Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek ez a felelős...

Szerintetek ez a felelős állatvédelem?

Figyelt kérdés

A történet röviden:


"Mindössze egy éves fiúcska... Bárcsak azt mondhatnánk, hogy eddig gondtalanul élt! De neki kimaradt a boldog babakor, az ágyban, gazdival szundikálás. Nem sétálhatott fűben és nem sütkérezett a napon. Nem keresték a kedvét, nem becézgették. Eddigi életét egy telepen, ketrecben töltötte. Csak egy test volt, a rá rótt feladattal.

Aztán egy szép napon, kinyílt a ketrec ajtaja és ő kiléphetett a nagyvilágba. Egy család magához vette, meg akarta menteni a kis életét. Fiú, szintén yorki kutyusuk mellé életükbe fogadták és meg akartak adni neki mindent, amit eddig nélkülözött. Bíztak abban, hogy a kicsit nagyobb méretű kedvencük jóbarátra lel. Azonban a mese másképp szövődött.


Alig érkezett a családba, máris feszültség kerekedett a két, ivaros kan kutyus között. Fenyegetőzés, testbeszéddel kifejezett dominanciaharc vette kezdetét, ami a tegnapi napon tragédiához vezetett. Az ösztönök és hormonok által vezérelt fiúk összecsaptak, Russel lába pedig súlyosan megsérült. A mellső végtag mindkét csontja eltörött, a tört végek pedig el is mozdultak.


Új családja meg akarta menteni ezt a kiskutyát. Szép életet akartak adni neki, azok után, amin átment. [...]


Ezek után nem maradhattak együtt...


Aprajafalvára került Russel, akinek az azonnali ellátásáról most gondoskodnunk kell. [...]"


130.000 ft-ot kuncsorognak össze, de csak nekem visszás már ez az egész állatvédelem?


1. Kutyás családhoz úgy kellett volna kutyát örökbeadni, hogy a két kutyát semleges helyen összeszoktatják hetek alatt.


2. Akkor kéne örökbefogadni még egy kutyát, ha az elsőt meg tudtam már nevelni.


3. A gazda hibázott, miért másoktól akarják összekuncsorogni a pénzt? Oké, hogy az alapítvány visszavette, de nem az ő dolguk lett volna.


4. Ezt a gazdit sikerült találni a több száz jelentkező közül? Hiresen kritikus minden menhely a jelentkezőkkel, és azt az embert találták a legmegfelelőbbnek, aki amint baj van a kutyával rögtön le is mond róla, még az általa (az ő felelőssége) okozott kárért sem vállal felelősséget?!


5. Igen, jöhettek azzal, hogy ez mind csak volna, már nem lehet az idő kerekét visszaforgatni. De talán ott kezdődne az igazi állatvédelem, hogy megelőzzük a bajt, nem pedig nyerészkedünk rajta. (Mert a 130-ból jut ide meg oda is, senki nem csinál semmit ingyen)


Nektek mi a véleményetek?


2020. jún. 17. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj egyébként ezzel a megelőhetősséggel, hogyha minden embert körül járnak 100%-ban akinek örökbe akarnak adni akkor 1-2 kutya kerülne csak gazdihoz.

Miért? Mert hetente vannak itt is olyan kérdések hogy túlzásnak tartják a menhelyeknek az igényeiket, hogy képeket kérnek stb stb.

2020. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Pont ez a lényeg, hogy nem kell MINDENT körüljárni, szükségtelen dolgokat nem kellene. Egy rehabos kutyánál több dologra kell figyelni, próbaidő nélkül felelőtlenség lenne. Egy kölyökkutyánál nagyon fontos, hogy mennyi szabadideje van a leendő gazdinak, ellenőrizni kell az ivartalanítási kötelezettség betartását. Egy aktív kutyánál fontos, hogy a leendő gazdi megfelelően aktív-e a kutyához, idős, nehezen mozgó embereknek ne adjanak ki örökmozgó kutyát. Gyenge fizikumú embereknek ne adjanak ki nehezen kezelhető tiszta izom kutyát. Teljes munkaidőben dolgozó, túlórázó embereknek ne adjanak ki kölyköt. Nem lehet ugyanazt a sémát ráhúzni minden örökbefogadásra. És ami szerintem még nagyon fontos lenne, két dolog. Ha valaki könnyen eldobja a megunt állatait, hajlamos ugrálni a gyereke hóbortjainak kielégítése miatt, annak semmilyen állatot ne adjanak ki. De ha valaki nehéz helyzetbe kerül, és nem tud felelősen foglalkozni tovább az állatával és ehhez kér segítséget, akkor meg ne kövezzék meg.

