Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettseg elleni oltás...

Huha24 kérdése:

Veszettseg elleni oltás nelkul atutazni Nemetorszagon? Mennyire nézik szigorúan?

Figyelt kérdés

Magyarorszagrol Dániába utaznánk a harom hónapnál fiatalabb kutyusunkkal, viszont azt olvastam, hogy Németországba csak veszettseg elleni oltassal utazhat kutya. Mennyire nézik ezt szigorúan ha esetleg megallitanak átutazas kozben? Valakitől azt hallottam, hogy el is altathatjak a kutyát ha nincs meg az oltasa, de erre vonatkozóan nem talaltam semmi informaciot.

A többi kornyezo országban egyebkent utazhat minden gond nelkul.



2016. szept. 18. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
most hogy szigorúan ellenőriznek a határon lehet megnéznék az útlevelét ha külföldi autóval mentek. Mi nem rég nyaraltunk a blökivel EU-ból ki aztán vissza. Nekünk német rendszámunk van ezért nem néztek de minden egyéb rendszámú autót igen. Egyébként minden országban minimum kérik a veszettség ellenit, van ahol több is kell. Én nem kísérleteznék vele mert a karanténból kiváltás drágább mint az oltás.
2016. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
miért nem oltatod be?
2016. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kell neki chip, oltás, ezután kaphat csak útlevelet, ami nélkül meg nem viheted ki az országból. A többi országban is nézik, hogy megvan-e, főleg mostanában. Én is kénytelen voltam mindkét macskámmal ezt végigjátszani, kb 40.000Ftom bánta.
2016. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak állat útlevéllel viheted.

Itt pontos információkat találhatsz a dologról:

[link]


Állatorvoshoz mindenképpen el kell vinned, s akkor meg tudod kérdezni, hogy tudod szabályosan kivinni, mivel 3 hónap alatti.

2016. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilvan nem az oltás árán akarok spórolni, hanem meg fizikálisan nem kaphat a kutya veszettseg elleni oltást, mivel harom hónap alatti. Igy altalaban mas szabályok vonatkoznak rajuk, mint például Ausztriában, Szovakiaban, Csehországba mehet harom hónap alatti kutyus orvosi igazolással, útlevéllel es chippel, veszettseg elleni oltás nelkul. Kivéve Németországba. De mivel csak olyan országokon haladunk at ami EUs, es meg határ sincs, ráadásul autopalyan megyunk es meg soha nem volt ellenőrzés meg a legnagyobb migrans válság kozepen sem ezert nem tudom, hogy mennyire kell tartani most az ellenőrzéstol.

Nekunk dan rendszámok autónk van.

2016. szept. 19. 09:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Mint írtam a németek most ellenőriznek a régi határokon. Nagyon szigorúak. Amit leírtál igaz én úgy tudom hogy németországra is vonatkozik hogy elég az útlevél, chip és orvosi igazolás 1-2 nappal indulás előtt. Igazából az én kutyám már 4 hónapos volt oltással így telyesen legálisan lépte át ahatárt.
2016. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha dán rendszámú kocsid van, akkor azt meg sem kérdezem, hogy milyen fajta a kutya, mert van amit be se lehet vinni Németbe se Dániába.

szintén a [link]

2016. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az altatásról, amit a kérdésben írtál most látom: ha olyan kutyát viszel be az adott országba, amit oda tilos, pl. stafit Németországba, Dániába, Angliába, vagy visszafordulsz, vagy elveszik és elaltatják. Üdülési céllal a három hónap alatti nem tiltott fajta oltás nélkül nem tudom, mennyire szankcionálják. Én nem kockáztatnék itt amit írtunk, a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján megvannak ezek az infók, jól eldugva, másik pedig hogy kérdezz, akár tőlük is, vagy az orvosodtól.

Mellesleg Dániában likvidálják a "harci kutyának" minősített ebeket, konkrétan elveszik a gazdától is, most olvastam nemrég, hogy egy dán csajtól elvette a hatóság a kutyáját, mert volt benne stafford vér, és elaltatták. Az USA néhány államában van még ilyen, EU-ban csak Dániában, teljesen kiborultam tőle (bsl néven lehet rákeresni). A tiltott fajták a maok honlapján fent vannak (adott országban tiltott fajták). Ha ott állatorvoshoz viszed, kiderül az egész az oltástól kezdve minden.

[link]

itt nézelődjél

2016. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezzel mind tisztában vagyok.:) Daniaba be lehet hozni harom hónap alatti kutyát is, csak Nemetorszag az ahol ebből esetleg probléma lehet ha megallitanak. De mar megoldódott a dolog. Koszonom a válaszokat!
2016. okt. 5. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
És hogyan oldódott meg, ha szabad kíváncsiskodni? :-) Csak hogy mi is okuljunk: ilyen esetben hogy lehet közlekedni vele
2016. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!