Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha a gyereketek megszeret egy...

Vadonavadonban kérdése:

Ha a gyereketek megszeret egy haszonállatot, ti levágnátok mégis ha a gyerek sírna?

Figyelt kérdés
A vágóállat azért van hogy megegyük.
2020. ápr. 1. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Persze.
2020. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem, majd éhen döglik a család.
2020. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem, szadisztikus dolog lenne.


Minden gyereknek ez életre szoló traumát okoz, még akkor is ha hasonló kegyetlenségeben fogja ezeket kiélni nem csak depresszióra való nagyobb hajlammal.

2020. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Alapjáraton igen, de kivételek azért lehetnek, a körülményektől függ (pl. volt ismerősöm, akinek nagyon sok állata van, ő pl. megengedhette magának, hogy megtartsa a gyerek kedvencét). Másrészt a gyereknek is meg kell értenie, hogy az állattartás ilyen.
2020. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Ha éheznénk, akkor igen, de úgy, hogy a gyerek ne tudja, mi történt vele.("eladtuk","elszökött")

2020. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Na ná, amikor én voltam, nekem is mindig volt kedvenc állatom, volt saját csirkém is, ami a vállamra szokott, mint egy papagáj. Mikor levágtuk, már vártam, hogy milyen finom kaja lesz belőle. Normálisan kell elmondani a gyereknek, hogy mi történik, akkor nem fog ezen bánkódni, lelki sérülése meg végképp nem lesz.
2020. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
A gyerek nevelésbe ez is bele tartozik hogy ezt elmagyarázzuk neki és megtanulja hogy mi a haszon állat lényege.
2020. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben, a szüleim mindig megengedték, hogy megtartsam. Baromfit és nyulakat tartottunk.
2020. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy attól, hogy egy állatot nem vágnak le, még hozhat hasznot. Tojást tojik vagy tovább lehet szaporítani. Az én kedvenceimnek mindig ez lett a sorsa, sosem sajnálták tőlem a szüleim.
2020. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha lenne pl. egy hízódisznó, nyilván nem tartanánk meg.

De ha a gyerek a 30 tyúk vagy 20 nyúl közül úgy megszeret egyet, miért ne? Elfér a többi mellett. Esetleg, hogy olyan egyed, tenyésztésbe lehet vonni.

Apám nyulakat tenyésztett, nekem is volt egy kedvenc nyuszim, ami meg lett tartva, 8 évet élt. Voltak párszor kisnyulai, aztán idősebb korában csak úgy volt... simogattam, etetgettem.

2020. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!