Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Normális dolog az, hogy az...

Normális dolog az, hogy az ismerősömnél 6 év alatt már vagy 30 kiscica elpusztult?

Figyelt kérdés

vidéken élő ismerősömnél van 1-2 állandó macska, mindig beszöknek hozzájuk a kandúrok, és jön az eredmény. Vagy 5 kiscica, aminek a fele megvakul valami bakteriális fertőzés miatt, de ha meg is maradnak, akkor csak is max. 1-2 évig.

Hát én nem tudom, én akiket eddig ismertem, nekik még 15 éves macskájuk is van, de ezeknek tényleg kb a 6 év alatt rengeteg elpusztult, kicsi nagy, megvakulnak, stb...és simán elnézegetik ezt, nem tesznek ellene semmit. Minden vacakra van pénz, de az állatok ivartalanítására, gyógykezelésére nincs.

Szerintem ez iszonyat állatkínzás, de mivel az ismerőseim, és hiába mondtam már vagy 1000x, egyik fülükön be, a másikon ki. Én csak egy panelbunkó vagyok, aki nem ért hozzá.

Mi a fenét tudnék csinálni? Köszönöm.



2013. júl. 21. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sajnos vidéken ez van. Megtartanak egy lány kiscicát mert az anyja már öreg, és nemsokára duplán jönnek a kiscicák. Nem foglalkoznak velük mert a macska úgyis kibír mindent, vagy ha elpusztult úgyis lesz új. Oltani féregteleníteni abszolút nem szokták. Onnan tudom hogy nekünk is van
2013. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ismerős és totál ilyenek amit leírtál. Gyakorlatilag semmit nem tudsz csinálni.
2013. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az érdekes az egészben az, hogy vannak tyúkjaik, kakasaik, abból ha véletlenül elpusztul 1, azt eltemetik, megsiratják...azok úgy vannak tartva, komolyan mondom, mint ahogyan a macskákat kellene tartani.

Érdekes még, hogy bejön nekik pl az animal planet, csomó állatvédős csatorna, de csak nézik üveges szemmel néha, csak tudnám mi jár olyankor a fejükben?

2013. júl. 21. 08:27
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem alakult ki bennük semmiféle macskakultusz! Embertelen! Nem?
2013. júl. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ez a "vidék". hogy mit tudsz tenni? elviszed a macskáikat és ivartalanitod. sajnos mást nem tudsz tenni. a kertesházakban funkcionálisan tartják a macskákat: fogja meg az egeret. Míg a kakas és a tyúk "bevételi" forrás (húst ad tojást ad amit nem kell meg venni a boltban)

és még csak nem is lehet mondani hogy az idősebbek körében megy ez. egyik kollégám cicája most ellett le és mondta a férjének hogy reggelre az anya macskát akarja csak látni meg egy kölyköt.. (bár ő azt mondta ha vége a tejezésnek ivartalanitják)

2013. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintük normális, más szerint nem.
2013. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem próbálj meg szólni a közeli állatmentőknek /menhelyeknek. Amúgy a tyúkot eltemetik a macskát meg nem?! De hát a tyúkot egyszer úgy is levágják és megeszik nemde?

Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem is van egy cicám. Kislány,de külön kennelje van és falusi vagyok ;)

2013. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
persze hogy nem normáls dolog.ivartalanítással sok kisállat élete menthető lenne - meg sem születnének h aztán fejbevágják őket, elcsapja az autó vagy orvosi kezelés hiányában még kiskorban megvakuljanak.sajnos kis országunkban a hasonló témák még mindig nem bírnak kiemelkedő jelentőséggel.lsd Ausztria ahol államilag támogatva ivartalanítják a kóborokat, majd engedik vissza a természetbe..meg Bécsben télire macskabúvóhelyek vannak kihelyezve ne fagyjanak meg..nálunk inkább csak nyomják a gázpedált a barmok .
2013. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én is vidéken lakok, itt nem vidék, vagy nem vidékről van szó, hanem fura gondolkodásról.

Bár lehet, nekik meg a miénk a fura.

Csak a tojásokért tartják a csirkéket, a macska meg ugye szerencsétlen nem tud tojni.(vagy legalábbis nem olyat)

Nehéz ez, mert ezt leszámítva rendes emberek, nem akarnék ártani nekik. Csak ez nekem nagyon fura, hogyha valaki felnőtt egy ilyen környezetben, akkor élete végéig ez lesz neki a normális?

2013. júl. 21. 10:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a saját példámat tudom erre felhozni; anyósékhoz költöztünk sógornő macskab*zi ami kb kimerül abban,hogy minél több macskát akar dísznek.Ne kelljen velük foglalkozni legyenek el maguknak,de ő mennyire szereti őket.

Na kezdetben 3 macska volt 2 nőstény 1 kandúr.Az egyik nőstényt rábeszéltem,hogy ivartalaníttassuk,mert ráadásul sérve is volt.Nagy nehezen rendben van,de közben márciusban elpusztult a kandúr cica ( 2 éves volt...) azért mert bejött a párzási időszak,elmászkált és összeszedett egy jó kis tüdőgyulladást valami másik cicától.Nagy nehezen őt is elvittük dokihoz,de már csak az áment tudta kimondani sajnos.

És ez a macskaimádó sógornőmnek nem volt elég,mert a továbbiakban is van egy ivaros nőstény macska,akinek most volt 3 kölyke,mert persze bekapta a legyet,amiből persze egy kandúrt tart meg,aki még csak 4 hónapos,de a nőstény cica ismét vemhes,kb félidős lehet.

Tehát a nyár végére lesz egy leamortizálódott nősténymacska,egy kamasz ivaros kandúr,egy beteges műtött ivartalan nőstény és a jó ég tudja hány kiscica.És a sógornőm "imádja" a macskákat...:)

2013. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!