Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg volt valami valóságala...

Tényleg volt valami valóságalapja?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás-párti vagyok, minden előnyét tudom, a saját kutyám is ivartalanítva van, és a népi "megfigyelésekben" sem hiszek. DE!

Vidéken ugye azt szokták mondani, hogy ha egyszer szül egy szuka kutya, utána nyugodtabb lesz. Persze rövidebb ideig is élnek ott a kutyák, sokszor rosszabb körülmények között, de ennek a viselkedés dolognak lehet valami valóságalapja?

Ezt azért kérdezem, mert szomszédomnak van egy (azt hiszem) Jack Russelje , panelban, állandóan hallgattam, hogy Dzsesszi így, Dzsesszi úgy, nem mész az ágyról, hagyod azt abba, add vissza, köpd ki, stb:)) Szóval tevékeny kutya volt, de a futtatóban befedezte egy másik (még a jelenetet is láttam, szomszédom trécselt 3 másik szomszédunkkal, le se tojta hogy tömik a kutyáját, meg a fiú gazdája is...), megszülettek a kiskutyák problémamentesen, azóta a kutyát mintha kicserélték volna. Nem tudom, hogy ez csak véletlen egybeesés, esetleg kimerült, vagy szomorú, vagy bármi más, csak annyit tudok, hogy sokkal kevesebbet hallom a szomszédot kiabálni a kutyájával.



2013. szept. 1. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Le is írtad a választ. A szuka iszonyúan kimerül a terhesség/alomnevelés miatt. Ez tenyészszukáknál nem gond, mert megfelelő egészségi állapotban vannak, a lehető legjobb táplálás mellett, az állatorvos gondos felügyelete alatt, de egy mezei házi kedvenc nincs ilyen helyzetben, így sokkal megterhelőbb neki az egész. Ezért "nyugszanak" le, egyszerűen felőrli az energiájukat...
2013. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért "nyugodott le", mert a kiskutyák kiszipojozták, egy alom felnevelése nagyon megterhelő egy kutyának (akárcsak nekünk, embereknek), főleg ha a gazdi nem is ért semmit az egészhez, nem tud segíteni a kutyának és "visszaállítani" jó kondiba. De nem valószínű hogy a kutya élete végéig ilyen maradna.
2013. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
A mi kutyánknál abszolút igaz. Előtte minden kaját válogatott, szó szerint hisztis volt, álvemhes volt, stb. Miután voltak kiskutyái, teljesen visszazökkent normálisba. Nem válogat, sokkal játékosabb, nyugodtabb, és nem mondanám hogy azért mert lemerítette a sok kiskutya. Most ugyanolyan súlyban van már mint előtte, szuper kondiban, de úgy látom valahogy több az életereje és vidámabb, nincsenek más hangulatingadozásai sem.
2013. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván lenyugszik, hiszen a hormonjai arra ösztönözték, hogy szaporodjon, és végre sikerült eleget tennie ennek a késztetésnek, átmenetileg kiürültek a felgyülemlett hormonok a szervezetéből. De ugye ha megszűntetjük ezeknek a hormonoknak a termelését ivartalanítással, ugyanott vagyunk. Legalábbis józan paraszti ésszel így gondolom.

Mondjuk egy ennyire nem tudatosan tartott kutyára én nem alapoznék, az is simán lehet, hogy nem foglalkozott elég tudatosan a kutya fárasztásával, a kölykök meg leszívták, ezért kevésbé problémás most, de idővel vissza fog térni a régi rossz szokásaihoz a kutya.

Annyi változást okozhat a személyiségében az ellés, hogy magára szed némi felelősségtudatot, "felnő", érettebb lesz, hiszen azért az anyaság nem csak beprogramozott ösztönös dolog. Ezt nem tudja megadni az ivartalanítás, az tény, viszont az is, hogy nem minden kutya való anyának, sokukat idegesítik a kölykök, ösztönből megcsinálja, amit kell, de ennyi, szóval ez sem olyan dolog, amit feltétlenül meg kéne tapasztalnia a kutyának.

2013. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A vemhesség és az alom felnevelése minden kutyát kimerít. Különösen a tenyészkutyákat, hisz azokat gyakrabban fedeztetik.
2013. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
77%

Nem csak a kutyát, de a szomszédot is lemerítette a kölykök felnevelése, ereje sincs kiabálni a kutyával. Meg egyébként is nagyobb gondja, hogy mit csináljon a 6 kis keverékkel, mint hogy az ágyra felugrott valamelyik.

Vidéken mondták, azt biztosan mérvadó. Azt is mondták, hogy a forró ételtől veszett lesz a kutya.

Utolsó: a tenyészkutyákat pont nem fedeztetik annyiszor, mert vigyáznak rájuk. Nem úgy, mint azokra, akiket a játszótéren csinálnak fel.

2013. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!