legnagyobb problémája!

Ismerek egy szerzetest, akinek ott voltam a pappá szentelésén is. Sörözik, focimeccsekre jár, rengeteget olvas (főleg világi könyveket), és soha eszébe nem jutna másra erőszakolni a meggyőződését. Így is lehet.

2012. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
44%

33-as, 34-es!


Azért nekem van egy olyan érzésem, hogy Ti is kivesztek dolgokat a Bibliából.


Egy angol nyelvű lista arról, amit szerintem egész biztos nem tartotok be:

http://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y


Röviden összefoglalva:

Hosszú lista arról, hogy kiket kellene megölni: akik szombaton dolgoznak, ateisták/pogányok, házasságtörők, melegek, lázadozó fiatalok.... Kezet emelnétek ezért bárkire is? Nem hiszem.

Máté 18:7-9 Jézus példabeszéde arról, hogy ha a kezed kísértésbe hoz, le kell vágnod. Így teszel? Nem hiszem. Azért nem, mert kellemetlen lenne, vagy azért nem, mert Jézussal ellentétben tudod, hogy ha a kezed "kísértésbe hoz", a probléma akkor is a fejedben van, és nem a kezedben, nem tudom, de ez végülis mindegy. A lényeg hogy ő az Úr, aki TÖKÉLETES, volt olyan kegyes, hogy megosztotta velünk a TÖKÉLETES szavát, titeket meg nem érdekel és nem tartjátok be. Milyen dolog már ez? (irónia)

Van egy halom utasítás arra, hogy a rabszolgákat hogyan kell tartani. Mégis, miért nem tartjátok ezeket be? Miért nem tartotok egyáltalán rabszolgákat? Azért, mert kellemetlen következményei lehetnének, vagy azért, mert az Úr szava mégse olyan tökéletes?


A lényeg az egészben: ami szerint éltek, már egy válogatás abból, amit valaki a 2.-3. század környékén kiválogatott. Most azzal, hogy néhány plusz részt kitörölsz, nem ártasz senkinek.

2012. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó ezek a parancsok EGYÉRTELMŰEN CSAK A ZSIDÓSÁGRA vonatkoznak,szóval alaposan ráhibáztál.
2012. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
22%
37-es, a zsidó vallás nem ismeri el se az Újszövetséget, se Jézust. Tehát látod, vannak be nem tartott részek.
2012. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
52%

Milyen érdekes.

Több, mint egy hét után se írta senki, hogy ő nem kényelemből nem tartja be a Bibliának ezen parancsait, mint ahogy azt se tudta megmagyarázni senki, hogy a házasság előtti nemi életre vonatkozó részeket miért kell betartani, ha ezekre egyértelműen és toronymagasan sz@rtok.

2012. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:

Kedves...


Valamit nagyon félrelinkeltél, mert bár nem néztem meg, de a leírás alapján elég hülyeségnek hangzik, az nem a mi hitünkhöz tartozik! Isten sosem kérné, hogy megölj bárkit is, hiszen az 5. parancsolat, hogy ne ölj! Ez valami kamudolog... Csak Isten adhatja és veheti el az életet!


A kézlevágós sztorit meg szerintem csak jelképesen szánta, azt szimbolizálva vele, hogy legyetek képesek bármire, hogy üdvözüljetek! Akár erre is. Lásd, (azt hiszem) Ábrahám a fiát is feláldozta volna az Istennek, majd az megjelent neki égő csipkebokor képében, hogy látja, hogy a hite igaz, ezért ne áldozza fel a fiát. Szóval ha Te úgy döntenél, hogy inkább levágod a kezed, mintsem hogy bűnbe ess (pl. paráználkodás) valószínű, hogy Isten közbelépne, hogy ne tedd, mert látja a szívedben, hogy igaz a hited, hogy valóban megtennéd, csak azért, hogy életed után Vele lehess.

2012. nov. 11. 14:40
 40/75 anonim ***** válasza:
47%

Jaj de nyakatekert magyarázat. Benne van a Biblia cenzúrázott (2.-3. század környékén elfogadott, véglegesített) verziójában, a videóban megtalálható a pontos helye is mindennek, tehát igen, a Ti Istenetek mondta. Mellette azt is mondta, hogy ha ő mond valamit azt komolyan is gondolja, de mindegy, kényelmesebb úgy venni, hogy néhány dolgot azért mégse vett annyira komolyan.


A kézlevágós sztori se ilyen egyszerű, mert egy tökéletes utasítás elvileg egyértelmű. Úgy van megfogalmazva, hogy véletlenül se lehessen félreérteni. (Volt már olyan, aki ezt a részt is komolyan vette. A katolikus egyház azért nem avatta szentté, hogy ne ezt állítsa követendő példának.) Itt meg eléggé sokmindent kell belemagyarázni, hogy ne kelljen valami kellemetlent tenned. Ennyi erővel miért nem vonatkozhat a paráználkodás tilalma arra, hogy minden héten mással...? Mert itt sokan úgy látják, de ők egyből langyos keresztények, akik hányingert keltenek. Persze akkor szó sincs langyosságról meg jellemtelenségről, amikor más parancsokat kell átértelmezni.


Ábrahámot is említetted. Szintén egy érdekes történet.

Most komolyan, szerinted egy olyan ember, aki hangokat hall, és olyasvalaki parancsára, akit rajta kívül senki nem lát, majdnem megöli a gyerekét, követendő példa? Szerintem nem, egy ilyennek a pszichiátrián a helye. Kívülállóként egyáltalán nem látom az egész történet szépségét, szerintem egyszerűen szörnyű.

2012. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!