Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyet értesz ezzel?

Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés
Ha egy háziállat szilveszterkor, augusztus 20.-án, vagy bármikor máskor, amikor tüzijátékparádé van elszökik és egy héten belül nem tér haza, akkor a gazdáját állatkínzásért felelősségre kell vonni.

2020. júl. 29. 16:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%

Miért pont "állatkínzásért"?

Az hogy a kutya elszökik részben az ő hibája részben nem, de ez egyáltalán nem állatkínzás.

2020. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1

Ha a gazda nem tudja 1(!) éjszakára egy olyan helyre bezárni, ahonnan nem tud megszökni, akkor az felelőtlen tartás, ami állatkínzásnak minősül.

2020. júl. 29. 16:29
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos pont olyan eseményt írtál, amikor egy félős kutyát nehéz kontoll alatt tartani. Az én kutyám egyszer (szilveszter előtt jött rá valakire a petárdázhatnék) kirágta a bejárati ajtót, hogy be tudjon menni. Ezt kifelé is meg tudja tenni... Ha az állat valamiért bepánikol, van az a szint, amikor csak félreállni lehet (szerencsére nálunk a pánik nem írja felül az engedelmességet, de sok helyen igen)

Akik másik emberhez, állathoz vágják a petárdát (igen a kedvesem is sérült már meg szilveszterkor), azokkal járnék el kegyetlenül.

2020. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem. A petárdázókat, tűzijáték szervezőket stb be kell perelni, mert nem kutyabarát módon élik ki a hobbijukat. Készíts petíciót!
2020. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy ostoba baromság, nincs mit magyarázni róla.
2020. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Igen. Sose értettem, hogy tud elszökni. Nyilván udvarról tud. De zárt házból, lakásból. Meg ilyenkor nem is kéne egyedül hagyni.
2020. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem értek egyet.


Nekünk két kutyánk van, közepes testűek. Téglalakásban ékünk. Szerencsére, a kutyáim nem félősek, de azért fő a biztonság, amikor tűzijáték van, amelyikükről le szokott kerülni a póráz, nem lehet anélkül. Másikuk meg alapból szökősebb. A kis buta nem érti, hogy ezzel mit csinál. Imád, szeret minket, de eddig akárhányszor volt póráz nélkül, annyiszor a játék elején kezdett el elteleportálni, aztán kereshettük. Ezt futtatón belül is megcsinálta, mert az éjszaka sötétjében is megtalálta a kerítésen a rést, aztán gondolta, megy sétálni, utána amikor futottam és kiáltottam neki, farokcsóválja jött vissza.


Ennyi erővel, ha valakinek csak úgy eltűnik a kutyája, mert póráz nélkül sétáltatja, azért is lehetne állatkínzással vádolni.


Szerintem felesleges dolog a tűzijáték, már nem is olyan, mint régen volt, de ha ezt akarják az emberek, hajrá, nem érdekel. A kutya az én felelősségem, nekem kell rá vigyáznom, merthogy a tűzijáték van és lesz is, ez pedig kibírható, hogy addig nincs póráz nélkül.

2020. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Olyan országban, ahol vannak szaporítók, és konkrétan állatot kinzó/ölő! (Lásd: két hülyegyerek rugdosta,majd elrúgott egy macskát, halálra verték, de nem tudtak eljárást indítani, mert gyerekek)

És akkor szerinted a gazdikat kéne baszogatni, akinek a kutyája réműltségében kiszökött?! Akik az év 364 napjában szeretik, etetik, gondoskodnak róla?

2020. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Azzal egyet ertek, hogy a felelos allattartas resze, hogy vigyazunk a haziallatainkra legyen szó egy gulyáról vagy egy szobakutyáról, teknősről.

Ebbe pedig bőven beletartozik, hogy a gazdájától, annak birtokáról ne szökhessen el, ne bóklásszon el igy se magaban se masban ne okozhasson kárt.


Mamamnal volt ket kutyus. Mindketto teljesen bepanikolt az augusztusi es szilveszteri durrogtatastol. Mamam nem volt az a hu de ertek a kutyakhoz tipus, de jozan parasztasszonykent ilyenkor mindket kutyat beengedte a haz zart tornacara, ha ott se birtak magukkal akkor a szobaba, ahol mindketto a szoknyaja ala bujt...(nem viccelek, pedig megmosolyogtato, kozepes termetu kutyusok voltak).

A mi kutyanknal meg en azt tartottam alapnak, hogy nagyvarosban eltunk, setakor foleg ha mar szilveszter elott lehetett tudni, hogy kezdik a petardazasokat, akkor a porazrol le se engedtuk es szajkosarat is kapott, biletat is cimmel, mobilszammal (ha veletlen megis valaki mellettunk durrantana es vilaggaszaladna, akkor legalabb ne harapjon). Meg persze ilyenkor szigoruan a dolgat vegezze el volt a cel es nem a hosszu jaratas, ahol idoaranyosan nagyobb esely hogy valami hu.lyebe belefutunk. Otthon meg redonyoket le, ablak becsuk, kutyat egy vizeletbiztos helyre a kritikis idoszakban bezartuk lehetoleg valamelyikunkkel egyutt. Jo esetben eleg hamar lenyugodott. Szoval en nem igazan ertem milyen kutya tud peldaul elszokni ilyenkor es honnan? Esetleg tanyarol vagy teleprol ahol orzo vedo...de ott meg ki a f..petardazik? Vagy a gazda olyankor hol van?

2020. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Valamennyire igen. Nem értem, hogy aki tudja, hogy fél ilyenkor a kutyája (vagy egyéb kisállata) miért nem marad vele otthon zárt lakásban/házban. Ha ez megvalósulna meg se tudna szökni a kutya.


Egy olyan kutyát aki fél, egyedül bezárni egy helyre az nem megoldás (sőt inkább állatkínzás kategória), hiszen ott is ugyanúgy hallja a számára félelmet keltő hangokat,nem csoda ha kiszökik.Vele kell lenni és figyelni rá!


Ezeken az ünnepnapokon kívül egyébként egyéb ok miatt is elszökhet egy állat, szóval nehéz kérdés... Minden eset más!

2020. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!