Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van ennyi állatkínzás?

Miért van ennyi állatkínzás?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látok olyan híreket, hogy kínozták vagy megölték az állatokat. Macskát, kutyát, gólyát, baglyot, elefántot, mikor mit.

Miért van ennyi állatkínzás? Ezek valami elmebajosak akiknek ez öröm vagy aki azt hiszi hogy ettől lesz menő? Vagy egyszerűen fel se fogják hogy rosszat tesznek?

Mi vesz rá valakit, hogy bántson egy ártatlan állatot?


Nem tudom helyesek-e a feltételezéseim de szerintem régebben nem volt ennyi állatkínzás. Mondjuk 20 évvel ezelőtt szerintem nem volt ennyi erőszak az emberekben. Legalábbis állatok iránt. Vagy mondjuk a 19-20. században.

Van egy olyan feltételezésem is, hogy amúgy Magyarországon elég elterjedt más országokhoz képest. Törökországban, amennyire tudom, tisztelik a macskákat. Az osztrákok, németek szerintem eléggé természetkedvelők, egészségtudatosak, munkájukban szorgalmasak, szerintem tőlük távol állna általában az ilyen. Mondjuk ez csak egy külső benyomás. A franciák szintén nagyon normálisnak tűnnek nekem, tapasztalataim alapján, összetartóak, amennyire lehet optimisták, empatikusak. Én legalábbis így tudnám őket jellemezni. Szóval szerintem a nyugati országokban az állatkínzás nem annyira jellemző, mint itthon és szerintem amúgy is mindenhez máshogy állnak hozzá (természet, család, állatok, munka).


Szóval igazam van-e ezekben szerintetek? És miért van ennyi állatkínzás? Miért nem tesznek többet ellene?

És amúgy azt jól sejtem-e, hogy még a környezetvédelemnek is több figyelem jut, mint az állatvédelemnek?

Nyilván van aki azt is letojja de azokat számítva, akik nem.



2020. jún. 5. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Bezárták az OPNI-t, és nincs visszatartó erejű szankcionálás, meg ott vannak a régi rossz berögződések (80x éves nagyanyám pl. nem érti, miért baj, ha a kutyának édesítőszeres süteményt ad).
2020. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
75%
A saját lelki nyomorukat töltik ki szerencsétlen állatokon. Hogy régebben kevesebb volt-e, azt nehéz lenne megmondani, talán csak kevésbé tudtunk róla. De lehet az is, hogy kevesebb stressz érte az embereket, kiegyensúlyozottabbak voltak.
2020. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt kevesebb erőszak régebben, csak felület nem volt, ahol ilyen gyorsan terjedtek volna az információk, mint most az interneten.
2020. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudom helyesek-e a feltételezéseim de szerintem régebben nem volt ennyi állatkínzás."


Nem, sajnos ez csak látszat, ugyanannyi állatkínzás volt 20 éve is, meg századokkal ezelőtt is, csak akkor még nem futott végig az egész világon egy hír akár percek alatt. A "világfalu" fogalom ezt jól megragadja:


"a világ oly mértékben vált összekötötté vagy "kicsivé", mint egy falu, amelyben az emberek gyorsan kommunikálnak és minden eseményről szinte azonnal értesülnek. "

[link]

2020. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Manapság sokkal több állatkinzás van mint régen. Olvasd csak: [link]

Ez manapság megbocsáthatatlan kinzás, régen a világ legtermészetesebb dolga volt. (De ez csak egy példa. Van sok hasonlo!)

2020. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Régen se volt kevesebb, sőt... A falusiak kicsit lazábban veszik az állat kérdést (nem minden falusi, ne vegyétek magatokra!!!) és sokaknak a kutya is csak egy jószág. Ha sokat szült a macska, a kicsiket agyonverték és tök természetes volt. Ma már állatkínzás. Ha elszökött a kutya, szereztek másikat. Ma már chippel megtalálják.

Én nem értem az állatkínzást, de azt főképp nem hogy a 21. században miért nem lehet több évet adni ezeknek a férgeknek. Az emberek elmeállapotán nem lepődök meg...

2020. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

"Manapság sokkal több állatkinzás van mint régen. Olvasd csak"


Most ezen akarsz vitatkozni? Belinkelsz egy cikket a spanyolországi helyzetről. Hány más ország van még a világon, ahol nem is vezetnek statisztikát erről, mert ezer más bajuk van? Mondj már valamit akkor a bolíviai, vagy a venezuelai állatkínzás változásáról!

Vagy linkelj a 19-20. századi adatokat...

Nincs összehasonlítási alapunk egyszerűen.

2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pont, hogy régen több volt.


Ha egy munkakutya nem bírta a terhelést vagy nem azt csinálta, amit gondoltak, agyonverték. Pl pásztor a kutyáját, a vadász a kotorékebet, ha nem ment a róka után, a vizslát, labit, ha nekiállt felzabálni a lelőtt fácánt.


Ma már jobban próbálnak szelektálni és a "selejtet" odaadják ivartalanítva családi kutyának.


Az, hogy Indiában megöltek egy elefántot, nem jutott el idáig 100 évvel ezelőtt és nem is lett volna ekkora hírértéke.


De gondolj csak bele, régen a nők sokkal kevesebbet értek, mint a férfiak, a gyereket erőszakkal nevelték, meg ott van ugye a rabszolgaság is... Aki egy embert képes láncra kötni és ostorral verni, szerinted hogy bánik a tehenével?

2020. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Van egy olyan feltételezésem is, hogy amúgy Magyarországon elég elterjedt más országokhoz képest. Törökországban, amennyire tudom, tisztelik a macskákat. Az osztrákok, németek szerintem eléggé természetkedvelők, egészségtudatosak. persze királylány.
2020. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert azok az emberek akik ezt teszik ők maguk is állatok.
2020. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!