Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek? Elpusztult kiscica?

Mit tegyek? Elpusztult kiscica?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk egy faluban, ahol sok kóbor cica jár/kel. Hozzánk kn. 3éve ideszokott egy akkor még pici kiscica. Etettük, itattuk amikor felbukkant. Azóta eltelt 3 év és szinte már a házi kedvencünk lett. 4 kiscicát hozott a világra, kb. 1 hónapja majd őket is gondoltuk etetjük, itatjuk amíg valaki esetleg nem fogadja be őket vagy nem kalandoznak el maguktól, ugyanis tavaly egy teljesen idegen cica fialt le, de ők el is mentek innen mindenféle zavarás nélkül.


Viszont ma reggel mikor mentem reggelit adni hiányzott a negyedik kicsi. Épp a hátsó házrészben pakolgattam amikor holtan találtam szegényre és fogalmam sincs, mitörtént vele, egészségesnek látszott mindeddig. Hozza kell tennem, hogy nagyon megviselt (tudom csak egy kiscica blablabla... akinek csak ennyi az kérem lapozzon tovább.) Nincs lelkierőm még ahhoz sem, hogy kiemeljem onnan, de ott sem maradhat. Mit tudok tenni ebben az esetben.



2019. okt. 11. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Kérj meg valakit, hogy temesse el a kertben.
2019. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha nagyon szeretnél utánajárhatsz állatorvosnál, kivizsgálják a tetemet, de gondolom ez nem áll szándékodban. Esetleg, ha te nem tudod eltemetni, akkor szólj valakinek, aki meg tudja ezt tenni.
2019. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kimászhatott a fészekből, sajnos velünk is történt ilyen. Szerencsére egyet vissza tudtunk hozni a halálból.
2019. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
71%

Ez így semmiképpen sem jó, hogy van egy cica, akit csak etetek, aztán az szül másik négy cicát, majd bízva abban, hogy eltűnnek a ködben etetjük őket is, akik még szülnek négyet majd (mert miért ne szülnének, elmenni meg nem fognak ha kapnak kaját). Így tartunk ott, hogy két kóbor cicából lett 16 gazdátlan macska.

A megoldás az, hogy ivartalanítani kell a macskákat. Ezek így csak szenvednek.

2019. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem ivartalaníttattátok a "házi kedvencet", aki 4 kiscicát szült.


Egyébként gondolom "ha nem kalandoznak el maguktól", akkor be vannak oltva, féreghajtva vannak a kicsik is, mert elég sok mindent elkaphatnak (a férgességet konkrétan ti is).

Kb 1000 oka lehet, hogy meghalt a kiscica, de egy egészséges, oltott, orvoshoz járó macskánál erre kicsi az esély.

2019. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!