Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyet értesz ezzel?

Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés
Ha egy háziállat szilveszterkor, augusztus 20.-án, vagy bármikor máskor, amikor tüzijátékparádé van elszökik és egy héten belül nem tér haza, akkor a gazdáját állatkínzásért felelősségre kell vonni.

2020. júl. 29. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha valaki a családból otthon marad a kutyussal, megnyugtatni és vigyázni rá, akkor biztos kisebb eséllyel szökne el.


A szilveszter egy ünnepnap, és ilyenkor az emberek kicsit mással törődnek. Ha a kutyuson van nyakörv, és rajta a neve, illetve a gazdijának a címe és elérhetősége, biztos, hogy 1 héten belül visszakapja. Esetleg egy "Ha a gazdim nélkül találsz, kérlek hívd fel őt!" felirat.


Azt, hogy a gazdi mennyiben felelős adott esetben az állat eltűnéséért, azt nehéz megállapítani. Az, hogy egy héten belül nem kapta vissza, az még nem ok semmilyen büntetésre.

2020. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Büntetni nem büntetném. Eleve nehezen ellenőrizhető, hogy kinek van meg a kutyája és kinek nincs. Ha azt mondja, hogy Buksi múlt héten elpusztult, és eltemette a kert végébe, el is van intézve, nyilván nem tudod ellenőrizni, kiásni csak nem fogod.

De ezt én se értem, nekem is van félős kutyám, cicám, szilveszter éjjel bent voltak/vannak zárt ajtó-ablak mögött velünk, esélytelen, hogy kiszökjenek. Igaz, ők amúgy is bejöhetnek, de aki ennyit nem bír megtenni, hogy ilyenkor beengedi őket, annak minek állat?

2020. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

"Nem értem, hogy aki tudja, hogy fél ilyenkor a kutyája (vagy egyéb kisállata) miért nem marad vele otthon zárt lakásban/házban."

Egyszer próbáltuk meg a kutyákat bezárni a lakásba szilveszterkor (nyilván úgy, hogy mi is otthon voltunk odabent)... Kint is megőrülnek tőle, de bent olyan szinten bepánikoltak, majdnem szétszedték a lakást, sokkal rosszabb volt a helyzet mint odakint.

Akkor ilyen esetben mit tegyünk? :(

2020. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

13: Kint is megőrülnek tőle, de bent olyan szinten bepánikoltak, majdnem szétszedték a lakást, sokkal rosszabb volt a helyzet mint odakint.


Kint hogy oldottátok meg?


Máskor bemehetnek a lakásba?

2020. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

#14

Kint voltunk velük az este legnagyobb részében, ami nem mindig a legkellemesebb decemberben.

Nem mehetnek be amúgy szőrallergia miatt.

2020. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha kint vagytok velük az majdnem ugyanaz mintha bent lennétek. Kivéve azt, ahogy írtad is decemberben nem túl kellemes.


Lehet az gond, hogy máskor nincsenek bent, így számukra ismeretlen ijesztő hangok/fények mellet egy számukra"idegen" zárt helyen.


Az én kutyám is fél ilyenkor, kint menekülne mindenfelé, bent viszont megnyugszik, lefekszik a helyére, pihen, viszont máskor is bent van.


Akkor pontosítok az előző válaszomon: aki tudja, hogy fél a kutyája; vagy vigye be vagy legyen kint vele ahogy ti is csináltátok :) És azt nem értem, hogy ha fél a kutya, akkor valaki kint hagyja aztán lesz ami lesz alapon vagy ott lesz a kutya reggel vagy nem.


Lényeg, hogy a gazda biztosítsa valamilyen formában azt, hogy a kutya ne tudjon megszökni és a lehetőségekhez mérten nyugodt körülmények között legyen az adott estén.

2020. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek egyet, vagy legalábbis nem teljesen. Legyen valaki akármilyen felelősségteljes állattartó, szülő vagy akármi más, mindenre lehetetlen felkészülni.
2020. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk tavaly nyáron a szomszédunk majdnem minden héten tűzijátékoztak (állítólag engedélyük is volt), és idén halottam már 1-2x a durrogást. Akkor most ha véletlen megszökik a kutya, akkor állatkínzásért megbüntessenek? Ráadásul a vihartól is félnek. A másik szomszédban a meghibásodott elektromos kapu kinyílt a viharban, a gazda nem volt otthon, és a kutya egyből megszökött. Én voltam az aki behívta a kutyust, és egész nap nálam volt, mert a szomszéd dolgozott. Szerinted ilyenkor is járna a büntetés?
2020. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!