Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyet értesz azzal, hogy a...

Egyet értesz azzal, hogy a kutya, macska tenyésztők az általuk szaporított állatokkal egy-egy menhelyen lévő vagy gazdátlan állat halálos ítéletét írják alá?

Figyelt kérdés
Persze mindig lesznek olyan sznobok, aki fajta tiszta kutyát, macskát akarnak, de ettől eltekintve. Én betiltanám a tenyésztést, amíg ennyi a gazdátlan állat.
2011. máj. 21. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem értek egyet.

Rossz oldalról közelíted ezt a témát.

2011. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Valahol igen,valahol nem.
2011. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Egyetértek. Sosem adnék pénzt kutyáért vagy macskáért amikor lehet ingyen is kapni. Az állat nem egy autó vagy ruha, hogy van értelme a márkának.
2011. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek egyet. Miért fáj, ha valaki jó helyről szeretne egy fajtatiszta kutyust magának?

És nem vagyok sznob, most is befogadott/mentett kutyáim vannak. De minden álmom egy bizonyos fajta, és remélhetőleg ők még sokáig nem kerülnek menhelyre.

2011. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem egyáltalán nem értek egyet. Nagyon erős példát szeretnék hozni: egyetértesz azzal, hogy minden egyes, családba születendő kisbaba egy-egy nevelőotthonban lévő gyerek boldogulását teszi lehetetlenné?

(szerintem nem, de kíváncsi vagyok a véleményedre)

2011. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet. Ha én beleszeretek egy fajtatiszta kutya személyiségébe, természetébe, külsejébe, akkor ajánlhatnál nekem akármilyen keverék kutyát, nem kellene, mert nem lesz olyan, mint az "álomfajta".

Az emberek azért vesznek tenyésztőtől kutyát, mert nem zsákbamacska, nagyjából tudod mire számíts. Tudod hogy fog kinézni, ismered a tulajdonságait.

Akinek ezek nem fontosak, mert csak egy társat szeretne, hogy ne legyen egyedül, semmi célja a kutyával, mindegy neki hogy néz ki, mire képes stb. az hozzon a menhelyről. Nagyon szép dolog! És becsülöm azokat, akik ezt megteszik, mert nem egyszerű egy idősebb, esetleg bántalmazott kutyát befogadni, hogy újra bízzon az emberekben. Ehhez sok-sok türelem kell.

2011. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

azért a gyerekes példa tök más.

a gyereket te szülöd vagy ha férfi vagy, akkor a párod, és az embernek elemi ösztöne, h ha van rá lehetőség, akkor a saját utódát szeretné felnevelni, és nem másét. inkább a fogamzásgátlással van a probléma a sok "anyátlan-apátlan" gyerek esetében.


a kutyák és macskák esetében pedig egyetértek azzal, hogy vannak olyan divatfajták, amik mostanában túl lettek tenyésztve, és sajnálom ezeket a szerencsétlen állatokat, hogy egyes kapzsi emberek nyerészkednek rajtuk.

valamilyen szinten igazad adok a kérdezőnek.

2011. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek egyet.

A menhelyeken nem azért van annyi kutya, mert egyes kutyabarátok hatalmas odafigyeléssel és odaadással tenyésztenek egy-egy fajtát, szakszerűen, hanem azért, mert a rengeteg hülye úgy gondolja, hogy olcsóbb kidobni a kiskutyákat, mint ivartalanítani az anyát. Sőt, még pénzzé is akarják tenni őket.

Te kevered ezeket a szaporítókat a tenyésztőkkel. Őket kellene nagyon alaposan megbüntetni és megtiltani minden ilyen tevékenységet.

Illetve azzal értek egyet, ami a legtöbb helyen már így is van, hogy csak ivartalanított állatot lehessen örökbefogadni, tovább adni. A tenyésztés és szaporítás pedig maradjon a szakértőkre. Persze keverék kutyáknál ugyan úgy, mint fajtatisztáknál, én nem ellenük vagyok, nekem is csak keverék kutyám volt eddig, nem is vágyok másra.

2011. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Így, ebben a formában nem értek veled egyet. Normális, felelősségteljes tenyésztők kellenek, elvégre azt nem tilthatod meg senkinek, hogy fajtatiszta kutyája legyen, főleg ha azt egy jó tenyésztőtől szándékozik megvenni. És ez nem feltétlenül sznobság. Igen, vannak, akik sznobságból vesznek fajtatiszta kutyát, de azért nem kéne általánosítani. Viszont a szaporítók körmére rá lehetne igazán nézni, főleg azokra, akik nagyban nyomják az "ipart". Na őket le lehetne kapcsolni.
2011. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, h nem értek egyet ilyen formán. Én azt mondom, minden kutyát csak ivartalanítva engednék eladni kivéve ha tenyésztő veszi meg tenyésztői célra és akkor nem lenne ennyi árva kutya/macska. DE Azzal se értenék egyet ha holnaptól csak fajtiszta kutyák lennének, mert lehet h drága egy fajmacsek, fajkutya tenyésztése, DE nem hiszem h ezt 90 ezerért kéne megvásárolnom. Szóval ellentétes az ügy :D
2011. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!