Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan fiú/férfi, aki...

Van itt olyan fiú/férfi, aki a házasságig szeretne várni a szexszel?

Figyelt kérdés

Csupa kíváncsiságból kérdezem, mert a férfiaknál általában nehezebb kibírni ezt a vágyat :D, de saját véleményem szerint ez nincs nemhez kötve.


Személy szerint én lány vagyok, hasonló felfogással, mint amire a kérdésem vonatkozik, és kíváncsi vagyok, hogy a mai világban vannak-e ilyen fiúk?

A barátnőtök (ha van) akkor ő is szintén így gondolkodik, vagy a lányok általában hogy fogadják ezt?


Kort is írjatok, kérlek :)

Köszönöm!



2012. okt. 20. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:

Hát, ne haragudj, én már csak nevetek Rajtad :D:D

Nem szánalomból, gúnyból, csak úgy, hogy "Én már ezt nem bírom!" :DDD

Ne haragudj, 15 éves vagyok csak, nem tudok még egy felnőttel vitatkozni, nem vagyok én még olyan okos. De ha gondolod, a papunknak a számát/e-mail címét szívesen megadom, de komolyan!! Nem egy szemellenzős valaki, nagyon jófej, és evilági, annak ellenére, hogy 70 éves már kb. nagyon fiatalos, és mindig mondja, hogyha valami vallásosat nem tudunk megmagyarázni, akkor nyugodtan adjuk meg annak az okosnak az email címét :)))


Egyébként meg szabad tudnom, hogy hány éves vagy, és milyen nemű? Csak úgy kíváncsiságból érdekel.

2012. nov. 11. 17:32
 42/75 anonim ***** válasza:
41%

Köszi, de nem teológiai/erkölcsi kérdésekre vagyok kíváncsi, megvan a saját véleményem, nem érzem azt, hogy én bármit is meg akarnék kérdezni a paptól.


Amit igazán lenyűgözőnek találok Bennetek, az, hogy a rengeteg parancs közül kiragadtok néhányat, amihez foggal-körömmel ragaszkodtok, és habozás nélkül leerkölcstelenezitek azt, aki nem így tesz. Más parancsokat (amikről adott esetben nem is nagyon tudtok, mert nem szokás reklámozni őket az abszurd ésszerűtlenségük miatt, lásd Máté 18:7-9, személyesen Jézus szájából) pedig teljes lelki nyugalommal figyelmen kívül hagytok. Magatoknak döntitek el, hogy mit kell betartani szó szerint és mit nem, hogy mi szimbolikus és mi nem, ugyanakkor ha valaki a határt akár csak egy egész kicsivel is arrébb húzta meg, egyből langyos keresztény. Nem érzed az ellentmondást?


Nekem mindegy, hogy mit csinálsz. Én mindent a következményei alapján ítélek meg, szerintem csak az erkölcstelen, amivel ártunk valakinek.


Azon kellene elgondolkodnod, hogy ha ennyire nem egyértelmű az, amit a Biblia mond, akkor a belőle származó erkölcs ér-e valamit? Nem kellene inkább elkezdeni inkább a következmények alapján megítélni a dolgokat?


Huszonéves férfi vagyok.

2012. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

Éreztem, hogy huszonéves férfi, na mindegy.


Őszintén szólva, megfogtál azokkal a kérdésekkel, ami például a kézlevágást illeti. Nem azért, mert Te vagy olyan okos, és esetleg igazad van (ne haragudj), hanem azért, mert én vagyok buta.Nem tudom, hogy azt miért nem vesszük annyira figyelembe, de csak azért is meg fogom kérdezni a papot, hogy akkor ez hogy is van. Talán azért nem foglalkozunk a kézlevágással, mert az nem 10 parancsolat. Meg az tényleg, számomra olyan szimbolikus, persze már erre is megkaptam a "fejmosást".


Az Ábrahámos történet: Kérdeztem egyszer a hittanáromat, hogy "És ha csak egy hülye ember szórakozott Ábrahámmal, és elkezdett beszélni, mintha ő lenne Isten?" Erre nekem azt mondta, hogyha például az a hülye ember azt mondta volna, hogy "Én vagyok a Te Istened, ugorj le a szakadékba", és Ábrahám leugrott volna, akkor 1. boldogan hal meg, 2. Isten nem engedi, hogy leugorjon, mert tudja, hogy átverték őt, és megmentené őt, akár úgy, hogy a markát odarakja Ábrahám alá. Istennek semmi sem lehetetlen.


És nagyon jó, hogy ilyen vitatkozós típus vagy, mert Isten nem azt várja, hogy szemellenzős katolikusok kövessék és szeressék Őt, hanem, hogy igenis, értsük meg, hogy mit mond Ő, hogy mit kíván tőlünk. De az Ő fogalma, a létezése, a lénye véges, emberi ésszel fel nem fogható, hogy hogyan teremtődött, vagy hogy egyes dolgokat miért csinál.

2012. nov. 11. 19:16
 44/75 A kérdező kommentje:

Javítás: az Ő lénye VÉGTELEN!

Elírtam, bocsi.

