Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Menhelyről ha kutyát szeretnèk...

Menhelyről ha kutyát szeretnèk befogadni, akkor az orvosi ellátásokra(oltások,szerződés,stb.) lehet részlet fizetést kérni? Vagy esetleg olyan lehetőség szokott lenni,hogy pl lefoglalod hogy neked tartsàk meg?

Figyelt kérdés
Negatìvak nem érdekelnek

2020. máj. 25. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyek oltva, ivartalanítva adják ki az állatokat, általában jelképes összegért (5 ezer forint). Erre csak nem kérnél részletfizetést??
2020. máj. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát tartani nem olcsó. Vannak kötelező oltások, féreghajtás és ha ne adjisten valami baja lesz, akkor orvoshoz kell vinni, ami szintén nagyon drága. Ha már kihozni is gondot jelentene anyagilag, akkor inkább ne fogadj örökbe, majd megteszi más, akinek van rá kerete.
2020. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha ezt előadod a menhelyen, biztos lehetsz benne, hogy nem kapsz kutyát, és igazuk is lesz. Ha azt a max 10-15 ezret nem tudod kifizetni, amit oltott, chipelt, ivartalan kutyáért el szoktak kérni, hogy veszel neki minőségi kaját? Hogy viszed orvoshoz, ha baja van? Azért nem fognak kutyát kiadni, hogy aztán ne kapjon normális kaját, és az éves oltás (ugyanennyibe kerül!) is le legyen spórolva. Nem beszélve arról, ha esetleg megbetegszik, mert az több tízezres buki is lehet.
2020. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Előbb gyűjtsd össze a pénzt, és már azzal menj a kutyáért. 2-3 hónap max.

Mikor mi elhoztuk a kuytát, nem kértek semmit, de adtunk 20 ezer forintot meg egy 15 kilós tápot.

Ahol pénzt kérnek, ha odamész, hogy te csak részletben tudsz fizetni, 100% nem adnak kutyát... mi lesz, ha a jövő hónapban megbetegszik, és orvos kell neki? Az sem 2 fillér lesz...

2020. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a menhelyen van olyan opció, hogy lefoglalod, és később viszed csak haza. Akkor már te állod az etetését is.

Mire szeretnél részletfizetést? Menhelye válogatja, de pár ezer-15 ezer körül van egy kutya örökbefogadása, erre nem hinném, hogy adnak részletfizetést.

2020. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 vagy 30 ezret adtam a kutyámért a fajtamentésnek, nem mondtak konkrét összeget, az ivartalanítást mondták, hogy mennyi volt, azon felül én döntöttem, én felkerekítettem. De már a pontos összegre nem is emlékszem. Azóta is havi x összeggel támogatom őket, automatikusan megy az utalás, és ennél már jóval többet költöttem rá, felszerelések, kaja, kötelező oltások, féreghajtó, vonatjegy, buszjegy, buszbérlet, és egyébként egészséges kutyáról van szó.

Ha már a kihozás is anyagi gondot okoz, még várj a kutyázással.

2020. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Nem,nem jelentene gondot 10-15 ezer csak azt hallottam,hogy 100 ezer fölött is lehet és ezért kérdeztem!
2020. máj. 26. 00:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kizárt, hogy menhelyen 100 ezret kérnének.
2020. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Max ha valami nagyon speciális kezeléssorozat kellett a kutyának, azt elkérhetik.
2020. máj. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Á, menhelyen nem kérnek annyit, amennyiért már majdnem törzskönyves kutyát veszel. 20 ezernél még nem hallottam, hogy többet kértek volna, végigoltott, de még ivaros kölyök kutyát most hoztam ki 10 ezerért.
2020. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!