Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Kedves állatbarátok!

Elítélendő, ha sokkal jobban szeretek minden állatot mint az emberek nagy többségét?

Egy ismerősömnek meg említettem ezt, amire ő kifakadt, hogy nem vagyok normális.Idézem a szavait:

" Az ember az ember, az állat megcsak ösztön lény ami a táplálék miatt van az emberrel, de nem szeretetből."


Bennem van a hiba tényleg?

Volt egy esetem, amikor biciklizés közben szó szerint az orrom előtt dobtak ki egy cicát egy autóból.


Azonnal rohantam vele orvosi ügyeletre, de már nem sikerült vele oda érnem. Elpusztult a kezeim közt.

Férfi létemre úgy sírtam mint egy kis gyerek.

Hatalmas fájdalmat éreztem... Senkinek nem kívánok ilyet.

Az elkövetőt feljelentettem, kb semmit nem kapott. Azt hazudta kiugrott az ablakon. Világosan láttam, hogy dobták.


Régi ügy, de máig felkavar.


Volt kutyusom, aki 2015 március 15.-én hagyott itt minket máig siratom. Ahogy eddig minden elveszített kis kedvencemet.


Most feltörtek bennem ezek az érzések, és egyszerűen nem értem, hogy tudnak emberek ilyen közönyösek lenni, mint az ismerősöm aki szinte leordított a nézeteim miatt...


Nektek mi a véleményetek arról, hogy sok ember társam viselkedése miatt jobban szeretem a kutyusokat, cicákat, és minden állatot mint egyes embereket.

Természetesen tiszteletem mindenki felé, aki szereti az állatokat. Védelmezi, segíti őket, ahol tudja.


Csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi. Baj e az ha ennyire megvisel egy egy ilyen dolog, ami pl a cicával is történt. Szó szerint depresszió lett azóta urrá rajtam.

Máig rémálmaim vannak, a párom mondja, hogy gyakran síró görccsel ébredek.


Érdemes lenne szakemberhez fordulnom, hogy túlessek ezen a traumán?


Köszönök minden segíteni szándékú állat barátnak!



Nyomatékosan megkérek mindenkit, hogy a vulgaritást, és az indulatokat tartsuk kordában.

A.



2020. febr. 23. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

kicsit túlreadálod a cica dolgot, a cica már jobb helyen van és ha van bármi igazság ebben a kib_sz.tt univerzumban akkor majd megbünhődik aki tette


az állatokat én is jobban szeretem mint az embereket, és akkor te is érted miért...

2020. febr. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

En is jobban szeretem az állatokat mint a legtöbb embert.

Igen az állat ösztön lény de nem az vezérli hogy kinozzon vagy bántson másokat. Míg az ember ész lény :) és némelyik abban leli örömét hogy azokat az állatokat kínozza aki nem vár tőle semmit csak szeretetet és törődést.

Rengeteg video van a YouTubeon ami arról szól hogy mentenek meg állatokat szörnyű helyekről vagy helyzetekből, férfi létemre nekem is össze szorul a torkom mikor látom milyen mocskos emberek vannak és hogy milyen boldog lehet az a kutya aki először azt sem tudta milyen a simogatás

[link]

Szerintem az az ember aki erre képes egy állattal ugyan ezt érdemelné.

En ezeket a videókat látva arra jutottam hogy elmegyek önkéntesnek egy menhelyre és próbálok segíteni, anyagilag és munka ügyileg is. Nekem megéri az a heti pár óra.


El kell tudnod fogadni hogy vannak olyan szívtelen emberek és meg kell próbálnod túllépni ezen.

2020. febr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Én is jobban szeretem az állatokat mint az embereket. Ha egy cikkben azt írják : meghalt egy ember, semmi reakcióm de ha egy állatot bántanak akkor máris sírógörcsöt kapok.
2020. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt az emberiséget, hisz ember vagy, ne vesd meg." (József Attila)

Egyoldalúan látod kissé. Összehasonlítva a legundorítóbb emberi tetteket egy cuki kiscicával nyilván a cica felé hajlik a mérleg...

Mi emberként többre vagyunk hivatottak, nekünk van értelmünk, mi vagyunk azok, akik az ösztöneinket túl képesek vagyunk mérlegelni jó és rossz között. És épp ezért képesek vagyunk a jót választani. Ezért vagyunk MI felelősek az állatokért is, és nem fordítva. Mert ehhez nekünk van kellő értelmünk.

"Sok van, mi csodálatos,

De az embernél nincs semmi csodálatosabb.

Ő az: ki a szürke tengeren átkel,

A téli viharban, örvénylő habokon,

S Gaiát, a magasztos istennőt,

Zaklatja a meg-megújulót

Évről évre az imbolygó ekevassal, fölszántva lovával a földet." (Szophoklész)

2020. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a szokásos állatvédőket is szidó provokáló lesz...annyira átlátszó. Csak trollkodik. Hogyan jelentetted fel az autóst?

A végére még odabiggyeszti a "Nyomatékosan megkérek mindenkit, hogy a vulgaritást, és az indulatokat tartsuk kordában."

2020. febr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!