Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a különbség egy állatvédő...

Mi a különbség egy állatvédő és egy állatszerető ember között?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Pár darab betű.
2019. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Az állatszerető inkább passzív szerep. Azért,mert valaki szereti az állatokat,még nem biztos,hogy tesz is értük.

Valamint az állatszerető csupán egy tulajdonság,míg az állatvédő (ha a hivatalos formában nézzük) valamely szervezet tagjaként működik.

2019. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Én másképp látom, mint a 2-es.

Sok esetben látom azt, magukat állatszeretőnek mondó emberektől, hogy a maguk módján szeretik ők az állatokat, de valahogy a semmiből találják ki, hogy mi jó nekik, gyakorlatilag sokszor emberként kezelik őket, és így hiába a fene nagy szeretet, vagy semmit nem érnek vele, vagy még többet ártanak.


Kb olyan, mint ha neked lenne valami bajod, kijönne hozzád a mentő, és a mentőorvos elkezdene simogatni, meg biztosítana téged arról, hogy ő mennyire szeret téged.

Hát, nem sokra mennél vele, ha épp egy agyvérzésen estél volna át.

De ez csak egy metafora, mondhattam volna azt is, hogy pl (mint egy nehéz sorban lévő állatfaj mindennapjai)

pl nehéz sorsú családban élnél, elmennél egy szociális munkás tanácsadására, aki megölelgetne, és az aznapi "perselypénzből" adna neked aznapra 2 kiflire valót.


Aki meg tényleg mélységében átlátja a helyzetet, az beírat egy olyan ingyenes tanfolyamra, hogy ha elvégzed, akkor ha nem is luxus szinten, de el tudod látni a családodat.


Szóval leginkább szerintem a szakértelem, hogy egy állatvédő mélyebb összefüggéseiben látja az egész ökoszisztémát, nagyban gondolkozik, valódi megoldást talál valódi problémákra.

Az állatszeretet önmagában egy felszínes dolog. Az állatvédelem , az állatszeretet legmélyebb, és legpofibb szintje. Szerintem.

2019. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Benne van a nevében: állatszerető és állatvédő. Szerintem a 2. válaszoló adta meg a legfrappánsabb feleletet, de a 3. válaszolónak is igaza van. Aki gondolja - válogasson a két felelet között. Nekem szimpatikus mindkettő.
2019. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!