Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért altatják el a debreceni...

Miért altatják el a debreceni állatkertben az összes sertést?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a cikket:

[link]


Szerintem ez nem normális dolog. Miért altatják el őket? Hol van az emberiség? Miért nem fertőtlenítik ki a helyet és tartják őket zárt helyen, egymástól elkülönítve a lappangási idő alatt (ezt tartom az emberséges megoldásnak)?



2020. dec. 28. 21:35
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Az állatkert szemszögéből nézve most pont hogy nem haszonállat, hanem házi kedvenc. Az teljesen más, mint amikor egy telepen leölik a haszonállatokat, mert azokat az állatokat feldolgozzák és emberek ezrei halhatnak meg a fertőzött termék miatt. Egy állatkertben semmilyen veszély nem fenyegeti az embert, sőt, a szomszédos állatokat sem, ahogyan azt a cikk is írja.


"Meg ez nem olyan, hogy azért vannak, hogy oldják meg! Mégis miből?"

Hogy-hogy miből? Működési költségből. Járulékos veszteségként tudják elkönyvelni. De mint mondtam én is segítettem volna őket bármilyen támogatással, csak választ azt nem kaptam a mai napig. Szerintem mások is vannak vele úgy, mint én.

2020. dec. 30. 17:21
 32/44 anonim ***** válasza:
82%
Neked fogalmad sincs egy állatkert működéséről...
2020. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
85%

A karantén nem azt jelenti, hogy a kifutót felosztjuk 10 részre kerítésekkel, azt' jólvan...

Ha semmi közöd az állatkertek működéséhez, ne okoskodj.

2020. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Ha semmi közöd az állatvédelemhez, ne okoskodj. 😘


És lehet, hogy nincs fogalmam az állatkert működéséről, de aki állatokat tart, annak felelősségéhez tartozik, hogy mindent megtegyen értük baj esetén. Most baj van és szó nélkül szabadulnak meg tőlük, mint holmi tárgyaktól. Hol van a felelősség? Hol vannak ilyenkor az állatvédők (rajtam kívül nem tudok róla, hogy bárki is próbált volna segíteni)?

2020. dec. 31. 15:45
 35/44 anonim ***** válasza:
96%
Itt most pont azzal viselkednek felelősen, hogy BETARTJÁK az előírást, és elaltatják az állatokat. Ezzel védik a többit, hogy ne legyen nagyobb baj. Igen, most meg kell ölni 10-15-20 állatot, de ezzel ezreket mentenek meg. Ez az igazi állatvédelem, nem az, hogy te a fotelből okoskodsz.
2020. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

#35 Vezesd le hogyan jött ez ki neked. A cikk is leírta, de akkor mégegyszer: A többi állatra nem jelent veszély a sertéspestis. Emberekre nem jelent veszély. Mivel állatkert, ezért nem feldolgozásra tartják az állatokat. Tehát maximum az a néhány példány pusztul csak el, HA elpusztul. Sehogyan nem jön ki a több ezer.


Ami viszont nagyon is kijön, hogy az állami kártérítés pénzösszegben sokkal többet ér, nyilván emiatt is születhetett meg ez a döntés, ne legyünk naivak.


"Ez az igazi állatvédelem, nem az, hogy te a fotelből okoskodsz."

Nem. Az igazi állatvédelem az, amikor megoldást próbálnak találni adott helyzetre, legyen az bármilyen nehéz is.

2020. dec. 31. 16:36
 37/44 anonim ***** válasza:
85%

35 Vezesd le hogyan jött ez ki neked. A cikk is leírta, de akkor mégegyszer: A többi állatra nem jelent veszély a sertéspestis. Emberekre nem jelent veszély. Mivel állatkert, ezért nem feldolgozásra tartják az állatokat. Tehát maximum az a néhány példány pusztul csak el, HA elpusztul. Sehogyan nem jön ki a több ezer.


Igazad van, ehhez gondolkodni kellene... De akkor levezetem...

Tudod, vannak a különböző legyek, amik ide-oda repülnek, rászállnak mindenre, kakira, ételre, emberre, állatra...na, ők pl simán elviszik egyik malacról a másikra.

Vagy bármelyik gondozó/látogató is kiviheti a kórokozót...ők találkozhatnak malacokkal.

Eddig megvan?

Tovább is részletezzem, vagy innen már egyedül is menni fog?

2020. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
82%
Hiába emeled ki. Nem lesz igazad. Ez a szabály, ez az egyetlen megoldás.
2021. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
89%

Cipőtalpon is tovább lehet vinni a fertőzést, így eléggé kivédhetetlen a terjedése.

A rovarok meg a másik kategória.

Oltás, vérvétel van, vizsgálják és igyekeznek,de ha pozitív eredményük van,nincs mit tenni sajnos.

2021. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
86%
Én is állatvédőnek tartom magam, de ez abszurd. Most tényleg, szerinted ez a legnagyobb probléma a világon? Hogy levágnak néhány tíz jó körülmények között tartott sertést betegség miatt? Inkább segédkezz egy menhelyen, többet használ, mintha itt okoskodsz.
2021. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!