Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Agresszív, minősíthetetlenül...

Agresszív, minősíthetetlenül uszító, másokat zaklató, sértegető, fenyegetőző, káromkodó állatvédőknek mi lehet a fejében vajon?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet látok közösségi oldalakon, először nagyon röhögtem, de mostanában inkább meg vagyok döbbenve rajtuk.
2020. aug. 5. 12:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez mindent elmond ezekről. Hogy bemegy állatokat ellopni mások udvarára, holott nem arról van szó, hogy borzalmas állatkínzás történik, hanem a nyomorék "eszméiről". Jellemzően ember-állat viszonyokról, magukról az állatokról sem tudnak semmit, csak az a fontos nekik, hogy bárgyún hősködjenek, meg hőzönghessenek, közben verhessék a mellüket. Az állatorvosunk rendelőjében is menetrendszerűen megjelenik egy ilyen szektás, látványosan, szenvelegve pesztrálgatja a lenyúlt, megtalált, "mentett" stb szerencsétlen állatait, magával az állattal semmi kapcsolata nincs, rosszul fogja meg őket, stb, lehet látni a képén is, hogy nem az állatok miatt csinálja, csak a hőbörgés, a vetítés, és mások basztatása a lényeg. Borzalmas.
2020. aug. 5. 23:05
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekunk egyszer a futtatoban beszolt egy ilyen, hogy az, aki nem menhelyrol/utcarol fogad be kutyat, az nem is szereti igazan az allatokat. Kozben verte a mellkasat a menhelyi kutyajara, aki aranyos volt nagyon, de egyaltalan nem fegyelmezte, nevelte. Szet csipkedte a mi kutyainkat es nem engedte sehova sem menni oket :( Ez nalam kiverte a biztositekot es hiaba szajkoztuk, hogy attol meg, hogy torzskonyvesek a kutyaink, nem penzert vettuk oket, hanem orokbe fogadtuk a tenyeszton keresztul az elozo gazdaiktol. Egyikuket 3 orszagon keresztul adogattak es szornyen szomoru, bizalmatlan volt. A masik pedig egy vegtelenul szocializalatlan, bizalmatlan, odakapos kutya lett az elozo gazdajanal, miota nalunk van, kutyakkal baratkozik es nem is kap oda nekunk sem annyiszor, tehat javul. De mivel nem menhelyrol vannak, ezert mi nem szeretjuk a kutyakat. Egyszer egy 14 eves maltai kutyat szerettem volna orokbe fogadni, mert annyira megesett rajta a szivem, ahogy lattam, hogy mindig kiraktak gazdat keresni, senkinek sem kellett allitolag. Valaszra sem meltattak a nagy allatvedok, gondolom azert, mert nekunk ivarosak es azonos nemuek a kutyaink (a torzskonyvesek kiallitasra mennek, a harmadik kutyank pedig nem althathato, a kinezett vedenc mar ivartalan volt es szinten azonos nemu) es nem 40 millios luxus keroban lakunk es raadasul autonk sincs, sajat elhatarozasbol, egyszeruen nekunk nincsen szuksegunk ra :) Pedig egy nagyon reszletes bemutatkozo levelet irtam es sok kerdest feltetten a vedencukkel kapcsolatban. Masnap egy felhaborodott posztot tettek ki az oldalukra, hogy hihetetlen milyen szivtelen emberek vannak, a fiatal kutyakra egybol van 100 erdeklodo, de a szegeny, oreg, fogatlan kutya bezzeg senkit nem erdekel es egyetlen egy darab levelet sem kaptak. Na ezen en ugy felkrtam magam, hogy eldontottem, en biztosan nem fogok szervezettol orokbe fogadni. Tobb ilyen panasz is van ha jobban utana nezel, rengeteg embernek valaszt sem hajlandoak irni, aztan meg megy a picsogas es a koldulas, hogy nem tudnak ennyi kutyat eltartani, meg nem kell senkinek. A masik meg oktatast tartott a telefonban, hogy a spicceket milyen nehez megnevelni es mar elore leirt kb, hogy nehogy azt higgyem, olyan, mint a masik ket kutyank es igy malmozott magaban, hogy egyaltalan talalkozora meltasson-e. Beajanlotta a problemasabb vedenceiket, akikre nem erdeklodtek es nem akarta bemutatni azt a kutyat, akit kineztunk. Felneveltem egy shiba inu-t, aki parancsra eszik es soha nem volt dominancia problemaja sem, erre kapok egy fejmosast. 4 kutya utan majd biztos egy spiccet nem tudok eltartani. Nemelyik allatvedo nem tudom mit kepzel magarol, de meg en gorcsoltem hetekig ezen az utobbi beszelgetesen peldaul, hogy uristen de ciki volt.
2020. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó. Erről a menhelyes dologról csak annyit... Ha úgy érzi valaki hogy kutyát akar, azt bekuldenem egy menhelyre, menjen végig, nézzen a szemébe annak a rengeteg kutyának és ha ki tud jönni úgy hogy egyikbe se szeretett bele akkor inkább ne legyen kutyája. Nekem az első kutyám fajtatiszta, most készülök örökbe fogadni egy másikat a menhelyrol. A szívem szakadt meg amikor ott voltam. Legszívesebben mindet hazavittem volna. Legközelebb csak menhelyrol viszek kutyát. És ezért valamilyen szinten érthető az elvakult allatvedok hozzaallassa is. Szélmalom harcot vívnak.
2020. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
sírjál. kérsz egy zsepit is, vagy befejezed most azonnal az ömlengést? :)
2020. aug. 12. 22:40
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora paraszt vagy. Na látod pontosan ezért éri meg inkább az állatokat védeni mint az embert. Mert nagyon sok ilyen van mint te akiben egy fikarcnyi jó érzés se szorult.
2020. aug. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ezek komolyan jönnek mindenhol, mint a talajvíz :D
2020. aug. 13. 09:53
 17/23 A kérdező kommentje:
De tényleg, ezek most ilyen zombik, vagy kommentelő bot-ok? Mert mindenhova ugyanazt a giccsdumát öntik. Max a kötőszavak váltakoznak. Szitkozódás, átkozódás. Gügyögés az állatokról. Saját vélt jószívűségük és jótetteik ízléstelen mutogatása. De tényleg, ezek nem lehetnek valódi felhasználók, biztosan valami szöveggenerátor önti ezt a sok sületlenséget az internetre. Nem hiszem el, hogy ezek létező emberek.
2020. aug. 13. 10:01
 18/23 anonim ***** válasza:
5%
Szar dolog lehet ennyi gyűlölettel együtt élni mint amennyi benned van. Gondolom nem sok ember tud téged elviselni.
2020. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mindenki magából indul ki :)
2020. aug. 13. 21:30
 20/23 anonim ***** válasza:
5%
Erveid nincsenek de a gusztustalan személyeskedes az megy. És csodálkozol hogy nem kedvelnek.
2020. aug. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!