Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Youtube-on miért vannak szét...

Youtube-on miért vannak szét dislike-olva az olyan videók, amiben állatot etetnek élő állattal?

Figyelt kérdés
Pl. mikor egy kígyónak egeret adnak. Az ilyeneken miért nagy a dislike arány? Egy olyan állat, ami a vadonban is ilyet eszik, az miért zavarja ennyire az embereket, hogy egérrel etetik?
2020. jún. 30. 18:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%
Vannak emberek akik ezt nehezen viselik vagy ellenzik. Az okát értem, de nem tudom beleképzelni magamat egy ilyen ember helyébe.
2020. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Mert az egérrel az cuuukiii...

Nem baj, hogy mi emberek az ipari sertésekkel ezerszer rosszabb dolgokat művelünk, sokáig szenvednek, mert azok csúnyák és dagik.

Meg a kígyó amúgy is egy undi állat.

2020. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Én szeretem a kígyókat, de bevallom, nem látom értelmét ezeknek a videóknak. Sokkolni akarnak? Akkor az, aki szereti az egereket, az ezen kiakad, nyilván. Aki elfogadja a természet rendjét, annak ez meg nem meglepő. Aki pedig tart kígyót (egyéb hüllőt), az meg lát ilyet otthon. Na és vannak olyanok is, akik pusztán a nézettségért bunyóztatnak / etetnek olyan állatokat egymással, akik nagyon nem szorulnak arra, hogy egymást egyék.
2020. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem van értelmük az ilyen videóknak, persze annak, ami kultúrált, tehát nem egy macskát dobnak oda egy anakondának.. Én is szeretnék kígyót tartani, szóval mostanában nézegetek ilyen etetős videókat is, hogy kb. mire számítsak.
2020. jún. 30. 18:30
 5/12 anonim válasza:
87%

3. válaszolónak:

Nem láttam a videot, viszont feltételezem hogy nem azért filmezték le hogy sokkoljanak, hanem hogy inkáb azt akarták mutatni hogy hogyan és mivel kell eteni a kígyókat.

2020. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Jah, így érthető, igaz, mi kaméleonba és gekkókba szerettünk bele anno, és úgy hoztuk őket haza, hogy nem néztünk ilyen videókat, így ez az élve etetés kicsit hidegzuhanyként hatott, de meg lehetett szokni azért hamar. Nekem talán azért se tetszettek ezek a videók (később belefutottam egy párba), mert sokaknál tapasztaltam azt, hogy csak a meghökkentésre és a szadizmusra hajtanak, pl. egy piranha-s videónál a kommentelők már kismacskás etetést kértek legközelebbi alkalomra. Úgy érzékeltem, sajnos nem egy egzotikus állattartó csak a saját magamutogatását és szadizmusát éli ki ezekkel a videókkal.
2020. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik felvetésem , hogy egyesek ezt nehezen viselik, mint látvány. Bár ekkor felvetődik a kérdés, hogy akkor miért is néz ilyen videókat.


A másik felvetésem inkább erkölcsi.

A természetben egyfajta körforgás uralkodik. A legerősebb marad életben, s egy egyed fennmaradása nagyban múlik az egészségi állapotán, korán, és azon, hogy mennyire gyorsak a reflexei, s hogyan tud védekezni. Ha elég gyors, és fürge a préda, akkor megtud menekülni a ragadozó elől. Azaz az egér is képes elmenekülni az őt támadó kígyó elől. Tehát megvan a túlélési esély.

Azért írtam, hogy erkölcsi oldalról közelítem meg az egyik felvetést, mert a fogságban tartott állatoknál az élve etetésnél a prédának nincs túlélési esélye.

2020. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Amiért itt 0%-ra nyomják az állatorvos tanácsait.
2020. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Én nem látok kivetnivalót az élveetetésben alapból, de ennek ellenére a legtöbb ilyen videóra én is dislike - ot nyomnék.

Az oka ennek az, hogy a legtöbbjük tényleg csak a szadizmus miatt csinálja és nem is helyesen. Vannak olyanok, akik egy nagy patkányt adnak egy növendék varánusznak, hogy minél több ideig harcoljon vele, pedig az sok annak a nem kifejlett ragadozónak, nehezen emészti meg és meg is sérülhet az etetés közben.

Sok ilyen videóban a végén meg sem tudja enni az elejtett prédát a hüllő, mert túl nagy neki, de azért a marhája odaadja, hogy nyírja ki.

A legtöbb ilyen sajnos hatásvadász perverzió, szerintem az sehogy sem mutat jól, ha szenved a prédaállat, egyrészt mert nem etikus, másrészt én azért szoktam néha élveetetést nézni, mert szeretem ezeknek az állatoknak az erejét és a hatékonyságát, ha odaadnak neki egy túl nagy prédát és ott szerencsétlenkedik vele, abból pont az ellenkezője jön le. A jó élveetetés során a hüllő gyorsan végez a prédaállattal.

A másik nyomós ok, hogy sokan akik ilyen videókat raknak fel, trehány, nemtörődöm emberek. Vesznek egy ilyen állatot, hogy lássák vadászni, de a háttérben ott van az az összetákolt doboz, vagy egy átalakított akvárium 2 centi hánccsal az alján és egy retkes itatótállal, amiben az állatot amúgy tartják. Rengeteg ilyen videóban látni, hogy az alapvető körülmények sincsenek nagyon biztosítva az állataiknak, de a marhák ott vihognak, amíg a hüllő bírkózik a patkánnyal.

2020. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
9-es száz százalékosan összefoglalta, mire gondoltam a témával kapcsolatban én is! A 3-as voltam.
2020. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!