Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fel lehet jelenteni valakit...

Fel lehet jelenteni valakit ha láncon tartja a kutyáját?

Figyelt kérdés
Sok olyan embert láttam aki állandóan láncon tartja a kutyáját, és sosem veszi le róla. Szerintem ez ugyan olyan állatkínzás, hiszen a kutyák általában bekattannak a láncon. Büntethető-e? Ez a kérdés.

2017. aug. 29. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem szabad huzamosabb ideig láncon tartani a kutyát.
2017. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"Ha valóban az állat kíméletét nem biztosító módon, tartósan láncon tartott kutyán szeretne valaki segíteni, akkor nem a rendőrséget, hanem a jegyzőt illetve a hatósági állategészségügyi szolgálatot kell értesítenie. A kivizsgálást követően elsősorban a hibák, hiányosságok javítására kötelezhető az állat gazdája, ennek meg nem történte esetén kiszabható állatvédelmi bírság, melynek alapösszege 15.000 Ft. Ez az összeg minősített esetekben – jogszabályban meghatározott mértékben – szorzókkal növelhető."
2017. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fel lehet.

FEL KELL!!

2017. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell is!

A helyi önkormányzat jegyzőjénél kell bejelentést tenni, akár névtelenséget is lehet kérni!

2017. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%

Várjámán' honnan tudod hogy napi 24 ben láncot tartja? Te most komolyan 0-24 ben azt lesed hogy mikor veszi le róla a láncot, és ha 24 óra után nem veszi le akkor rohansz a rendőrségre? És arra gondoltál már hogy mi van ha feljelented? - khm biztosúr én nem tartom mindig láncon a kutyát, most is csak azért tettem rá mert itt volt az anyám...

nincs jobb dolgod? Ha annyira sajnálod azt a dögöt akkor lopd el, engedd el, add el...

2017. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Hogyha rövidebb a lánc 8 méternél akkor fel lehet jelenteni, akkor fogják megbüntetni.Bár sztem ha hosszabb is, akkor jó ha láncon van tartva... :/
2017. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!