Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 16 évesként mit tehetek a...

16 évesként mit tehetek a földért?

Figyelt kérdés
Eddig pont lesz@rtam hogy mi van a földdel de látván az Amazóniai és a többi katasztrófát illetve a gleccserek olvadását látva szeretnék valamit tenni. A peticiókat aláírhatom vagy csak akkor ha elmúltam 18 éves? Nagyon nem vagyok jártas a témában ezért is kérek segítséget.

2019. aug. 27. 22:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
25%

Az amazonasi esőerdő azért ég, mert a gazdák felgyújtották hogy az így kopáron maradt területen szójatakarmányt termelhessenek.


Ez a takarmány az, amit az állatok megesznek, és amiért fizetsz, ha húst, tejet, tojást, sajtot, vagy bármilyen állati terméket veszel.


Magyarország is Dél-Amerikából importálja a takarmányszóját, így ez közvetlenül összefügg.

Az Agrárszektor cikkje szerint mintegy 540 TONNA szóját importálunk évente.


Emellett az állatipar felelős a világ termőterületeinek 80%-áért (takarmány), és a globális felmelegedés jelentős részéért (az állatipar termeli ki az üvegházhatású gázok 42%-át).


Tehát ha tenni szeretnél a klímaváltozás és erdőégetés ellen, a legjobb lépés, ha fokozatosan elhagyod az állati élelmiszereket és termékeket (bőr, szőrme, stb.) az életedből, és minél több embert ugyanerre bíztatsz. Első lépésnek már a fogyasztás csökkentése is megteszi.


Ha érdekel a téma bővebben is, ajánlom az Earthlings (Földlakók) c. dokumentumfilmet, mely érinti ezt a témát. Érdekes lehet még Leonardo Dicaprio - Before the Flood c. dokumentumfilmje is. Utolsónak pedig a "Racing Extinction" c. sorozatot javasolnám.


Remélem ezzel tudtam segíteni - egyszerű és kis lépések egy egyénnek, de a világon sokat segít, ha mindenki így gondlkodik lassan.

2019. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
19%
*540 EZER TONNA szója természetesen, elírtam
2019. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
31%
Aki lepontozott elárulná hogy az általam leírt tudományos és statisztikai tények melyikével nem kíván egyetérteni?
2019. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!