Illetve szerintem minden örökbefogadásnál szükséges volna legalább 2 hét próbaidő, a problémásabb, rehabos kutyáknak még több. Mert lehet, hogy ellenőrzött helyen remeknek tűnik az összhang, aztán otthon jönnek a meglepetések. Az én mentettemnél is volt olyan, amit nem tudtak róla, de mi meg tudtuk oldani, csak amikor a probléma jelentkezett, akkor én azonnal jeleztem ezt az egyesület felé, hogy egyelőre nem íratnám még át a chipet, várjuk meg, hogy alakul, nem problémáztak miatta.

2020. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

Valószínű, nem egy "kapós" kutyáról van szó, a leírtakból legalábbis arra lehet következtetni, hogy nem tolongtak érte az érdeklődők.

Önkéntes tapasztalat, hogy sajnos nincs elég erőforrás arra a szervezeteknél, hogy minden leendő gazdinál személyesen végezzenek környezettanulmányt, ha nem mutat kétséget afelől, hogy a leendő kutyájával ki fog jönni, sokszor nem is kérjük, hogy hozza ki összepróbálni. Az is tapasztalat, hogy a kezdeti pici feszültségek a nagy többségnél el szoktak múlni, de az is tény, hogy a kutyák viselkedése is megváltozik, ha egy fix család van körülötte minden nap. Lehet, hogy az alapítvány nem is tudta, hogy ilyen súlyos a probléma és akár a végkimenetel egy lábtörés is lehet(én pl egészen eddig biztos voltam benne, hogy két yorki nem tud ilyet csinálni egymással).

Egy teljesen reális forgatókönyv, hogy pár nap után jeleztek a gazdik, hogy vannak kisebb feszültségek a kutyák között, az önkéntesek ezt még nem vették komolyan, mert előfordul és lehet rosszul volt megfogalmazva. A következő levél meg az volt, hogy eltört a kutya lába és erre nincsenek felkészülve, visszaadják.


Tartalékuk pedig remélhetőleg van, de tisztában vannak vele, hogy az emberek szívesebben adakoznak, ha tudják, mire megy a pénz. Elég veszélyes és felelőtlen játék lenne, ha csak akkor kérnének, ha már egy ft sincs a számlájukon.


Aki úgy érzi, hogy ezt tudná jobban csinálni, hajrá!

2020. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek, hogy ilyen kultúráltan zajlott a válaszadás. Pár gondolatra reagálnék:


130.000 ft nem tekinthető szeritem komoly megtakarításnak egy alapítvány esetében. Dolgoztam ilyen helyen, egy ilyen összeg nem jelent túl sokat, ha csak az állatok etetését nézzük. Igen, adományokból élnek, de azt egy kívülálló nem tudja mennyit is takar. Ismerek embereket akik rendszeresen küldenek nagyobb összegeket, az adományokat ne egy persely képében tele százforintosokkal képzeljük el.

Illetve csak azt tartom kicsit lelki zsarolásnak ebben az egészben, hogy a kutya műtéte Sürgős, állításuk szerint minden perc számít, és addig nincs műtét nincs pénz. Ha én állatokat menteky inkább megelőlegezem a pénzt, és nem az órát figyelem hogy egy facebook poszttól hány óra alatt gyűlik be a pénz, miközben a kutya szenved, állapota rosszabbodik.


