Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok az ősi kihalt...

Mit gondoltok az ősi kihalt fajok visszahozataláról? Szerintetek jó/rossz ötlet? Miért?

Figyelt kérdés
Szívesen elolvasnám mit gondol a többség ezzel kapcsolatban. Hiszen ez ‘mai’ téma mert a tudósok elkezdtek bajlódni vele. De vajon mi értelme egy állatot visszahozni olyan helyre, aminek köze sincs az ő volt élőhelyéhez?

2020. szept. 25. 00:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

Én csak akkor látom értelmét/tartom jó ötletnek, ha az ember megjelenése óta eltűnt állatokról lenne szó.


Az előttiekre amúgy sincs esélyük, fentebb leírták már miért.


A mamut éppen határeset, mert a mostani klíma tuti nem lenne jó már neki, de az elefánttal való rokonságából adódóan, meg a jópár kiváló minőségű fenmaradt tetem (!) miatt látnék benne rációt.


De a dodó, moa ami a túlvadászás miatt pusztult ki, szerintem megérdemelne egy másik esélyt. Itt már megkérdőjelezhető, hogy az emberi túlvadászat valóban az evolúció "eszköze" lett volna. Személyes véleményem szerint nem.


Vagy ott van az erszényes farkas.



Persze ehhez megint használható DNS kell. Kihordó szervezetre se lenne szükség (max a zigóta előállításához kéne rokonfaj) mert már rég létezik a "műméh" és héj nélkül is keltethető már ki tojás.



Az etikai/erkölcsi része jobban rázósabb, hogy ez istenjátszósdi vagy hogy szinte biztos hogy az első 100 próbálkozásból 1 lenne félig/meddig sikeres.


Ezeket Dolly és a kínai ikrek óta el kéne engedni.


Szerintem a technológia pazarlása, hogy a DNS-szerkesztés hajnalán a Jurassic Park filmek miatt ne folytassunk kísérleteket.


Őszintén, egyetlen kihalt állat sem jelentene veszélyt a mai kor emberére, aki olyan csúcsragadozókat tüntet el, mint a szibériai tigris, vagy a jegesmedve. Egy felélesztett T-rex sem lenne gyilkológép, ahogyan azt ábrázolták...

2020. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
Az emberre lehet hogy nem, de másokra igen.
2020. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Még egy gondolat arra, hogy a visszahozott állatoknak, nem lenne helyük a mostani élővilágban.


Még mindig fenntartom, hogy a túlvadászott fajoknak meglenne a helye, és amiről még érdektelen beszélni, tehát a dinoszauruszok (példának okáért) nem hiszem, hogy feltámasztásuk után szabadjára engednék őket a brazil őserdőkben, hogy az első vírus/baci végezzen a több dollármilliós kísérleti alannyal.


Minden bizonnyal mesterségesen lennének tartva, mint a többi laborállat. (Így be lehetne állítani akár a megfelelő légkört is.)


De mint mondtam, ezzel nem kell számolni, azzal se, hogy kiszökik, mert ilyen ősállatokat képtelenek lennénk feltámasztani.

2020. szept. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
Beállítani a légkört? Hogyan is? Ja, hogy egész életükben kísérleti patkányként bezárva élnének Igen, csodás lenne visszahozni őket azért hogy egész életükben kínozzák őket, mondhatom.. Az emberi egó persze fontosabb.
2020. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

14-es úgy értem, hogy tudvalevő, hogy milyen volt a légkör x millió éve. Most ezt egy zárt térben rekonstruálni, nem olyan nehéz, legyekkel is ment az oxigén koncentrációnövelése...


Nem értem miért egy microraptoron esne meg pont az emberek szíve a nagy egoval szemben, amikor számtalan állaton KELL kísérletet végezni a mai napig.


Feleslegesnek érzem amúgy ezen vitatkozni, ennyire régen kihalt fajokat ugyanis NEM tudunk visszahozni.

2020. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem KELL, csak olcsóbb tömegével halálba kínozni az állatokat....
2020. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

Látom nem sok rálátásod van a tudományos állatkísérletekre hogyan és miértjeire. Van egy köztudatban kialakult kép a gonosz tudósokról, akik mind élvezettel kínozzák az állatokat, mint a gettói kisgyerekek. Nem a kozmetikai kísérletekről van szó, hanem olyanokról, amelyeknek köszönhető, hogy a mai napig élünk és virulunk. (Sokszor ezek az előfeltételei az önkéntesekből álló emberi kísérleteknek. )


De ez már nem a kérdéshez kapcsolódik.

2020. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%
De van rálátásom, nem szeretek tudatlannak lenni. És hiába választod külön a kettőt, kozmetikai célokból IS iszonyú mennyiségű életet vesznek el... Az hogy számodra elfogadható a tömeges állatkínzás -mert ez az - már más kérdés. Nem vagyok vegán, sem bigott állatvédő, de van amit az én gyomrom sem vesz be.
2020. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
van, hogy kihaltnak vélt fajokat alátásztják a szaporodásban és ezzel (ideiglenesen) megvédik a kihalástól
2020. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon változatosak a válaszok! Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat és kifejtéseket :D

Ha van még nyugodtan jöhet :)

2020. szept. 29. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!