Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mégis mit tennél, ha a...

Te mégis mit tennél, ha a testvéred mindenben jobb lenne nálad?

Figyelt kérdés

Van egy tesóm, aki mindenben jobb nálam.

Emiatt a szüleim a magamhoz képest elért sikereimet nem értékelik, mert a tesóméhoz hasonlítják, akit nekem lehetetlenség túlszárnyalni.



2019. nov. 29. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindenképp versenyezni akarsz, mutasd meg te miben van jobb.
2019. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Örülnék neki, és szeretném szüleimet, mert ők nem tehetnek arról, hogy még senki nem világosította fel őket, mekkora seggek.
2019. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Most őszinte leszek. Nővérem és köztem 1 év van. Ő magas, karcsú, szőke hajú. Okos, és tényleg okos. Kémikusként diplomázott le. Szép hangja van, hobbi szinten fellép énekelni is. Én a húga, halláskárosodással születtem. Barna hajú, enyhén túlsúlyos vagyok. Nem vagyok olyan okos mint a nővérem. Szüleim szerint az egyetem nem nekem való. Így bár érettségim van, de ötvösnek tanultam, ez lett a szakmám. Énekelni nem tudok. Apám szerint amikor viccelődünk mindig mondja,hogy a hangom kész biológiai fegyver. Ölni lehet vele. Igaza van.

De én ennek ellenére boldog vagyok a nővérem sikereinek, szeretem úgy ahogy van. Tudom ő is szeret engem nagyon. Ahogy a szüleim is. Nincs rivalizálás, mert értelmes sem lenne.

2019. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Olyan nincs, hogy mindenben jobb nálad.

A szüleid hozzáállása nagy butaságra vall.

2019. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a tesóm így érzi magát, azért kötekedik állandóan, pedig nem bántottam a rosszabb jegyei miatt soha, sőt, segítettem. Valahogy mégis utál belül szerintem :( Így olyan dolgokban próbál kiemelkedni, ami engem nem érdekel, pl. főzés...
2019. nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De nincs olyan, hogy valamiben én jobb vagyok nála. Vagyis eddig még nem találtam olyat, amibe jobb lennék nála.

Amiben ő jobb nálam:

Foci (lány létére), futás (rövid ill. hosszú távon, de inkább rövid távon), viccesebb, mint én, jobb a stílusa, mint nekem, ping-pong, atlétika, dekázás, freestyle trükkök.

2019. nov. 29. 20:33
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Amiket felsoroltál öcshéém.. DXdd akkorát nevettem. XDXddd

Ti kis önismeret -1ek.

2019. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem szép más problémáján nevetni.
2019. nov. 29. 20:50
 9/19 anonim ***** válasza:
2%
Az óvodát kijártad?
2019. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, mindenkinél van jobb. Nekem nincs testvérem, nem tudom milyen a testvérek közötti versengés, viszont rengeteg iskolai csúfolódásnak voltam kitéve, ami csak akkor ért (valamennyire) véget, amikor annyira felhúztak, hogy az egyik osztálytársamat lelöktem a lépcsőről (meghallhatott volna....). Utána jött az állandó lenézés, megvetés.

Teljesen belém ivódott, hogy egy senki vagyok, senkinek nem kellek etc...


Azóta felülkerekedtem, egyetemre járok, jól megy, barátaim/haverjaim is vannak. (El sem mertem volna képzelni.)


Nyílván nehezebb, ha pl pont a szüleid/testvére(i)d néznek le és vesznek semmibe.


Erre nem tudok tanácsot adni, csak azt, hogy mindig van jobb.

Én például itt vagyok 19 évesen, másodéves mérnökhallgatóként, viszonylag elhízva, fáradtan. Megyeget az életem, sokat dolgozom, de pont most írtak ki egy kérdést egy élsportoló lányról. Na, hozzá rövidtávon sohasem fogok felérni! Már rengeteg országban járt, nemzetközileg is jártas hölgy, aki nyilván rengeteg szempontból leelőz engem.

Gondolkozzunk hosszútávon! Lehet, neked nincs akkora eszed, de pl egy-két szakmunkát simán kitabulhatsz! Gondolj csak arra, hogy gazdasági helyzettől (viszonylag) függetlenül pl egy villanyszerelőre mindig szükség lesz. Sőt, ha megfelelő tapasztalattal vállalkozol, sok diplomásnál jóval többet fogsz keresni. :)


Csak abból lehet dolgozni, ami van, lehet a testvéred "Superb", de ha Neked óriási szorgalmad van, rengeteget elérhetsz :)


F

2019. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!