Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet bármi valóságalapja...

Lehet bármi valóságalapja annak, ami most a Veresegyházi medveotthon körül kialakult?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hát, őszintén, én olyan 3,5 éve jartam ott, és nagyon kiakadtam a látványon. Borzalmas állapotban volt 1-2 állat, a bejárat előtt vannak lovak, azok nagyon soványak voltak, a medvék szakadtak, betegnek tűntek. Pont ezért én óriási csalódásnak éltem meg az egészet, azóta se voltunk többet. Ezek alapján nem annyira nehéz elhinnem, amit a volt alkalmazottak állítanak.
2020. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én tavaly nyáron voltam náluk, jót-rosszat egyaránt olvastam a helyről mielőtt odamentem, de a legjobb volt a saját szememmel meggyőződni a dolgokról.


Nekem a legnagyobb csalódás, hogy nagyon kicsi, nem erre számít az ember. Nyúllábak valóban el vannak szórva az út mentén, ilyen és egyéb esztétikai problémákra figyelhetnének jobban. A farkasokon egymásnak okozott sebek láthatóak, de azt gondolom, ez az ő kemény valóságuk, a medvék közül az egyiknek nagyon durván be volt dagadva a szeme és gennyedzett.


Olvastam egy mostani cikkben, hogy a saját ürülékükben vannak az állatok. Ez alighanem lehetetlen, ugyanis tényleg nagyobb területen vannak egy állatkerthez képest, így bőven van hely a végtermékeknek és az állatoknak is, viszont igaz, hogy van egy pont amikor ez a kerítés tövében van. Az állatot meg nyilván nem zavarja ha átmegy rajta. Középen van nekik egy nagy tó, így az hogy nincs ivóvíz még mindig fura vád. A legtöbb élőhelyet be sem lehet látni teljesen, így látogatóként szerintem nem lehet kizárni, hogy sehol nincs víz - például a farkasoknál.


Az igazgató szerintem jól megmagyarázta a történteket, és szerintem valóban fel van fújva egy-két dolog, mint általában. Például az oroszlánharapásos sztori, valóban egy kis fog karcolás is komoly sebet tud okozni, ha ráharapott volna a karjára nem engedte volna el olyan könnyen a cica sem, és a karja sem úszta volna meg olyan könnyen.


De az hogy az igazgató rácsapta a telefont a faggatózásnál mindenesetre intő jel - vagy a vonal túlvégén voltak túl kellemetlenek az illetők.


Kísérleti nyulak etetős sztorijával is csak annyi a bajom, hogy ma már a kísérleti állatokat a fogantatásuktól kezdve a haláluk után is igen komoly szabályok szerint kezelik.


Péksüteményt ha penészes hanem, akkor sem adnék semmilyen állatnak.


Szóval a szervezet sem szent az is biztos (például a kiszökött oroszlános esetnél), de a legtöbb dologban elég sok mindenen lehetett lódítani a hatás kedvéért.


És ahogy az alkalmazottak állítják, hogy mennyire kiépített kapcsolatrendszere van az igazgatónak, úgy simán összeszedhetett egy rosszakarót, ezért nyilatkozik hirtelen olyan sok volt alkalmazott és hozza le ezeket olyan sok portál. De ez is csak spekuláció.


Nem tudom, ha én ott dolgoznék mint állatgondozó és ilyen állapotokat látnék akkor szólnék a főnökségen, és tennék ellene, végsősoron még akkor jelenteném a dolgot, vagy hangot adnék, nem ám lehúznék ott pár évet, majd megint pár év múlva szőném a lejárató meséket... Ez az eset sem az ott lévő állatokért van, hanem ember az ember ellen.

2020. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor ilyen dolgok kipattannak annak mindig van valamennyi valóság alapja. De a cikk az hozzáértő emberként nagyon ki van forgatva és botrány hajhász. A medvét a kifutón nyúzták meg. Ha elpusztult vagy el kellett altatni mert beteg volt egy ekkora allatot nem olyan egyszerű elcipelni. Gondolom nem a többi medve közé sétáltak be a gondozók. Persze ilyesmit nem előnyös a latogatok előtt csinálni. De alapvetően ezzel nincs gond. Mindenhol így csinálják ha túl nagy az állat. Az elpusztult allatok meg gyakran mennek múteumoknak vagy oktatási célre használják őket. A nyúl lábakat nem a gondozók hagyják el hanem amire nem gondoltok :) a varjak viszik el és aztán eldobálják valahol. A Bpzooban is van itt ott néha. Sajnos ezt nem lehet megakadályozni. Nem védeni akarom a medveotthont. Én nagyon régen jártam ott. Akkor normalisnal tűnt a hely. Még oroszlánok sem voltak. Csak ezt a mézezést nem értettem miért preferálják. Bár ahogy láttam a medvék nem voltak lelkesek érte. De az biztos hogy ha ennyi panasz van akkor ott valami nem stimmel a hattérben. Ha nem is igaz minden valami bűzlik a fű alatt.
2020. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak benne túlzások, látott x dolgot a volt gondozó, már XY dologként emlékszik rá és XYZ-t csinál belőle a bulvár.

Bár azt megjegyzem valami biztos van mert ha olyan hiperszuper tökéletes hely lenne nem jönne fel róla ennyi és ilyen botrány.

2020. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elhiszem.

A volt dolgozó egy magánember, a medveotthon pedig gyaníthatólag milliomosok kezében van. Egy feljelentést ilyen emberektől senki sem kockáztat, hacsak nem mond igazat, és vannak bizonyítékai.

Ilyenekkel nem szórakozik szerintem az ember, túl nagy a kockázat.

2020. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy nincsenek meg a kellő engedélyek a polginak, de a macipark nagyon gáz. Egyrészt állatsimogató amit kiírtak nincs, az a sok méz, darázs meg eldobált fakanalak, inkább répát, almát kérnének az állatoknak.

A farkasok füle vérzik a legyektől. Kiírták egy papírra hogy a legyektől vérzik nem verekedéstől van. Na de lehet kapni sprayt ami elűzi, csak meg kéne csinálni. Hagy némi kívánni valót a hely.

2020. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az hogy száraz kenyereket, csokikat, kekszeket adnak nekik az hab a tortán.
2020. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!