Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » SOS! Kiesett kisfecskék a...

SOS! Kiesett kisfecskék a fészekben, madármentő központok nem veszik fel... Mi a teendő? Jász-Nagykun-Szolnok Megye

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha van eléggé hosszú létrád, símán vissza rakhatod őket a fészekbe... a szülők hálásak lesznek érte.

Esetleg tűzoltók, villanyosok létra ügyben segítenek. Persze ha nem akarják rádvasalni a kiszállás költségét.

2020. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem szorulnak segítségre, most repültek ki. A szülők etetik.
2020. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
2020. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fészek alatt kuporognak, valószínű már csak az egyik él... A fészek túl magas nem bírom visszatenni, munkahelyen vagyok. Hívtam vagy 8 madármentő egyesületet egy sem hajlandó felvenni. A tűzoltók sajnos körbe röhögnek, anno a macskám miatt hívtuk őket mert fennmaradt a fán de nem jönnek ki ilyen helyzetben.

Telefonszámokat tudnátok, akik fel is veszik?

2020. jún. 16. 09:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Kiket hívtál eddig?
2020. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sikerült! Elméletileg majd még telefonálnak és jönnek, remélem így lesz. Egyébként leszakadt a fészek valószínű a nagy esőzések miatt, benne egyensúlyozik talán még 1-2 fióka, a kettőt pedig behoztam. Drukkoljatok, hogy minél előbb hívjanak. Ha más elakadna ők felveszik és útba igazítanak: 06305356484 - Országosan hívható madárkórház alapítvány

Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 16. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen esetekben a Hortobáhyi Madármentőket hívd fel, mindig felveszik. A telefonban pedig elirányítanak egy hozzád közeli önkénteshez. Nekem eddig mindig segítettek.
2020. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Őket hívtam legelőször, utána a Mályi-t, utána meg vagy 6 másikat, egyik sem vette fel! Reggel 9 körül volt, annyira nem korán. Mindegy, megbocsátom, mert sikerült megmenteni összesen 4 kis életet. De ha nem sikerült volna, az már nem teljesen az én hibám lett volna.
2020. jún. 16. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegnap mi is találtunk egy nagyon szétázottat egy fa alatt a nagy eső után. Nem mertem otthagyni, mert elég sok biciklis jár ott, ahol a járdán álldogált remegve. Hazavittem, megmelegítettem, megszárítgattam és mikor már láttam, hogy jól van, összeszedte magát, visszavittem. Próbáltam egy kicsit messzebb letenni, ahol van több fű, meg melegebb van, de ott csak gubbasztott csöndben, úgyhogy kénytelen-kelletlen ott raktam le, ahol találtam, a sáros, árnyékos fa alá. Szinte azonnal rátalált az anyukája és folyamatosan kommunikáltak, etette, aztán becsalogatta az ovi udvarára, ott többen is körülvették, remélem tudnak vigyázni rá, mert ez a kicsi fióka csak próbálgatja a szárnyait, még repülni nem tud, de rendkívül ügyesen ugrált a többiek után.
2020. jún. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lisztkukaccal, májkrémmel, esetleg parizerrel etetheted amíg meg nem erősödik.
2020. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!