Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki az első...

Van itt olyan aki az első gyerek után azt mondta nem akar másodikat aztán mégis meggondolta magát?

Figyelt kérdés
Két gyereket terveztünk, kis korkülönbséggel de nagyon eleven a 3 éves kisfiam. 2,5 éves koráig kelt éjszaka. Párom estig dolgozik, egész nap én vagyok vele. Nem tudom mégegyszer ezt végig tudnám e csinálni de mégis bánt, hogy nem lesz testvére. Idő meg sürget. Mondjuk én még 30 vagyok de a férjem 40 éves

2019. nov. 15. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Barátnőm

De teljesen más indoka volt.

/ traumatikus szülés, majd izomzatprobléma a babánál, 1,5 évesen kezdett mászni/


28 volt az első baba szletésekor

32 a második

2019. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nehéz terhességem is volt. 26. héten kinyílt a méhszàj, onnantól már feküdnöm kellett végig
2019. nov. 15. 23:19
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Jelen!

Elég szr élmény volt a szülés és kisfiam is légzési nehézségek miatt 100 kilométernyire lettt szállítva a műtét után a PIC-be

5 napig nem láttam. Ettől félek újra.. És bevallom, attól is h kva nehéz lehet 2 gyerekkel. Néha egy is sok.. Néha.. Sokszor.

Én nagyon vacilállok, de tudom, h úgyis bevállalok még egyet, mert mindig 2 gyereket képzeltem el. :)

2019. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbbször a forgatókönyv egy traumatikus szūlés, egy nem alvó vagy hasfájós, vagy durván szeparációs-szorongó, vagy dackorszakos, vagy fejlesztendő gyerek, kicsit ezekbe tán még meg is ingott házasság... Aztán az emlékek megszépülnek, a gyerek mégis alszik, bölcsődés vagy ovis lesz és újra jó ötletnek tűnik az eredeti terv. Mi is így voltunk :) A második meg totál más szokott lenni, mint az első. Ha az pont nem lesz, amitől félsz, biztos lesz helyette más izgalom :)
2019. nov. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25 voltam az elsőnél, 31 a másodiknál.
2019. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is.

Első terhesség alatt sok probléma volt, majd volt egy traumatikus szülés (fogadott orvos hibázott). Utana nem hogy még egy szüléshez, de a szeretkezéshez sem igazan volt kedvem, tulajdonképpen csak kötelességből tettem. Egyszer lazábban védekeztünk... Második terhesség alatt is ugyanazok a gondok előjöttek, de aztán egy szebb szülésem volt. Pár órával szülés után már azt mondtam, hogy ezt a csodát én még többször át akarom élni. :) Bár szívem szerint szeretnék még, de most azt mondja a józan eszem, hogy nem kell még egy gyerek, mert most nem olyan a helyzetünk (én tanulok, férjem sokat dolgozik, hitel, stb.), de pár év múlva lehet, hogy még lesz(nek) gyerekeink. :)

2019. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Férjem már eleinte is 3 gyereket szeretett volna, én inkább kettőt.

Traumatikus szülés, nehéz felépülés, sokáig azt mondtam, nem lesz több. De egy áldott jó kisbaba volt, szóval nem volt egyértelmű, mit szeretnék. A férjem nem erőltetett, így lett 4,5 év köztük. Könnyebb szülés, de problémás gyerek, aztán házbővités, megint 4 év lett. Most így jó. Eltelt újabb 3 év, a család kérdezgeti, lesz-e 4., de biztos nem.

2019. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor itt én vagyok a fekete bárány. Első terhesség, szülés, gyerek tankönyvi, álom. Pont ezért féltem a másodiktól. 6 év után mégis rászántam magam. Be is igazolódtak a félelmeim. Problémás várandósság, álom szülés, pokoli nehéz első hetek a babával. Most kezdünk talán fellélegezni (4 hónapos).
2020. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Soha nem volt meg bennem hogy csak egyet vagy többet szeretnék. Páromban sem. Aztán az első terhesség nagyon jó volt, szinte észre sem vettem. Nem volt rosszullét, plusz kilók, hormonális kilengések. A szülésem is nagyon jó volt. Utána jött a fekete leves. Most két éves a gyermek de ha fizetnek sem kezdeném újra egy következő babával. Kólikás, szeparacios szorongásos, idegeneket teljesen elutasító, refluxos, nem alvó, dühkitörésekkel gazdagított első két év.
2020. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézd, sztem neki pont jó lenne egy testvér, lekötnè. Később meg tök jól elvannak egymással. Húgomnak az első fiú volt nehezebb eset, aztán jöttek az ikrek (két fiú) és velük kettőjükkel fele annyi gond volt, mint az elsővel.
2022. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!