Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akik állatokon tesztelt...

Akik állatokon tesztelt kozmetikai termékeket vesznek, azok miért teszik szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy csomó ismerősöm, aki állatbarát, mégis olyan márkák kozmetikumait veszi, amik állatkísérleteket végeznek.

Én is használtam ilyen termékeket, mert azt hittem hogy az "EU-ban betiltották a kozmetikai célú állatkísérleteket" szöveg azt jelenti, hogy bármi kozmetikum amit idehaza vásárolok, az akkor nem tesztelt ilyen módon.

Amikor megtudtam, hogy ez mekkora tévedés, akkor még elhasználtam a meglevő termékeket, és azóta csak cruelty free kozmetikumokat veszek.

De nekem az a furcsa, hogy vannak elvileg állatbarát ismerőseim akik meg tudnak erről, hogy állatkísérleteket végeznek a cégek, és mégis megveszik a terméküket...

Még az élelmiszerekre azt mondják, hogy "szükséges", de a kozmetikumoknál ezzel egyáltalán nem védhető a dolog.

A szőrmét a legtöbben elítélik, mert fölösleges, de akkor miért veszik meg a sminket, kencét ami sok állat fölösleges szenvedését okozza?

Miért nem alapvető és gyakori, hogy ezt elítéljük, nem vásároljuk meg?


Ez miért lehet szerintetek?


2020. okt. 2. 14:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Mert használ. A gyógyszereket, sőt bizonyos kajákat is tesztelik rajtuk.


Te gyógyszert sem szedsz? A gyerekedre kennél, egy nem tesztelt krémet? Vegán vagy? Van bőr holmid?

2020. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

#1

Ugyanúgy használnak az állatkísérlet-mentes kencék is...


A gyógyszerekre, élelmiszerekre előírás van, a legtöbb helyen kötelező állatokon tesztelni ezeket, a vásárlónak nem nagyon van más választása, mint a kozmetikumok esetén.

Ha beteg vagyok és felír az orvos valami gyógyszert akkor beszedem, mert a testi épségem múlik rajta - egyébként ilyen pár éve volt utoljára.

"Nem tesztelt" krémet nem kennék senkire, szerencsére azonban nem csak állatkísérletek léteznek. Sőt, ezek nem is olyan hatékonyak.

Nem vagyok "vegán", nem címkézem magam.

Bőr holmim... van még pár x éves cipő amit szüleimtől kaptam. Magamnak nem veszek ilyesmit, esetleg használtan majd ha nagyon kell a jövőben ilyesmi holmi.


Remélem válaszoltam minden kérdésedre. :)

2020. okt. 2. 14:37
 3/31 anonim ***** válasza:
59%

Fogalmam sincs, és soha nem ism néztem utána, hogy melyek azok a márkák.


Azt veszem, ami bevált...vagy jónak gondolom.


De bőr táskám és cipőm is van.


Én úgy gondolom, hogy egy állaton kísérletezni nem etikus, ahogy csak a bőréért, szőréért leölni sem.

Amennyiben a húsát is elfogyasztjuk, úgy nem tartom problémának..

Ahogy az oroszlán sem csinál lelkiismereti kérdést az antilop elfogásából.

2020. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mert olyan mértékben nem állatvédők,hogy érdekelje őket ez a tény.

Nyilván sajnálják szegény állatokat de tenni nem akarnak semmit.


Lehet itt is azzal jönni,hogy ha te nem veszed meg mások úgyis megfogják.

De ez már inkább lelkiismereti kérdés.Gondolom te sem tudod elviselni,hogy amit magadra kensz állatok szenvedését okozza.

Vannak akik ebbe nem gondolnak bele.Vagy annyira nem érdekli őket.

2020. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3

Értem, köszönöm a válaszod... a kozmetikai kísérletekben résztvevő állatok húsát senki nem fogyasztja el.

2020. okt. 2. 14:56
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Azt mondod, a gyógyszertesztelés szükséges és kötelező. A kencéket pont ugyanazokon az állatokon tesztelik, mint a gyógyszereket. Egy állat nem egy kísérletben vesz részt (a kence nem árt), annyira nem pazarlók az ezzel foglalkozó laborok sem.

Plusz, ha az állaton már nem lehet kísérletezni (nyilván nem lehet a végtelenségig kencézgetni egy állatot akkor sem, ha nem pusztul bele), akkor szokás őket örökbe adni. Patis ismerősnek több ilyen laborból mentett patkánya van és volt.

Azért ez nem ugyanaz, mint a szőrmeipar. Ma már a kísérletek is humánusabbak, ne az amcsi filmekből indulj ki.


Egyébként sose néztem utána, hogy állatkísérlet mentesek e a kozmetikumaim, az alapján választok, hogy mennyire jó nekem egy adott termék.

2020. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
44%
Mert olcsóbb
2020. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#7

Az árnak semmi köze a tesztelés módjához, vannak drága és olcsó cruelty free termékek, és vannak drága és olcsó állatokon tesztelt termékek.


Egyelőre úgy tűnik, hogy a vásárlókat egyszerűen csak nem érdekli ez az egész. :(

2020. okt. 2. 15:05
 9/31 A kérdező kommentje:
Még esetleg leírhatná olyan a véleményét a témában, aki kifejezetten állatszeretőnek vallja magát. Őket nem értem igazán.
2020. okt. 2. 15:09
 10/31 anonim válasza:
29%

Átlagosan olcsóbbak az állatokon tesztelt termékek mivel állatokon tesztelni alapból kevésbé olyan költséges mint embereken plusz nem is kell egy valag beleegyezési nyilatkozat stb...

#7 voltam

2020. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!