Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ennyire szigorúak a...

Miért ennyire szigorúak a menhelyek?

Figyelt kérdés

Pár hete kifejezetten figyelemmel követem egy menhely facebook oldalát, mert folyamatosan azt látom, hogy a feltételeket szajkózzák vagy pedig azt, hogy mennyi kutyus van náluk. A feltételek között leginkább amiatt teszem fel ezt a kérdést, mert különösen ki volt emelve, hogy csak a kutya leendő otthonáról készült fotókkal lehet jelentkezni, kellenek fényképek a lakásról és kertről.

Lehet velem van a baj, és annak ellenére, hogy nincs mit szégyellnem, eszem ágában sem lenne mutagatni idegeneknek az otthonunkat.. Értem én, hogy nem akarnak akárkinek kutyát adni, de pl azon is elgondolkodtam, hogy ok..Tegyük fel küldök szép fotókat az ottnonunkról, írnék egy tuti bemutatkozó levelet, kiválóan elbeszélgetnénk személyesen..Az miben garantálná, hogy jó gazda lennék?

Azt komolyan megérteném, ha az állna a feltételek között, hogy évente egyszer jelenjenek meg a kutyussal vagy hasonlók, mert egy részből valóban nagyon jó és nagyon szükséges is lenne!

De ez, hogy konkrétan az ember bőre alatt is kutakodnak..Nem egy ismerősöm járt így és mesélt ezekről, és nem egy inkább bele sem kezdett az örökbefogadásba ezek miatt, pedig tökéletes gazdik.


2020. máj. 16. 01:39
 1/9 savanyújóska ***** válasza:
100%

Nézd meg másrészről - a menhely valahonnan mentette azt az állatot, tehát eleve rossz körülmények miatt hozták el, így érthető, hogy nem akarják még egyszer olyan helyre adni.


A felvetésedre válaszolva, nyilván semmiben, de mondjuk már több támpontot ad annál, minthogy odajössz, jó fej vagy, majd hazaviszel két cicát, hogy milyen cuki, de mondjuk almod nincs otthon, mondván majd kiguglizod, vagy elviszel egy nagytestű kutyát (mondjuk labradort) a panelba első kutyának.


Az, hogy évente egyszer megjelensz az állattal, szerintem sokat nem tesz hozzá, az állatorvoshoz amúgy is vinni illik minden évben, meg amúgy se sokat tudnak tenni akkor sem, ha rosszul tartják.


Illetve szerintem mi is máshogy látjuk, nekem a bőröm alatt kutakodás az, ha a pénzügyeimet, vagy a családi és egyéb kapcsolataimat firtatják. Azt viszont aláírom, ha egy menhelyben nem bízol meg annyira, hogy megmutasd nekik, hol laksz, akkor lehet nem is érdemlik meg, hogy tőlük fogadj örökbe.

2020. máj. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Sok kutya került már putriba, ettől akarják megvédeni a kutyát.

Ha a lakásod tele van veszélyes kábelekkel, rosszabb esetben van egy halomnyi kisállatod/kutyád ketrecben nem fogod megkapni.


Ha az udvarodon nem jó a kerítés nem fogsz kutyát kapni, ha az udvaron már más kutyák is sínylődnek láncon akkor se kapsz kutyát.


Ezek az esetek megtörténtek már hogy a menhelyi kutyát az észlények ki kötötték a többi a mellé.


Ezzel azt szűrik, mennyire vagytok felkészülve a kutyára, milyen körülmények között éltek.

Ha rátok akar dőlni a ház és nincs pénzetek megjavítani akkor a kutyára se lesz pénzed dokihoz vinni.

2020. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is sok képeket küldeni az otthonodról... Nekem attól is feláll a szőr a hátamon, hogy fél éven keresztül vagy ők járkálnak ki hozzád, vagy neked kell bejárkálnod hozzájuk, aztán az utolsó tali előtt közlik, hogy bocsi, már más valaki elvitte a kutyát... Hoogy?!


Egy komoly tenyésztő sem szab ilyen feltételeket, pedig mint minőségi kutyák lehozója neki is több köze lenne hozzá, mint egy menhelynek, akinek örülnie kellene, hogy egy kutyával kevesebb! De nem, mert majd mások pénzén vígan üzemeltetik a menhelyt, etetik a kutyákat chappievel (mert nem tehetik meg, hogy mind prémiumot kapjon), a kicsi kenneljeikben, és jobb így elvegzálniuk napi 2 sétával (ha van), mint egy gazdinál lennie.