Yorki kiskutya, vagy Legalábbis yorkikkal foglalkozó alapítvány. Nem hiszem, hogy ne lett volna rá jelentkező ("csak" "egy kis" keverékre van 200), maximum túl válogatós volt a menhely (bár akkor nem értem miért ide és így adták, szóval erről a részről csak találgatni lehet.) De nehezen örökbeadható kutyát sem adok olyan helyre, ahol van egy másik és nem voltak szoktatva...


Plusz valaki írta, hogy van hogy két állat nem bírja megszokni egymást. Igen, ezt aláírom. De erre lett volna jó a lassú összeszoktatás, semleges helyen (jó hogy a régi kutya nem viselte el az újat a saját otthonában), pár hét alatt látszik, hogy van-e rá esély, vagy nincs.


Na igen, meg nem tudom volt-e egyáltalán ivartalanítási kötelezettsége az örökbefogadónak, és hogy is adta ki neki a menhely, amikor a saját kutyája is ivaros volt. (Ha volt komolyabb oka visszaszívóm, de a gazdi viselkedése nem erről árulkodik).


Úgy hogy szerintem itt akinek volt köze a kutyához, hibázott, és megint az állat szívja meg, meg a jóhiszemű emberek pénztárcája.

2020. jún. 17. 21:07
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

A több száz jelentkező az általában inkább egyet szokott jelenteni a valóságban. Sokszor örülni kell már ennek is, mert így is telítve szoktak lenni a férőhelyek. Az alkalmassági feltételek is olyanok sok helyen, hogy csak dísznek vannak kiírva, ezzel riasztják el az alapból problémás érdeklődőket. Hacsak a kutyáról nem ismert valami, ami miatt nem adható oda bárkinek (alapból agresszív, problémája van más állatokkal, stb.), akkor nem szoktak vele nagyon cécózni. Akinél ez nem így van, az általában nem sintértelep-szerűen működik, tehát megválogatja, hogy melyik kutyát fogadja be és melyiket nem, na ez megint egy olyan dolog, amin lehetne vitatkozni, ha akarnánk.


A meséhez nem tudok mit hozzászólni, mert nem lehet belőle megmondani, hogy hibázott-e az örökbeadó. Ha alapból jóhiszeműek, mert jók a tapasztalataik, akkor nagyon könnyű áldozatul esni egy meggyőző személynek. Ha alapból nagyon szűrik a leendő tulajdonosokat, akkor meg rajtuk maradnak a kutyák (lásd pl. Takis shelter, youtube), tehát egyik sem optimális megoldás. Most lehet jönni azzal, hogy de hát ellenőrizniük kellett volna mi a helyzet az örökbe adott a kutyussal, de... Kinek van erre kapacitása és pénze, pláne, ha távoli helyekre is adnak örökbe? Még a legnagyobb állatmentőknél sem igazán megoldott ez.

2020. jún. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

"ha nem mutat kétséget afelől, hogy a leendő kutyájával ki fog jönni, sokszor nem is kérjük, hogy hozza ki összepróbálni"


Első kutyás vagyok, mentettem van, de ha második kutyán gondolkodnék mellé, eszembe nem jutna úgy hazavinni egy másikat, hogy előtte nem találkoztak, és nem néztük meg, hogyan viselkednek együtt. Az enyém nem egy agresszív típus, 9-10kg-os cuki szőrgombóc, csendes, nem ugatós, de visszaszól és nem hagyja magát, ha egy másik kutya szemtelen vagy nekitámad, és a saját otthonában ő a főnök vendég kutyával szemben. Ha az egyesületnek nem jut magától eszébe, hogy összeismertessük még örökbefogadás előtt a kutyákat, én ragaszkodnék hozzá.

2020. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy felelős állatvédelem...

Az alap dolog, hogy ha van kutya, akkor meg kell nézni, hogy kijönnek-e egymással.

Azt is el tudom képzelni, hogy haveri alapon ment az örökbe adás, hiába lett volna esetleg alkalmasabb jelölt, az alapítványban valakinek a valakijének kellett a kutya és odaadták. Aztán őket nem akarják levágni, így inkább kuncsorognak.

2020. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!