2012. nov. 11. 19:17
 45/75 anonim ***** válasza:
81%

A 18 éves, férfinemű emberi lény vagyok (már kezdem magam UFO-nak hinni, mert hogy hiszek Istenben, meg hogy szűz akarok maradni házasságomig, azt hittem, hogy egy keresztény nemzet tagja vagyok, de úgy látszik, hogy ez csak papíron igaz, effektíve nem).


Lusta voltam tovább vitatkozni, meg nem volt időm (most sincs), de úgy döntöttem, hogy nem hagylak cserben Kérdező, leszek az ügyvéded. :D


Előre elnézést a helyesírásért, de mobilról írok.


#35! Ez a jó a keresztények Istenében, szabad akaratot adott. Ölhetsz embert, lophatsz, csalhatsz, szexelhetsz, drogozhatsz, gonoszkodhatsz, bármi. Megmutatta, hogy mi a helyes út, hogy mi az az út, ami a boldogsághoz vezet. De attól mert szabad akaratot adott, attól még bűn a Biblia szerint, a keresztény hit szerint a házasságon kívüli szex pl. Meg most Istennek miért lenne jó, ha bábok lennénk? Azt csinálsz, amit akarsz, de mindennek van következménye. De nem akarok ráderőltetni semmit, élj úgy, hogy jól esik, de majd 10-20 év múlva rájössz a dolgokra.


Következő! Egyszer azzal vádoltok minket, hogy vallási fanatikusok vagyunk, aztán meg azzal vádoltok, hogy miért nem tartjuk be a Biblia minden szavát. Nem értem, számomra ez összefüggéstelen.

Mit nevezünk fanatizmusnak? Azt, amikor az egyén megrögzötten ragaszkodik az adott eszme minden részletéhez. Nem tartanám fanatizmusnak azt, hogy valaki szűz akar maradni racionális & lelki okok miatt.


Miért nem tartjuk be pl a kézlevágást?

Mi volt régen kézlevágás? Ez, egyfajta bűntetőjogi eljárás volt lopás esetén. Az akkori jogi & erkölcsi normatívák ezt írták elő; aki lopott, annak vágassék le a keze, aki ölt, annak vetessék el életét. Mára különös módon, de megváltozott a jogrendszer, más jogi & erkölcsi normatívák vannak ma. Ma kisértékű lopásért nem kézlevágás, hanem max 2 évig terjedő szabadság vesztés jár.

(Btk 316. § (2) bekezdés)

Hol parancsolta azt Isten, hogy tartsunk rabszolgákat, erről még nem hallottam?


A Biblia lényege nem az, hogy szórol-szóra betartsuk, mert eltelt 2000 év & megváltoztak a szokások, a lényege az, hogy a benne rejlő bölcsességeket, alapokat megértsük & alkalmazzuk. Egyfajta erkölcsi kézikönyv.

2012. nov. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:

Megint összekevered a dolgokat.

A kézlevágást Jézus nem mint büntetést hozza fel, hanem az üdvösséged érdekében öncsonkításra buzdít. Igen, személyesen ő, és igen, pont ezt mondja. Sőt, ő később volt, mint a tízparancsolat, a két kőtábla még a kiválasztott néppel kötött szövetség, Jézus pedig maga Isten a keresztények szerint. Arra próbálom már sokadszorra felhívni a figyelmet, hogy rengeteg értelmetlen parancs van a Bibliában, és nem értem, hogy ennyi nonszensz dolog között hogyan próbálhattok bármi értelmesre és követendőre bukkanni.

Azzal még egyetértek, hogy a minden héten mással azért nem követendő, mert az ember lelkileg kiég, de a házassághoz ragaszkodni csak egy képmutatóbb, de nem jobb régi kornak az öröksége.


Annak pedig kifejezetten örülni kellene, hogy nem egy keresztény nemzet vagyunk. Olvasd el ennek kapcsán Sam Harris: Levél egy keresztény nemzethez c. könyvét.

Eredeti, angol nyelven itt található:

[link]

2012. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
51%

Rendben, akkor kérlek idézd azt az igét a Bibliából, ahol csonkosításra szólit fel. Csak, mert én még nem találkoztam ilyen igével.


Rendben, majd beleolvasok, de szkeptikus hozzáállással, persze.

2012. nov. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
17%

Már többször leírtam, de akkor itt van, még egyszer:


Máté evangéliuma, 18

8.

Ha pedig a te kezed vagy a te lábad megbotránkoztat téged, vágd le azokat és vesd el magadtól; jobb néked az életre sántán vagy csonkán bemenned, hogynem két kézzel vagy két lábbal vettetned az örök tűzre.

9.

És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb néked félszemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.


Egy olyan könyvből, amiben ilyenek és ehhez hasonlók vannak, lehet bármi értelmeset és használhatót meríteni? Erősen kétlem.

2012. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
35%
A könyv meg összesen 30 oldal, nem egy terjedelmes darab, mindenkinek ajánlom. (Különösképp azoknak, akik azt hiszik, hogy a vallástól jobb ember lesz valaki.)
2012. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

Hihi, megjött az ügyvédem is :))) Milyen jó! :)


Nos, majd holnap rákérdezek én a papnál, hogy hogy is van ez?! Ne maradjon itt senki homályban, és én is kíváncsi vagyok. Remélem, hogy lesz erre egy kis ideje.

2012. nov. 16. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!