Örökbefogadási szerződést kell kötni, amiben benne van az ivartalanítás, elletés tiltása, névre íratás feltétele, és kész.

2020. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek ilyen rossz tapasztalataim.

Most fogadtunk be egy 6 hónapos kiskutyát menhelyről. Két találkozót kért a menhely a kutyával, kérdezgették, hogy hogy tervezzük tartani a kutyust, mennyit vagyunk otthon (azaz mennyi időnk van rá), vannak-e gyerekek, más állatok. Két kisgyerek (1,5 és 5 évesek lesznek nemsoká) és egy cica mellé, kertes házba, kinti-benti tartással minden gond nélkül megkaptuk. Nem kértek semmilyen fotót, itt annyi volt, hogy miután megvolt a 2 találka, ők hozták ki a kutyát, hogy lássák, hova kerül. De egyáltalán nem volt vészes terepszemle, kb a kerítés állapota érdekelte őket, hogy ne legyen gond szökésből. Az első pár nap tesztüzem, hogy minden rendben megy-e, és ha igen, akkor jön a szerződés.

Gondolom menhelytől függ a dolog, a fotó nekem is kicsit erősnek tűnik, ráadásul szerintem nem is igazán árul el semmit érdemben.

2020. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt érthető, mert nem akarják, hogy a kutya rossz körülmények közé kerüljön / pl. lepusztult, embernek se való putris környezetbe, nagy testű kutya apró lakásba, stb. /. Pár "terepszemle" a menhelyesek részéről még belefér. De azért a lakásról fotót kérni, kissé túlzás. Bennem megmozdul a kis paranoia: valaki illetéktelen nézegeti a képeket, s továbbadja a drótot a még illetéktelenebbeknek, hogy mit lehetne onnan elemelni...

Már lassan kezd olyanná válni ez az egész állatörökbeadás, mintha gyermeket akarna az ember magához venni.

2020. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a menhelyeket, hogy nem akarnak rossz körülmények közzé kutyát adni. Ennek ellenére jó volna valami kompromisszumosabb megoldás, mert Magyarországon amúgy se jellemző az örökbefogadás és így még annak a pár lelkes jelentkezőnek is elveszik a kedvét aki esetleg segítene egy kutyán. Sajnos hiába minden fogadj örökbe propaganda, ha az ember elmegy és olyan követelésekkel szembesül, hogy mutassa meg vadidegeneknek a lakását egy kutya miatt.
2020. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Emiatt nem fogadtunk örökbe mi sem.. Elkepeszto mi megy.
2020. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek a válaszolók zömével, de mivel van papíros kutyám is, így a tenyésztős részhez tennék hozzá egy-két infót.


A tenyésztők nagyon is kikérdezik az embert, és hiába pengetnél 100ezreket egy kutyára, ha nem talál jó gazdinak, pénz ide-pénz oda, nem adja oda a kiskutyát.

A másik, azért a papíros kutyákat szokták tenyésztésbe vonni, kiállításra vinni, ezekben mind-mind közreműködik és jelen van a tenyésztő. Minden kölykét, amit valaha lehozott, nyomon követi élete során. Szóval, nem, nem úgy van, hogy nesze itt a kiskutya, 500 ezer lesz. Plusz mindig van szerződés is, garanciával, elővásárlási joggal, ha nem tudnád tartani tovább a kutyust.

Plusz, a jó minőségű kölykök nem is kerülnek teljes tulajdonban a gazdihoz. Nekem pl az egyik kutyán feles tartásban van a tenyésztővel, és a kennelnél van a fedeztetési jog.

2020. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik menhelyrol van szó. De én ilyet pl a szanhuzo fajtamentoknel láttam. De ők nem a hazadrol kernek képet hanem az udvarról és a keritesrol. Az udvarról ugye amiatt hogy mekkora élettere lesz a kutyának a kerítésrol meg azért mert ezek a kutyák rendkívül szökősek és nem minden kerítés alkalmas rá hogy visszatartsa őket. Ez így szerintem rendben is van. De ha valahol a lakasomrol is képet kernenek az már nekem is sok lenne.
2020. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!