Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha egy könnyen kezelhető kutyát szigorúan nevelnek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha valaki egy "puhább" kutyát olyan keménységgel nevel, hogy az már egy keményebb fajtához is elég lenne.

Nem lesznek lelki sérülései a kutyának?

Remélem értitek, mire gondolok.


2017. szept. 29. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ha csak nem bántalmazod
2017. szept. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem 2 dolgot kell elkülöníteni ebben.


A nevelés következetességét, és annak az intenzitását.


A következetességgel szerintem nincs baj, nem veszi zokon, nem okoz neki traumát.

Tehát pl ugyanolyan szigorú szabályokat hozhatsz, és ugyanúgy, soha, semennyire nem engedsz belőle (ha csak nem te akarsz)

mindig betartatod vele, és a legapróbb "kihágásra " is fegyelmezel, türelmesen, következetesen, addig, amíg nem érvényesül 100%-ig a te akaratod.


A másik része az intenzitás.

Ez szerintem igenis okozhat problémát, ha nem megfelelően van megválasztva.

Egy könnyebben kezelhető, jól reagáló "puhább" (ahogy nevezed) kutyát úgy fegyelmezni, mint egy nyakas, akaratos, határait feszegető, magasabb ingerküszöbű kutyát fegyelmeznél, szerintem hiba!


A cél, hogy a fegyelmezésre azt csinálja amit akarsz, vagy épp ne csináljon valamit, lényeg, hogy el akarsz valamit érni.

Ha ehhez az is elég, ha némán felemeled a mutatóujjadat, és csúnyán ránézel, akkor nem kell fokozni. Hülyeség, és kártékony is!

És ide tartozik még a fegyelmezés ideje is.

Ugyanúgy, ha látod, hogy meghunyászkodik, leáll valamiről, és alapvetően elérted a célod, azonnal oldd a feszültséget, és hagyd abba a fegyelmezést.

Egy akaratos kutyánál ez tovább tart.

Ott is ezt az állapotot kell elérni, tehát így nézve ugyanaddig kell fegyelmezni, amíg el nem éred a célod, csak az egyiknél ez 3 másodperc, a másiknál meg fél perc.


Szerintem több okból is kártékony , ha erőben és időben is indokolatlanul kemény vagy hosszú a büntetés.


Egyszerűen együtt kell dolgozni a kutyával. Figyelni, mire hogy reagál, és mindig csak egy kicsivel intenzívebben fegyelmezni a legszükségesebb minimumnál.

Pl egy apró kihágásra teljesen fölösleges a világ haragját rászabadítani, meg sokáig fenntartani ezt az állapotot.

Ilyen szempontból lehetnek lelki sérülései is, a bizalom is megtörhet, az alapvető kommunikáció teljes káoszba torkollik, stb.

2017. szept. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Lehetnek gondok ilyenkor is persze. Túl kevés önállóság, túl erős függőség, kutya habitusától függően stressz, frusztráció. De az is lehet, hogy a kutya nagyon jól fogja tolerálni.
2017. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!